Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki komputerowe z mikrofonem - mikrofon nie działa

szosti11 12 Cze 2009 17:08 3449 10
  • #1 12 Cze 2009 17:08
    szosti11
    Poziom 9  

posiadam słuchawki komputerowe z mikrofonem.Sprawa polega na tym że słuchawki działaja a mikrofon nie.Rozkreciłem słuchawki .Dostałem się do mikrofonu i po podłączeniu do kompa czuć że przez mikrofon przepływa prąd .Czemu mikrofon może nie działać?

1 10
  • #2 12 Cze 2009 17:11
    ajpier
    Poziom 37  

W jaki to sposób poczułeś ze przez mikrofon przepływa prąd. Zajrzałeś w ustawieniach, albo chociaż sprawdziłeś ten mikrofon u kolegi.

0
  • #3 12 Cze 2009 17:13
    gonzalo
    Poziom 31  

Sprawdź czy mikrofon jest zaznaczony w start/programy/akcesoria/rozrywka/regulacja głośności.

0
  • #4 12 Cze 2009 17:14
    szosti11
    Poziom 9  

rozkręciłem i jak go dotniesz to czuć na wargach że prąd płynie.A inne słuchawki z mikrofonem mi działają..

0
  • #5 12 Cze 2009 17:22
    ajpier
    Poziom 37  

W tanich słuchawkach łamią się i urywają przewody. Skoro już to rozebrałeś to miernik do rączek i zmierzyć przejście od mikrofonu aż do wtyczki.

0
  • #6 12 Cze 2009 17:25
    szosti11
    Poziom 9  

zazancze jeszcze że słuchawki spadły mi kiedys na podłogę i mikrofon przestał działać..

0
  • #7 12 Cze 2009 17:31
    ajpier
    Poziom 37  

Nie zmienia to potrzeby pomiaru samych przewodów.

0
  • #8 12 Cze 2009 17:34
    szosti11
    Poziom 9  

wiem.Ale sądze że po upadku mikrofon się uszkodził..

0
  • #9 12 Cze 2009 17:38
    ajpier
    Poziom 37  

Skoro jesteś tego pewien to go wymień, kup nowy lub używaj innego a nie zadawaj pytań.

0
  • #10 12 Cze 2009 17:40
    szosti11
    Poziom 9  

pomierze i zobacze jeszcze.Dzięki za pomoc...

0
  • #11 12 Cze 2009 18:37
    psiata
    Użytkownik obserwowany

Witam.Skoro twierdzisz,że kiedyś ci upadły te słuchawki na podłogę i po tym już mikrofon przestał działać to proponuję ci zrobić tak jak ci tu wcześniej koledzy radzili,czyli posprawdzać czy masz wszędzie przejście na przewodach.Jeśli masz wszędzie przejście to jedyną przyczyną może być uszkodzona wkładka elektretowa mikrofonu(zwykle właśnie taką dają producenci w tych tańszych słuchawkach z mikrofonem).Wówczas należy tę wkładkę bezwzględnie wymienić na nową(koszt nowej wkładki to ok.1-2zł).Po wymianie powinno wówczas wszystko już działać.Jeśli tak nie będzie to jeszcze można posprawdzać wtyczkę od samego mikrofonu.Jeśli będzie wszystko ok z wtyczką to należałoby na sam koniec posprawdzać w ustawieniach w komputerze czyli tak ja tu juz jeden z kolegów mówił wejść w menu:Start/Programy/Akcesoria/Rozrywka/Regulacja głośności i tu posprawdzać czy wszystko jest ok.Jeśli wszystko tu jest ok to należałoby wyjść wówczas z tego panelu.Jeśli natomiast jest coś źle ustawione w tym panelu to trzeba to ustawić i zapisać ustawione zmiany i wyjść z tegoż panelu.Po wszystkich tych zabiegach powinno być już wszystko ok.Jeśli i to nie pomoże to jedynym wyjściem z tej sytuacji jest zakup nowych słuchawek(koszt od 10zł wzwyż).Myślę,że nasze porady pomogą ci w szybkim rozwiązaniu problemu i usunięciu usterki i że będziesz jeszcze długo się cieszył i korzystał z tych słuchawek.Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów