Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne objawy głośnej pracy silnika peugeot 306 1.9D

13 Cze 2009 10:59 4020 5
  • Poziom 15  
    Witam! Mam problem z głośną pracą silnika podczas gdy obrotomierz wskazuje trochę ponad 1000 obr/min a później jest już normalnie. Objawy także dają oznakę przy ruszaniu. Nie mam pomysłu już co to może być, przecież poduszki pod silnikiem dają inne objawy. Jeszcze wiem że górna poduszka po stronie pasażera podobno nie ma przyspawanej łapy. Czy to ma wpływ? Dzięki za wszelkie sugestie. Pozdrawiam!
  • Poziom 12  
    witam, coś takiego zdiagnozować jest ciężko przez internet
    silnik u ciebie może chodzi dobrze tylko przenosi drgania
    nic innego jak wejść pod auto i nadsłuchiwać skąd to dochodzi
    nieraz wystarczy ,że ktoś nie dokręci czego i pełno hałasu .
  • Poziom 15  
    Stwierdziłem że taki odgłos wydobywa się z paska klinowego, ale szczerze powiedziawszy nie wiem co jest tego przyczyną. Rolki i napinacz był wymieniany na końcu stycznia, pasek jest dobrze naciągnięty. Ma ktoś jakiś pomysł? Pozdro!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    wszystko wymienione pod koniec stycznia, pasek ładnie dolega do rolek i widać że obracają się dokładnie wokół własnej osi bez żadnych odchyłek
  • Poziom 11  
    CeHa7 napisał:
    Jeszcze wiem że górna poduszka po stronie pasażera podobno nie ma przyspawanej łapy. Czy to ma wpływ?

Silniki diesel mają to do siebie że podczas pracy powodują większe wibracjie. Jeżeli silnik nie bedzie miał stabilnego podparcia to stuki rzeczywiście mogą sie pojawiać... zwłaszcze mając nie umocowaną poduszkę silnika. Proponuję to dobrze sprawdzić.