Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki miernik uniwersalny wybrać?

12 Cze 2009 13:55 5493 7
 • Poziom 10  
  Witam szanownych grupowiczów.
  Chciałbym prosić o pomoc w wyborze miernika uniwersalnego posiadam kilka mierników ale szczerze mówiąc nie mam do nich zaufania gdyż każdy pokazuje co innego miernik ten musi być naprawdę dokładny w mierzeniu napięć 1000v
  pozdrawiam
  i z góry dziękuje za odpowiedz
 • Osprzęt kablowy
 • Poziom 24  
  A w jakich cenach? i oczywiście AC czy DC?
 • Osprzęt kablowy
 • Poziom 34  
  Porównywałem z legalizowanym Fluke kilka unitów "trzymały" się swojej klasy dokładności. Kupując miernik 0,3% lub lepszy (cena) można mieć dokładny miernik. Pozostaje kwestia wytrzymałości ale za to płaci się dodatkowo.
 • Poziom 10  
  oczywiście ac i dc ,unit czy to dobry sprzęt
 • Poziom 34  
  Pisałeś że szukasz dokładnego to porównaj tolerancję mierników (0,8%; 0,5%), a czy Ci potrzebny jest bajer w postaci RS-a lub TrueRMS, za podobną kwotę możesz znaleźć miernik 0,3%.
 • Poziom 21  
  Siemanko . A może proste pytanie , czy do dokładnych pomiarów ,,tylko '' napięcia 1000 V potrzebny jest miernik uniwersalny , jeżeli autor ww. tematu posiada kilka egzemplarzy tego sprzętu ?Przecież na necie jest mnóstwo woltomierzy spełniających takie wymagania .
 • Poziom 17  
  A ja dopiero zamierzam kupić miernik uniwersalny. Musi to być urządzenie tanie i solidne, głownie do wykonywania pomiarów tranzystorów, testowania diod, które spotkać możemy w zabawkach, drobnym sprzęcie RTV itp. Mam na oku miernik MASTER M830BUZ UNI-T (cena od 20 do 40 zł). Potrzebny jest mi do wskazania, czy dana część jest sprawna czy też trzeba ją wylutować. Tak jak teraz, wymieniłem 8 tranzystorów, i doszło do zwarcia - nie mam pojęcia które trzeba znowu wymienić a które nie.

  Oto parametry tego miernika:

  Pomiary:
  -napiecia stałego DC i zmiennego AC, prądu stałego DC, rezystancji, hFE tranzystorów, testowanie diod, akustyczny tester ciągłości obwodu(tzw. buzer na zwarciu), tester generator, dokładność 0,5%+2cyfry), zasilanie: bateria 9V 6F22 + kable pomiarowe.

  Czy warto taki miernik kupić i czy będzie on mi pomocny w moich pracach?