Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Montaż anten 144Mhz i 430 na domku jednorodzinnym

kavior 13 Jun 2009 15:57 2610 4
    kavior
    Level 14  
    Witam
    Na jesień przeprowadzam się do domku jednorodzinnego. Będe chciał na dachu postawić Diamonda F22 i cos kierunkowego na 70cm. Do tego GP zamknietego i dipola w poziomie na UKF CCIR. Jakby tego było mało standardowy zestaw do na TV plus jakiś talerz tv cyfrowej. Pytanie do Was jak ja mam to upchać na dachu takiego małego domku?:cry:
    http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_winogronach_2/m45d2db2b71d45
    Postawienie masztu wolnostojącego odpada całkowie. Kominy są postawione z systemu kominowego schiedel (bloczki). Jaką wysokość masztu proponujecie maksymalnie postawic by nie porwało mi komina i by nie mieć na karku żadnych służb? Maszt przykrecać chyba jedynie uchwytami które opasaja komin linka lub taśma metalowa bo wiercic w tym to nie bardzo. Sorry za niby takie proste pyatnia ale całe zycie człowiek mieszkał w bloku i przykrecał anteny na dachu do byle czego by sie trzymało:D
    kondensator
    Level 36  
    Zapomnij o upychaniu wszystkiego "na siłę" na jednym maszcie (no, chyba że z odciągami). Antena/y SAT oddzielnie na stojaku/statywie. Co do innych to zależy od usytuowania budynku względem kierunku na nadajniki TV. Drugi maszt może być do bocznej ściany lub przepuszczony przez dach (są specjalne "dachówki" do tego i mocowany do konstrukcji wewnątrz (są nawet rozwiązania z ręcznym obracaniem ze strychu !).
    Link do linków (gł. na Elektrodę) o dobrych instalacjach antenowych i sprawach związanych (EMC, bezpieczeństwo elektryczne i mechaniczne) - większość spraw już była poruszana http://forumsep.pl/viewtopic.php?t=2951
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.

Domek ładny ale nie ma gdzie zainstalować masztu.

Jedyna propozycja , to tak jak na rysunku.

Montaż anten 144Mhz i 430 na domku jednorodzinnym

Pionowy to maszt a Owalny to Cyfra + .

Pozdrawiam.
    DziadzioMiecio
    Level 27  
    Po pierwsze to bym pomyślał jak na twoim terenie wygląda sprawa TV DVB-T i pod tym kątem wykonał bym instalacje po co dwa razy robić to sam.Na kominie przy pomocy opaski można zamocować maszt jednak ja bym wybrał inne miejsc w pobliżu połączenia garażu a budynku wypuścił bym maszt przewidując miejsce dostępu serwisowego jak znam życie zawsze coś się poprawia po co sobie dachówkę połamać.
    kavior
    Level 14  
    Dziekuje koledzy za rady. Dachówke juz zakupiłem, tania nie jest ale faktycznie to rozwiazanie nie jest złe. Na dodatek będe miał możliwość obracania masztu wchodząc na poddasze:D Z odbiorem TV nie bedzie najmniejszego problemu, teren otwart, chorągwica jest cała odsłonięta. Wujek który mieszka kawałek dalej na siatkowej idealnie wszystko odbiera:D