Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logitech x-540- cichy trzask

basis 12 Cze 2009 14:38 873 3
  • #1 12 Cze 2009 14:38
    basis
    Poziom 9  

Witam!
    Ostatnio zauważyłem, że gdy podkręcę głośność w swoich głośnikach (Logitech x-540) słychać nieprzyjemny trzask. (Najbardziej słychać kiedy nic nie gra). Zauważyłem też, że "trzask" występuje tylko kiedy komputer "myśli" (świeci się czerwona lampka "HDD" na kompie). Nie da się tego w żaden sposób zlikwidować, chyba że... podepnę je to wejścia z przodu komputera (z tyłu jest trzask). Dodam, że mam kartę dźwiękową Realtek HD 7.1 zintegrowaną z płytą główną. Czy jest to jej wina- może zamontowanie oddzielnej karty usunie problem np. Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio OEM (PCI) [ http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Creat...er_X_Fi_Xtreme_Audio_OEM_PCI_/pelny,id,46960/ ]. Dodam, że podczas wyłączania lub włączania światłą w pomieszczeniach nic się nie dzieje.
    Proszę o porady Wink
    Dzięki.

0 3
  • #2 12 Cze 2009 14:45
    Krzysztof L.
    Poziom 34  

Karty zintegrowane mają zwykle bardzo przeciętne konwertery D/A, co może się objawiać m.in. właśnie trzaskami, szumami przy poruszaniu kursorem myszy, itd.

Oddzielna karta pomoże.

0
  • #3 12 Cze 2009 17:16
    basis
    Poziom 9  

Ok, a czy ta karta, wymieniona powyżej (Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio OEM (PCI) [ http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Creat...er_X_Fi_Xtreme_Audio_OEM_PCI_/pelny,id,46960/ ]) jest dobra? Jak z jakościa dźwięku? Może znacie jakieś lepsze modele za normalną cenę? ;)
    A może ten trzask jest pośrednio winą głośników, chociaż nie wydaje mi się, ponieważ były niedawno kupowane.

0
  • #4 12 Cze 2009 18:02
    Mery84
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ja bym się raczej dopatrywał problemu w uziemieniu komputera. Miałem X-540 podłączone do leciwej zintegrowanej karty i nic mi nie trzaskało. Sprawdź czy gniazdko, do którego jest podłączony komputer jest uziemione.

Dodatkowo spróbuj wyciszyć w menedżerze głośności wejście CD Audio czasem to pomaga.

0