Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

astra I 1.6 16v- wys. spalanie, nierówna praca, sp. mocy

12 Cze 2009 19:52 2990 2
  • Poziom 1  
    Witam,
    Mam problem mam astre 1.6 16v 100KM z 95r. i auto jak jest zimne to po odpaleniu głośno chodzi starsznie muli na wolnych obrotach, nie ma mocy jak jade pod górke. Na początku mechanik kazał mi wymienić przewody zapłonowe i świece następnie było wszystko ok autko jeździlo tak jak trzeba pozniej troche stalo (1tydz) i problem pojawil sie znowu jak jechalem w trase zaswiecila mi sie lampka pomaranczowa od komputera nastepnie jak jechalem do mechanika auto calkiem zgaslo i nie chcialo odpalic okazalo sie ze to zawor EGR zastal on przez mechanika zaslepiony i kazal mi zalac samochod i wlac plyn do czyszczenia wtryskiwaczy i go ,,przepalic" na gorkach, zrobilem i bylo ok autko mi spalilo 8l. Pozniej znowu troche stalo i problem sie znowu pojawil silnik po odpaleniu sie caly trzesie nawet po tym jak ssanie sie wylaczy i teraz pali prawie 10l!! Nie weim o co chodzi auto dlugo stalo ma tylko 64 tys przebiegu. Prosze o porade co jeszcze może powodowac to ze auto duzo pali i silnik nie rowno pracuje??
  • Poziom 18  
    Brak dobrego sprężania,lub zarzuca świece olejem.Nie pali na wszystkie świece. :arrow:
    nie równa praca silnika,dużo pali... pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam
    To co sie dzieje w astrze f a zilnikiem x16xel jak taki masz to wlasnie problem z zaworem egr i to czesto ale jest jeszcze to ze trzonki zaworow sie zalepiaja i ciezko chodza i auto faluje na obrotach nie mam mocy i takie tam moja metoda jest taka ze jade na 2 biegu i trzymam obroty przed czerwona linia nad obrotomierzu jade tak z 15 km silnik sie rozgrzewa i wypala cale zanieczyszczenia wiem brzymi to niebezpieczne i taki troche jest wiec ostroznie ale pomoglo kilka razy