Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Ericsson C902 nie działa aparat i dźwięki

rafalltc 13 Cze 2009 11:31 5978 12
  • #1 13 Cze 2009 11:31
    rafalltc
    Poziom 9  

Słuchajcie spotkała mnie bardzo dziwna sytuacja..

Telefon się resetuje na wszystkich softach tylko nie na mainie z softu R3EA038 AS ( na te telefony nowszej produkcji )
    Wszystkim osobom wgrywającym ten soft nie działa aparat i dźwięk.
    Mi również on nie działa, ale co zrobić jeśli tylko na tym sofcie telefon mi się włącza ?

Jak wgram R3EA038 AO przez seusa to telefon się znów resetuje ;/

Dla czego tak się dzieje ? :( Nie dało by rady wgrać jakoś tego AS i po podmieniać pliki żeby dźwięk i aparat działał ?

Może to problem z GDFS ? Ale chyba nie da się go wyczyścić bez boxa prawda ? :(

0 12
  • #2 13 Cze 2009 11:38
    R*
    Poziom 30  

Idź do serwisu- tak się kończą zabawy nawet z programem od producenta.
    W serwisie wgrają soft i powinno być ok. Ew. coś programowo jeszcze może być nie tak- ale soft powinien to załatwić.

0
  • #3 13 Cze 2009 11:47
    monuai
    Poziom 15  

No tak, ale kolega mówi że wgrywał nie jednego softa, i za każdym razem telefon się resetuje, tylko na tym sofcie obecnym telefon działa, ale bez aparatu i dźwięku..

0
  • #4 13 Cze 2009 11:50
    R*
    Poziom 30  

Tak ale wgrać softa kraczonym programem czy SEUSEm to nie znaczy wgrać w serwisie. Tam się znają i zobaczą co jest nie tak...

0
  • #5 13 Cze 2009 13:01
    rafalltc
    Poziom 9  

to po co jest to forum ? nie rozumiem..

Chyba te forum powstało po to aby pomagać.
    Bo jak by każdy pisał idź do serwisu to nie było by jego sensu istnienia. Ci w serwisie to są bogowie ? Tylko oni znają tajemnice naprawiania telefonów ?
    W serwisie powiedzieli mi ze ok. 100zł + minimum tydzień czekania to ja dziękuje !! Nie mam kasy i czasu !

0
  • #6 13 Cze 2009 14:07
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda

Skoro niemasz odpowiedniego sprzetu to jak chcesz to zrobic
    To forum jest od pomagania ale skoro niemasz nic do naprawy to jak chcesz cos naprawic
    Dlatego cie odsylaja do serwisu

0
  • #7 13 Cze 2009 14:15
    jayu0
    Poziom 37  

Nie masz kasy i czasu?To co Twoim zdaniem teraz zrobisz z telefonem?Lepiej wydać 100 pln na naprawę czy 500 na box do SE?Wgranie poprawnego softu z supportu postawi telefon.

0
  • #8 13 Cze 2009 14:59
    R*
    Poziom 30  

Bo widzisz kolego, gdy da się to pomagamy- oczywiście. Ale tutaj wgranie softu SEUSem czy innym "darmowym" programem nie załatwi sprawy- mogą być flashe uszkodzone (np. do W900 wiem że w necie są same uszkodzone...) i po wgraniu taki problem lub inny.

Ano w serwisie może nie jest Bogiem, ale ma sprzęt którym może to naprawić,a w domu niestety z tym telefonem nie dasz rady SAM nic zrobić. Najtańszy wydatek to jakieś 300zł na CRUISERa i ew. logi SUPREME 60zł więc widzisz że prawie 400zł a w serwisie za robotę chcą 100zł- po chodź do innych, podejdź zapytaj może będzie tańszy. Chociaż nie dziwie się ceny,bo on nie wie co może być w 100%- może myśli że TP będzie trzeba i dlatego taka cena- a jak wyjdzie sam soft tylko to może zejdzie z ceny ;) Poza tym to nowy telefon (stosunkowo) więc ceny też są "nowe" ;)

0
  • #9 13 Cze 2009 15:53
    dugikamionka
    Poziom 23  

Niestety niektórzy tego nie rozumieją bo moja konkurencja robi simy z tego modelu po 30 zl to śmiech ale ...

0
  • #10 13 Cze 2009 18:41
    nutergsm
    Moderator - GSM

Spróbuj wgrać softa kulan kendi morze ich soft jest dobry a kostumizacje dograsz osobno.
    Uruchom kulan kendi wpisz login i hasło "kulan'' kliknij na download files i wybierz softa do twojego modelu potem zatwierdz i jak pobierze to wgraj.

0
  • #11 26 Cze 2009 21:42
    rafalltc
    Poziom 9  

Byłem w serwisie. Powiedzieli pierw mówili że pół telefonu do wymiany. Potem, że taśma aparatu jest uszkodzona i koszt naprawy 280zł !! haahaha na allegro oryginalna taśma 25zł + prosta wymiana.

Czy to może być wina taśmy aparatu ? Bo oni chyba sami nie wiedzą co mówią ! Nie mam zamiaru stracić 250zł

Bardzo proszę o pomoc

-1
  • #12 27 Cze 2009 12:10
    PITER.99
    Poziom 24  

Wczesniej (przed restetami) kamera dzialala???Najlepiej by bylo podstawic z innego tasme w celu sprawdzenia.Wedlug mnie bardziej prawdopodobne jest ze trezba zrobic full flasha poprostu.

0
  • #13 27 Cze 2009 12:29
    Duee
    Poziom 16  

Uwazam ze ten temat nalezy zamknac, wszystko co wazne zostalo juz napisane, a kolega ze tak brzytko powiem szuka na g...nie smietany. OOddaj ten telefon do kogos kto sie na tym zna bo sam nic nie poradzisz

0