Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podczas uruchamiania systemu następuje restart

12 Cze 2009 22:26 2644 3
  • Poziom 9  
    Lenovo 3000 N200
    System nie uruchamia się od razu, komputer wyłącza się jeszcze przed ekranem startowym XP.
    Ponowne uruchomienie komputera skutkuje pojawieniem się menu wyboru z kilkoma pozycjami do wyboru. Wybór pozycji "Ostatnia znana dobra konfiguracja" pozwala uruchomić system.
    Czasami trzeba zrobić tak kilka razy by system załadował się.
    Co to może być?
    PZDR
  • Poziom 17  
    A w podgladzie zdarzen zakladka system i aplikacje masz jakies informacje na ten temat?
    Poza tym uruchom go w trybie awaryjnym lub jesli Ci sie uda w normalnym i ustaw skanowanie dysku z naprawa bledow przy nastepnym restarcie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Wszystko wskazuje na to że "zgubił" sie plik startowy systemu.
    Jeśli masz płytkę instalacyjną systemu to spróbuj naprawić go.
    Przedtem jednak włacz opcję by dysk był widoczny w BIOS-ie no i bootowanie by startował z płytki instalacyjnej.

Powodzenia

Siwy
  • Poziom 11  
    Też mam taki problem, ale to chyba nie zależy od systemu. Tylko chyba od sprzętu. Jeśli włączę komputer po około 4 godzinach "odpoczynku" to działa jakiś czas, potem słychać dość głośno wiatraczek na procesorowy i komputer się wyłącza. A za drugim razem problem się już nie pojawia. Myślałem, że to jest wina baterii, ale wyłączył mi się jak miałem 94% :P więc to chyba nie to. Jak wchodzę w tryb Recovery to komputer zachowuje się podobnie - jeśli jest włączany po dłuższej przerwie nieużytkowania. Cóż to może być?