Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amatorski serwis komputerowy w domu - co potrzebne?

fenek96 13 Cze 2009 00:33 5816 14
  • #1 13 Cze 2009 00:33
    fenek96
    Poziom 11  

Witam. Jestem początkującym Informatykiem (Uczeń Technikum Informatycznego z specjalizacją sieci komputerowe) i chciałbym się dowiedzieć co potrzebowałbym aby móc prowadzić taki mały serwis w domu, gdyż ostatnio coraz więcej ludzi przynosi mi swoje komputery, a ja domyślając się po błędach wyświetlanych przez system oraz kierowany drobnym doświadczeniem jaki jest problem. Prosiłbym o pomoc w dobraniu podstawowego sprzętu serwisowego jak i programów do diagnostyki komputerowej. Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.

0 14
  • #2 13 Cze 2009 08:04
    Mery84
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zacznij od kupna karty diagnostycznej.
    Bardzo przydatny sprzęcik.

0
  • #3 15 Cze 2009 00:55
    barto125
    Poziom 16  

A co trzeba, żeby legalnie na tym zarabiać? ;]

0
  • #4 15 Cze 2009 07:52
    Jacek79
    spec od auto-elektro

Zgłoszenie do urzędu o prowadzenie działalności gospodarczej, i no i cały ten młyn z tym związany (NIP, regon, ZUS..)

0
  • #5 15 Cze 2009 09:52
    z__pawel
    Poziom 10  

Jeżeli przychody z tego tytułu nie przekroczą pewnej kwoty (teraz to nie pamiętam) to nie trzeba zakładać działalności.

0
  • #6 15 Cze 2009 12:59
    irkor
    Poziom 27  

Trzeba, trzeba.
    Nawet od darowizny płaci się podatek.

0
  • #7 15 Cze 2009 14:47
    mat_ed
    Poziom 43  

Poważnie się zastanów czy będzie Cię stać na opłacanie składek itd.
    Za rejestrację firmy musisz także zapłacić, następnie co miesięczne składki.
    Ja miesięcznie odprowadzam ponad 400zł.
    Sytuacja nie wygląda wcale tak kolorowo jak Ci się wydaje.

W warsztacie musisz mieć przyrządy pomiarowe, podzespoły "na podmianę", legalne oprogramowanie itd. To także dość spore koszty.

Może najpierw skończ szkołę, a dopiero później pomyśl o działalności?

0
  • #8 15 Cze 2009 14:55
    fenek96
    Poziom 11  

Szkołę kończę za rok ale jak ludzie przynoszą mi kompy to muszę się jakoś przygotować już teraz. A poza tym ja nie chce robić żadnej firmy poszukuje tylko porad dotyczących diagnostyki jakby ktoś podrzucił mi jakiegoś kompa a ja nie musiał bym stawiać hipotez w ciemno.

Dokładniej chciałem poznać jakieś softy do diagnostyki oraz jakieś kości diagnostyczne albo coś innego co się jeszcze używa

0
  • #9 15 Cze 2009 15:03
    mat_ed
    Poziom 43  

Udaj się do działu Komputery-serwis, tam wszystko znajdziesz. W dziale zasilacze, jest podwieszony temat o podstawach diagnostyki komputerów autorstwa Figi. To są tylko podstawy. Ponadto, bogaty dział FAQ.

Piszesz, że nie chcesz "robić żadnej firmy". Przykładowo, trafia się komputer z uszkodzonym biosem, jedynie zaprogramowanie na programatorze wchodzi w grę, co wtedy robisz? Odsyłasz gościa do kogoś innego? Programatory chociażby Willem czy też prosty i dość tani programator pamięci SPI wypadało by posiadać. Ten drugi, na biedę, możesz sam zbudować.

Ponadto, naprawiając komputery bez działalności gospodarczej, będziesz nielegalny.

0
  • #10 15 Cze 2009 16:29
    fenek96
    Poziom 11  

Wielkie dzięki za info ;D

0
  • #11 15 Cze 2009 23:34
    serwis
    Poziom 37  

mat_ed napisał:
    (...)

Ponadto, naprawiając komputery bez działalności gospodarczej, będziesz nielegalny.

Nie tak do końca.
    Nie mając działalności, naprawiać możesz praktycznie każdy sprzęt.

Problem zaczyna się dopiero, jak za taką naprawę bierzesz kasiorę.

0
  • #12 16 Cze 2009 16:35
    lord_blaha
    Poziom 33  

Można jeszcze to robić na umowę-zlecenie, ale to konieczność zawierania umowy z każdym kolejnym klientem...

1
  • #13 20 Cze 2009 18:45
    ks_fenix
    Poziom 23  

Ja proponuje policzyć sobie tzw. próg rentowności firmy. Zapewne na Przedsiębiorczości coś takiego miałeś. I skalkulować czy ci się opłaca zakładać firmę.
    Możesz też skorzystać z czegoś takiego jak Inkubatory przedsiębiorczości opłata miesięczna to coś koło 200zł. Jeśli się nie mylę masz spokój z ZUS, US i innymi instytucjami.
    No ale najpierw to trzeba porządny biznes plan i dobrze wszystko policzyć. Bo może się okazać że nawet na te 200zł nie nazbierasz.
    Więcej informacji masz tutaj:
    http://inkubatory.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12
    I na głównej stronce: www.inkubatory.pl

0
  • #15 06 Cze 2010 09:21
    marek216

Poziom 43  
  Szukaj w 5mln produktów