Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inny system operacyjny a powrót do ustawień fabrycznych

12 Cze 2009 15:40 1885 2
  • Poziom 9  
    Mam laptopa w którym przeinstaowałem windowsa xp, wersje angielską na wersję Polską. Utraciłem tym wszystkie sterowniki orginalne itp.
    Jednak potem z kolei włożyłem oryginalny recovery disc i dzięki niemu powróciłem wszystko do ustawień fabrycznych.
    Zaraz jak zakupiłem laptopa powrót do ustawień fabrycznych mogłem osiagać bez potrzeby wkładania do niego płyty cd (recovery disc ) gdyż w laptopie istniała opcja przywrócenia ustawień fabrycznych, za pomocą kilku przycisków klawiszy.
    Moje pytanie jest następujące:
    Czy teraz jeśli chciałbym w nim powrócić wszystko do ustawień fabrycznych mógłbym zrobić to jak na początku, czyli bez potrzeby wkłądania płyty recovery, a za pomocą kilku kliknięć które uruchomią program powrotu komputera do ustawień fabrycznych.

Moje pytanie jest nie tylko ciekawe dla mnie ale i bardzo ważne gdyż jako posiadacz drugiego laptopa w którym mam WINOWS VISTA, zastanawiam się czy nie zakupić windowsa xp, wgrać w laptopa a jeśli nie będzie chodził laptop szybciej chciałbym powrócić do visty i powrócić do możliwości przeinstalowywania komputera bez potrzeby używania płyt. ( tym bardziej że w moim vgn-p11z, nie ma kieszonki na płyty i nie chcę kupować jej).
    Dziękuję i proszę o rady.
  • Poziom 35  
    Jak nie usunąłeś partycji Recovery to możesz odzyskiwać bez potrzeby wkładania płyt.
    Poco kupować Windowsa XP skoro masz nowszy i lepszy?
  • Poziom 39  
    Nie za bardzo z tym się zgadzam.
    Dlatego, że jestem w takiej samej sytuacji...
    Po przeinstalowaniu systemu (na inny egzemplarz) zostają zmienione wpisy w tablicy partycji HDD i odzyskanie systemu jest możliwe tylko z wcześniej przygotowanej płyty recovery.