Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq nx8220 - nie włącza się wentylator od procesora

drewniany79 12 Cze 2009 18:12 2107 4
  • #1 12 Cze 2009 18:12
    drewniany79
    Poziom 9  

Pisałem już w innym temacie, że nie działał mi laptop. Teraz jakoś go prawie naprawiłem, okazało się po rozebraniu, że było trochę kurzu w środku, jeszcze zmieniłem pastę na nową i jakoś zaskoczyło. Napisałem prawie zrobiłem, bo przestał się włączać wentylator od procesora, obejrzałem go i przerwał się jeden drucik. Kupiłem taki na allegro wprawdzie nie z nx8220, ale oznaczenie to samo, napięcie i natężenie to samo to powinien chyba zadziałać. Niestety i ten nie działa. Może to nie wentylator tylko coś się zepsuło na płycie głównej. Zainstalowałem sobie NHC i po wejściu do Windowsa od razu na procesorze pokazuje temperaturę ponad 100 stopni Celsjusza, a po kilku minutach informuje mnie, że trzeba wyłączyć system.
    Kasę na nowy sprzęt mam, ale może by się dało jakoś naprawić jeszcze ten.
    Może ktoś mi coś doradzi.
    Z góry dziękuję.

0 4
  • #2 12 Cze 2009 20:46
    grisza69
    Poziom 20  

Pierwsze to sprawdź czy kolory kabli są w tych samych miejscach, po drugie,używany to wcale nie znaczy że sprawny,po trzecie może trochę infalntylne ale czy jest dobrze wpięta wtyczka do złacza na płycie.

0
  • #3 12 Cze 2009 22:04
    drewniany79
    Poziom 9  

Nic z tego co piszesz. W tym kupionym kable są identycznego koloru i w tym samym porządku co w tym moim niedziałającym wentylatorze. Wtyczka jest dobrze włożona i jest to jedyne gniazdo do wentylatora na płycie głównej.

0
  • #4 12 Cze 2009 23:17
    grisza69
    Poziom 20  

A jest sprawny ? Czarny kabel masa , czerowny plus - podaj 5V powinien się krecić - żółty to impulsator obrotów.

0
  • #5 13 Cze 2009 11:09
    drewniany79
    Poziom 9  

Znalazłem usterkę. Rozkręciłem gniazdo PCMCIA i pod spodem znalazłem jakiś spalony element.
    Zdaje się problem identyczny jak w tym wątku. Ten sam spalony element jak na tych wstawionych fotkach.
    Niestety nie znam się na tym, więc najprawdopodobniej będę musiał dać to komuś do naprawy.

0