Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy GO 712 nie reaguje na klawiature

space1 12 Cze 2009 21:00 2527 2
  • #1 12 Cze 2009 21:00
    space1
    Poziom 12  

Pralka GO 712 - 37 S po przekręceniu programatora w jakikolwiek program załącza lampke 1200obrotów i miga lampka STOP (i to jest normalne... chyba) oraz brak reakcji na przyciski np. zmiany obrotów, start ... wszystkie (no i tu problem).
    Pralka dzień wcześniej zakończyła normalnie pranie.
    Oglądałem elektronike, sprawdziłem połączenia pomiędzy klawiaturą a elektroniką, wyczyściłem styki w programatorku (ala enkoder)...
    Na co zwrócić uwage? Gwarancja skończyła mi się 28kwietnia więc sprawdzam co moge.
    Burzy w nocy nie było :>
    -------------------------------------
    -sprawdziłem płytke z przyciskami czy nie przywiera jakiś switch.
    -główna elektronika zbudowana na μPD78F0034AY obok niego pamiątka 34F04WP.
    -----------------------------------2-
    -czujnik temp sprawdzony (około 25k przy 20C)
    -grzałka sprawdzona OK (bez grzałki nadal nic)
    -----------------------------------
    - sprawdziłem rezystancje tacho i jest około 270ohm (czy tak ma być?)
    - sprawdziłem hydrostat
    - i tu ciekawy eksperyment:
    test1. po przekręceniu programatora to diody tak jak w opisie i oczywiscie brak reakcji na przyciski po dmuchnięciu w hydrostat pralka włącza pompke a po wyłączeniu hydrostatu przestaje i wraca do punktu wyjścia.
    test2. po przytrzymaniu włączonego hydrostatu po chwili zgłosi błąd (co jakiś czas mrugną 2 diody (opóźniony start i pranie intensywne )
    test3. włączony hydrostat i przekręcam programator na jakąś funkcje. Pralka zachowuje się tak jak na początku czyli tak jakby zignorowała awarie hydrostatu lub taki ma sposób zgłaszania awarii.
    --------------------------------
    Triak sterujący silnikiem to BTB12 600BW
    i ma 60ohm pomiędzy A1 a G
    --------------------------------
    -Triaka sprawdziłem sposobem na żarówke opisanym tu na forum okazał się działać
    - pralka reaguje na wszelkiego rodzaju wymuszone awarie np. odłączony czujnik temp., lub odłączona blokada drzwi . Pojawiają się kody błędów w postaci migania dwóch diodek (opóźniony start i pranie intensywne ).

Jeżeli ktoś widzi tu jakieś ważne informacje proszę podpowiedzieć o co chodzi tej elektronice, na co zwrócić uwage...

Pralka Candy GO 712 nie reaguje na klawiature

• #2 16 Cze 2009 12:30
    space1
    Poziom 12  

Czyli nikt nie pomoże ?
    Może ktoś przeleje tutaj trochę doświadczenia i podbuduje moją decyzje o zamówieniu modułu.
    W serwisach krzyczą 370zł za niego (zależne od euro).

-------------------------------------

-po wylutowaniu pamięci pralka zupełnie ciemna.
    -Odczytałem pamiecć.... załączony plik
    -przy wyzerowaniu pamieciami ( FF ) na pralce świeci się tylko 1200 obrotów i już nie mruga stop oraz nie reaguje na wymuszone awarie.
    Jeżeli ktoś ma dostęp do sprawnej prosze o zgranie jej.

• #3 02 Lip 2009 21:32
    space1
    Poziom 12  

Po zakupieniu nowego modułu w kwocie 370zł pralka działa poprawnie. Nowy moduł ma kilka różnic konstrukcyjnych jak inaczej rozwiązane zasilanie elementów niskonapięciowych oraz triaki są już smd. na moduł tylko spojrzałem więc może coś jeszcze.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME