Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy GO 712 nie reaguje na klawiature

space1 12 Cze 2009 21:00 2593 2
  • #1 12 Cze 2009 21:00
    space1
    Poziom 12  

Pralka GO 712 - 37 S po przekręceniu programatora w jakikolwiek program załącza lampke 1200obrotów i miga lampka STOP (i to jest normalne... chyba) oraz brak reakcji na przyciski np. zmiany obrotów, start ... wszystkie (no i tu problem).
    Pralka dzień wcześniej zakończyła normalnie pranie.
    Oglądałem elektronike, sprawdziłem połączenia pomiędzy klawiaturą a elektroniką, wyczyściłem styki w programatorku (ala enkoder)...
    Na co zwrócić uwage? Gwarancja skończyła mi się 28kwietnia więc sprawdzam co moge.
    Burzy w nocy nie było :>
    -------------------------------------
    -sprawdziłem płytke z przyciskami czy nie przywiera jakiś switch.
    -główna elektronika zbudowana na μPD78F0034AY obok niego pamiątka 34F04WP.
    -----------------------------------2-
    -czujnik temp sprawdzony (około 25k przy 20C)
    -grzałka sprawdzona OK (bez grzałki nadal nic)
    -----------------------------------
    - sprawdziłem rezystancje tacho i jest około 270ohm (czy tak ma być?)
    - sprawdziłem hydrostat
    - i tu ciekawy eksperyment:
    test1. po przekręceniu programatora to diody tak jak w opisie i oczywiscie brak reakcji na przyciski po dmuchnięciu w hydrostat pralka włącza pompke a po wyłączeniu hydrostatu przestaje i wraca do punktu wyjścia.
    test2. po przytrzymaniu włączonego hydrostatu po chwili zgłosi błąd (co jakiś czas mrugną 2 diody (opóźniony start i pranie intensywne )
    test3. włączony hydrostat i przekręcam programator na jakąś funkcje. Pralka zachowuje się tak jak na początku czyli tak jakby zignorowała awarie hydrostatu lub taki ma sposób zgłaszania awarii.
    --------------------------------
    Triak sterujący silnikiem to BTB12 600BW
    i ma 60ohm pomiędzy A1 a G
    --------------------------------
    -Triaka sprawdziłem sposobem na żarówke opisanym tu na forum okazał się działać
    - pralka reaguje na wszelkiego rodzaju wymuszone awarie np. odłączony czujnik temp., lub odłączona blokada drzwi . Pojawiają się kody błędów w postaci migania dwóch diodek (opóźniony start i pranie intensywne ).

Jeżeli ktoś widzi tu jakieś ważne informacje proszę podpowiedzieć o co chodzi tej elektronice, na co zwrócić uwage...

Pralka Candy GO 712 nie reaguje na klawiature

0 2
  • #2 16 Cze 2009 12:30
    space1
    Poziom 12  

Czyli nikt nie pomoże ?
    Może ktoś przeleje tutaj trochę doświadczenia i podbuduje moją decyzje o zamówieniu modułu.
    W serwisach krzyczą 370zł za niego (zależne od euro).

-------------------------------------

-po wylutowaniu pamięci pralka zupełnie ciemna.
    -Odczytałem pamiecć.... załączony plik
    -przy wyzerowaniu pamieciami ( FF ) na pralce świeci się tylko 1200 obrotów i już nie mruga stop oraz nie reaguje na wymuszone awarie.
    Jeżeli ktoś ma dostęp do sprawnej prosze o zgranie jej.

0
  • #3 02 Lip 2009 21:32
    space1
    Poziom 12  

Po zakupieniu nowego modułu w kwocie 370zł pralka działa poprawnie. Nowy moduł ma kilka różnic konstrukcyjnych jak inaczej rozwiązane zasilanie elementów niskonapięciowych oraz triaki są już smd. na moduł tylko spojrzałem więc może coś jeszcze.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo