Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp AR-M276 Problem z RSPF

labodek 12 Jun 2009 21:12 2333 6
Optex
    labodek
    Level 12  
    Witam wszystkich kolegów serwisantów. Mam nietypowy problem z podajnikiem dokumentów RSPF w Sharpie AR-M276. Po włączeniu ksera wyświetla mi typowe zacięcie papieru w RSPF-"A MISFEED HAS OCCURRED. TURNING M/C OFF NOW CAUSES DATA LOSS" i blokuje ksero. Po odłączeniu podajnika na włączonej kopiarce wyświetla "CLOSE THE DOCUMENT FEEDER", po naciśnięciu C wszystko działa bez zarzutu. Oczywiście bez podajnika. Także jeżeli włączam kopiarkę bez RSPF działa bez zarzutu - oczywiście bez podajnika. Na poczatku sprawdziłem cały podajnik, gdy nic nie znalazłem, podstawiłem cały RSPF (gościnnie)do innej kopiarki - działał bez zarzutu. Czyli podajnik jest dobry.
    Po ponownym podstawieniu do kopiarki "matki" sprawdziłem wskazania czujników przy podłączonym podajniku w kodach serwisowych-wyświetla jakbym miał zacięcia na wszystkich czujnikach RSPFu i nie reaguje na ruch czujników. Sprawdziłem wszystkie ustawienia w kodach serwisowych i ustawieniach operatora - są okey.

Dodano po 37 [minuty]:

P.s. Na prośbę klienta podjąłem się naprawy po innym serwisie. Nie wiem czy to ma znaczenie ale maszyna miała wykasowane wszystkie liczniki na 0 (doszukałem się tylko nie wykasowanego licznika tacy bocznej). A faktycznie ma około 120 tyś.kopii (w/g zapisów w książeczce). Wygląda że ktoś próbował naprawiać wykasowując pamięć kopiarce.
    Podejrzewam uszkodzenie płytki sterowania RSPFu. Ale w tym przypadku silnik skanera powinien szwankować - ma napęd poprzez tą płytkę więc w sumie nie wiem?A może płyta główna? Poradżcie co może być, może ktoś miał taki przypadek?
  • Optex
    Stasio84
    Level 16  
    Przerabiałem podobną sytuację w kopiarce SHARP AR-M205. Dokładnie jak u Ciebie wyświetlała zacięcie papieru w podajniku ale nie od razu po włączeniu - dopiero przy próbie kopiowania. Przy kopiowaniu z szyby wszystko grało...Klient przyznał się, że odłączył RSPF przy włączonej maszynie. Uszkodziła się płyta główna.
    Podobne przypadki opisywał kiedyś kolega "horse667"
    Pozdrawiam
  • Optex
    robwik
    Level 24  
    Wymontuj z maszyny płytę i podmień ją u tego drugiego klienta a będziesz miał pewność czy to ona szwankuje.
    labodek
    Level 12  
    To mam jeszcze jedno pytanie. Ta sama kopiarka Sharp AR-M276. Problem z drukiem. Nie chce zainstalować driverów w windows XP. Przeprowadzam normalnie instalację z oryginalnej płytki, program prowadzi - "instalacja zakończona pomyślnie". Po zrestartowaniu komputera i włączeniu kopiarki komputer wykrywa urzadzenie i w dalszej części czy automatycznie czy ręcznie gdy podam ścieżkę dostępu do driverów - (obojętnie czy na dysku czy na płytce) wyświetla że nie wykryło odpowiednich sterowników i instalacja nie została zakończona pomyślnie!? Zgłupiałem? Nie wiem czy to wina kopiarki czy komputera. Jeżeli próbuję dodać ręcznie drukarkę-to samo. Kopiarka ma płytę z podłączeniem tylko LPT i USB. Wszystkie inne kopiarki tego samego typu które robiłem miały jeszcze sieć i tam szło bez problemu. Tu powinno być jeszcze łatwiej, ja mu "kawę na ławę" a on nie widzi tej "kawy"? Co może być ? Czy to może być też związane z usterką płyty głównej? A może karta druku nie taka-ale w kompie wykrywa "Znaleziono Sharp AR-M276" czyli dobrze? Może ja coś nie tak instaluję ?
    robwik
    Level 24  
    Sieć jest w nich z tego co pamiętam w opcji.Ściągnij stery ze strony Sharpa .
    labodek
    Level 12  
    Miałeś rację robwik-dzięki za podpowiedź. Faktycznie na sterownikach ze strony Sharpa zainstalowało się wszystko bezproblemowo.
    Pozostaje mi tylko sprawdzić płytę główną.
    labodek
    Level 12  
    Nie zdążyłem sprawdzić płyty. Klientowi maszyna była bardzo potrzebna i przyznał że mógł odłączyć RSPF bo czasami kopiuje duże plansze i podajnik mu wtedy przeszkadza. A RSPF nie jest mu potrzebny. Przy odłączonym podajniku Sharp kopiuje i drukuje bezproblemowo.
    Podsumowując: założyłem mu zwykłą pokrywę i jest "VERY CHAPPY" bo "lekkie i łatwo zciągalne". Został mi sprawny RSPF. Dziękuję wszystkim za pomoc. Zamykam temat.