Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miele Novotronic W914 - migaja diody check inlet/check drain

12 Cze 2009 22:50 2386 7
  • Poziom 9  
    Mam problem z pralką Miele Novotronic W914. Kupiłem używaną, sprowadzoną z Niemiec. Po podłączeniu do wody i pierwszym włączeniu u mnie najpierw przy pobieraniu wody woda wylatywała z dolu pralki z okolic przy wężu spustowym (dziwne ale tak było), a potem już bez przerwy migały te diody check drain i check inlet i pralka jakby próbowała pobierać wodę ale nie może, ma jakąś blokadę. Również nie wypuszcza wody ze spustu bez względu na to, na jakiej wysokości ustawiam waz spustowy. Za każdym razem pralka wchodzi w 3-min. cykl działania, nie reaguje na wybór programu na programatorze (reaguje tylko na pionowe ustawienie w pozycji koniec programu). Jaka może być przyczyna takiego zachowania pralki?
    pozdrawiam
    Adam
  • Poziom 21  
    Praktycznie wszystkie pralki Miele mają system zabezpieczenia przed zalaniem.
    Jak ci ciekła woda to najprawdopodobniej woda dostała się na kuwetę w pralce i zadziałał ten system.
    Przechyl pralkę na przód. Powinna wyciec woda i zacząć działać.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odzew, spróbuje zrobić tak, jak piszesz. Czym jednak wytłumaczyć to, ze zaraz po przyłączeniu do wody i kanalizacji i włączeniu pralka podczas pobierania wody wyrzucała ją na pomieszczenie? Woda ciekła z tylu pralki, na samym dole, w okolicach wejścia do pralki węża spustowego (nie zaś ssącego - co wydało mi się dziwne). Czy może być jeszcze coś na rzeczy?
  • Poziom 21  
    Napewno coś cieknie.
    Bez rozkręcana niktc ci nie powie co cieknie.
  • Poziom 9  
    Wylałem wodę ze środka, poczekałem, aż pralka trochę podeschnie, włączyłem ją i tak samo, jak za pierwszym razem: pobiera wodę, która jednocześnie z niej wylatuje dołem (słychać, że z tyłu pralki). Po tym, jak wyleci już dość dużo tej wody zaczynają migać diody check inlet/drain. Rozumiem, ze następny krok to rozebranie pralki celem diagnozy, co i gdzie przecieka? Czy przeciek wskazuje na uszkodzenie elektroniki czy raczej uszkodzenie mechaniczne?

Post był raportowany, regulamin pkt. 15
    Proszę poprawić pisownię!

mrhari.
  • Specjalista AGD
    Wydaje mi się, że masz pęknięty zawór doprowadzający wodę lub wężyk pomiędzy zaworem, a zasobnikiem na detergenty i dlatego woda leci od razu przy pobieraniu
  • Poziom 15  
    Zdjąć górny blat i powinno coś widać,oczywiście włączyć pralkę.
  • Poziom 9  
    Dziękuję wam za pomoc. Okazało się, że wypiął się wąż odprowadzający wodę od wewnątrz pralki na samym dole i dlatego pobrana woda od razu wylatywała. Widać było to po odkręceniu blatu, ale do naprawy usterki należało zdjąć spód pralki. Na szczęście tylko to uszkodzenie... Dzięki jeszcze raz za rady!