Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

WV Polo 96r - ABS i "tajemniczy" uklad w kontolce

valuss 12 Jun 2009 22:04 1883 9
    valuss
    Level 16  
    WV Polo rok 96r. Problem jest nastepujacy. W zakupionym samochodzie nie dzialal ABS oraz nie zaswiecala sie kontrolka. VAG pokazal brak sygnalu z jednego kola. Po wymianie czujnika tester pokazywal poprawny sygnal ze wszystkich czterech kol. Niestety kontrolka nadal sie nie zaswieca a ABS nie dziala podczas hamowania. Co dziwne wszystkie testy urzadzen wykonawczych układu ABS po aktywowaniu VAGiem dzialaja! Podejrzenie padlo na lampke diagnostyczna (kontrolke) ktora zabudowana jest w "jakby" przelaczniku na zewnatrz deski rozdzielczej. Jak sie okazalo, nie jest to zwykla lampka tylko mały uklad elektroniczny na dwoch tranzystorach, i ze zwykla zarowka.
    Zarówka byla zwarta aby nie swiecila i nie draznila podczas sprzedazy. Niestety po jej "uwolnieniu" ABS nadal nie dzialal a lampka nie zaswiecala sie po przekreceniu kluczyka. Sprawdzilem elementy na plytce, wymienilem tranzystory i ... ABS dziala podczas hamowania ale lampka nadal nie zaswieca sie .... (zarowka oczywiscie sprawna).
    Moje pytanie brzmi, po co dokladnie jest ten mini uklad w kontrolce ? Dochodzi do niego 5 przewodow. Niestety nie mam schematu tego ukladu ABS :( Acha VAG nie pokazuje zadnych bledow ! Czyzby uszkodzeniu ulegl sam glowny sterownik i nie wysterowywuje kontrolki ?
    Z gory dzieki za pomoc
    kwansterp
    Level 22  
    Jakby padł sterownik to byś się z nim nie połączył.
    Dziwny temat, najważniejsze że system działa. Lampka ma być wyłączona jak system jest sprawny, świeci tylko przy zapłonie.
    Czekamy na inne wypowiedzi
    hema12
    Level 11  
    Zarówka świeci po odłączeniu ABS wyłącznikiem.
    valuss
    Level 16  
    hema12, nie wydaje mi sie zeby tam byl wylacznik abs. Kontrolka powinna sie zaswiecic na chwile jak wlaczasz zaplon a potem jak przejdzie samodiagnoze powinna zgasnac. A u mnie sie w ogole nie zapala.
    User removed account
    User removed account  
    valuss
    Level 16  
    elektrit,
    Twoim zdaniem lampka sie nie powinna zaswiecic na chwile po wlaczeniu zaplonu ??
    User removed account
    User removed account  
    valuss
    Level 16  
    No wlasnie a sie nie zapala. Pytanie dlaczego. Zarowka oczywiscie jest sprawna.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Bo pewnie jakiś lamer chciał ją wygaśić i odciął sygnał ze sterownika a jak nie uzyskał efektu to zwarł żarówkę. Do sprawdzenia wyjście ze sterownika abs
    valuss
    Level 16  
    Pawel wawa, a dysponujesz schematem ? Do tego ukladu sterujacego kontrolka dochodzi 5 przewodow.