Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysoka temperatura płyty głównej oraz procesora

12 Cze 2009 22:41 6591 10
  • Poziom 9  
    Witam.
    Posiadam komputer AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4800+, 2511 MHz z plytą główna gigabyta, 2047mb ramu z kartą graficzną
    ATI Radeon HD 2600 XT.
    Mam następujacy problem. Wszystko działa jak należy przy używaniu programów, i podstawowym użytkowaniu. Kiedy włączam gre po jakims czasie ok.5-15 min temperatura na płycie głownej i procesorze z 47 / 35 stopni rosnie do 75/67 stopni. Komputer automatycznie się wyłacza. temperature sprawdzam w everescie, i tam też widze iż przy normalnym uzywaniu ( bez gry) wentylator na procesorze ma wynik okolo 5000 RMP a po wlaczeniu gry i momencie rosniecia temperatury spada do 3096 RMP. Można cos poradzic na zmiany tych temperatur , albo kontrolowac prace wentylatora na procku czy jest to spowodowane czyms całkiem innym ?
  • Poziom 43  
    Po tym jak się wyłączy, po uruchomieniu sprawdź od razu temperaturę w Biosie. Aby obniżyć temperaturę oczyść cooler z kurzu, nałóż nową warstwę pasty na procesor - wcześniej usuwając starą warstwę - zamontuj dodatkowy wentylator w obudowie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Po wyłączeniu sie kompa temperatura jest równie wysoka jak w momencie kiedy komputer sie wyłącza.Jeśli komputer jest na gwarancji , zrobią mi to w tym sklepie w którym kupilem prawda?
  • Poziom 35  
    Tak. Powinni zrobić to w ramach gwarancji.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Nie nic nie bylo ruszane. Zaniosłem raz tak jak radziliscie komputer co smieszne u nich w sklepie/serwisie nic sie nie wyłączalo facet uznal mnie za głupiego klienta na co ja opisalem dokladnie problem on stwierdzil ze w zasilaczu wystąpiły tzw "zimne luty" po czym wymienił mi zasilacz na nowy i po dniu oddal komputer do domu. Ja zabralem do domu uradowany , odpalam a komputer dalej się wyłącza ok 300 % wiecej razy niz wczesniej. Wyłączono mi w serwisie tam opcje w biosie "cpu warning temp~~" mialem ustawione na 60* i komputer sam się wyłącza, kiedy tą opcje wyłączono tepteratura na procku dochodzila do 87*.Komputer powonie zaniosłem, powiedzialem ze powtarza sie problem. On na to wymienił mi cooler i uwazam ze nałożył pasty na procesor.Jeżeli chodzi o płyte i procka teperatura nie przekracza 60 * ,ale od tego momentu (dnia wczorajszego) strasznie mi sie grzeje grafika i przy włączeniu gry jakiejkolwiek na minimalnych detalach po krótkim czasie zaczyna mi komputer wyc. niejest to dzwięk speakera ale warczącego wiatraka (który wydaje mi się pracowac normalnie). Nieznam sposobu na sprawdzenie temperatury na karcie graficznej ale po wyłączeniu komputera który pracował 20 minut karta jest bardzo ciepła.
  • Spec od drukarek
    Czy ten komputer od nowości miał problem z temperaturami przy większym obciążeniu czy też pojawiło się to nagle?
  • Poziom 9  
    Nie po okolo 10 miesiącach taki problem sie pojawił.