Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy UMPC - Archos 9 - zdjęcie, dane

blondyneczka_83 13 Cze 2009 16:50 3509 16
  • Nowy UMPC - Archos 9 - zdjęcie, dane

Francuska firma Archos nie należy do tych producentów, którzy co najmniej 2 razy w miesiącu prezentują swoje nowe osiągnięcia w dziedzinie elektroniki użytkowej. Nie mniej jednak ostatnimi czasy pochwaliła się swoim nowym UMPC – Archos 9.

Urządzenie do regularnej sprzedaży trafi jesienią bieżącego roku a sugerowana cena będzie oscylować w granicach 500€.

Specyfikacja techniczna:

•Procesor Intel ATOM 1.2 GHz Z515
    •System operacyjny Windows 7
    •Pamięć 1GB (DDR2 400/533)
    •8,9-calowy dotykowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli
    •Dysk twardy 80 lub 120GB
    •WiFi
    •Bluetooth
    •Interfejs USB
    •Kamera internetowa 1.3Mpix
    •Wymiary 256mm x 134mm x 16mm
    •Waga 800 gram

Więcej informacji na stronie http://www.umpcportal.com/2009/06/archos-launch-9”-windows-7-tablet-umpc oraz http://www.archos.com/products/nb/archos_9/index.html?country=de&lang=en

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    blondyneczka_83
    Poziom 15  
    Nic Wam nie powiem :P
    blondyneczka_83 napisał 203 postów o ocenie 16, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
    mariusz.grot_1993
    Poziom 13  
    Cześć. To bardzo dobre urządzenie. Miałem przyjemność używać Archosa, ( osobiście nie posiadam, z wielu względów, głównie, dlatego że nie potrzebuje tego typu urządzenia)
    Wyświetlacz, jeżeli będzie taki jak w poprzedniej generacji, to będzie bardzo dobrze, bo zaskakuje jakością obrazu, poza tym jest dość szybki, a ten będzie z pewnością szybszy.
    Ciekawi mnie jednak jak to będzie, z wytrzymałością baterii, przy procesorze 1,2 GHz, i nie zbyt dużych rozmiarach, bateria nie będzie miała zbyt dużej pojemności. Jak będzie wytrzymywał 5 godzin to będzie wspaniale :)
    Pozdrawiam
    kospanlo
    Poziom 12  
    Witaj. zgodzę się z przedmówcą ta firma ma bardzo dobre urządzenia. też mnie ciekawi ile wytrzyma bateria bo procesor jest dość mocny
    wladek83
    Poziom 32  
    Jakoś nie trafiają do mnie gadżety, z którymi nie za bardzo wiadomo co zrobić. Zaszpanować przed znajomymi wyjmując i głaskając po ekranie ? Puścić sobie MP3 czy przeglądać internet ? Na zabawce za ponad 2 tys. ... Produkt raczej dla zblazowanych i rozkapryszonych dzieci, którym rodzice nie wiedzą już co kupować, aby ich potomek był zadowolony i wyróżniał się wśród biedniejszych rówieśników. Cena od 500 E wskazuje na takie przeznaczenie.
    susek91
    Poziom 11  
    wladek83 - jeżeli dla ciebie korzystanie z komputera kończy się na słuchaniu mp3 i przeglądaniu internetu to faktycznie ci się to nie przyda, ale wyobraź sobie komputery mają większe możliwości :)
    Fajnie że załadowali tam Windowsa 7 - to chyba dobrze o nim świadczy. 1GB ramu 1,2 GHz procesor. Fakt faktem odchudzony itp. ale zawsze :).
    Szkoda że nie napisali nic więcej o baterii poza tym że to Litowo-Polimerowa. Jeśli by trzymała mniej niż te 5 godzin faktycznie będzie to nie trafiony pomysł.
    Popak
    Moderator na urlopie...
    Witam

Bardzo fajne urządzenie :) Widać że za pare lat będziemy mieć domowy PC w telefonie (PDA) Technika naprawdę szybko się rozwija.
    wladek83 - Są ludzie którzy szpanują, a nie którzy kupują dla wygody i funkcjonalności. Za zabawkę z dotykowym ekranem nie trzeba wydawać 2 tys. są telefony które można kupić z dotykowym wyświetlaczem za 300 -400zł i to znanej firmy a nie noname.

Pozdrawiam
    sokoleokoo2
    Poziom 22  
    Sprzęt ładny i wygodny - nie stety drogi i awaryjny.
    kiler129
    Poziom 27  
    Wiesz, awaryjnosc zalezy od użytkownika ;)
    Laptop tez moze byc awaryjny jesli sie go nie szanuje.
    wladek83
    Poziom 32  
    Witamy nowego kolegę, susek91, entuzjastę wydajnych akumulatorów w zabawkach. Objaśnij mi jak to będziesz szybko i sprawnie pracował na tym "komputerze", jak też będziesz pisał pracę w edytorze tekstu szukając literki za literką. A potem to już migiem ją wydrukujesz przez wifi lub bluetootha, bo drukarki z tym to już każdy przedszkolak ma w domu. A teraz bez żartów - napisz nam do czego potrzebny byłby ci ten gadżet (niech i aku ci trzyma 24h) ?
    Belialek
    Poziom 22  
    @władek83: Chociażby jako bardzo czytelna i przyjemna w obsłudze (wielkość ekranu) nawigacja GPS (popatrz na ceny porządnych producentów), a przy okazji masz funkcjonalność normalnego netbooka.

Sam korzystam z netbooka 10" i uważam, że nic więcej akurat dla mnie nie jest potrzebne. W tym urządzeniu trochę mi nie pasuje fakt, że ekran jest cały czas "na wierzchu" - w laptopach jest jako tako chroniony przez klawiaturę. No i w każdej innej sytuacji za wyjątkiem wspomnianej wcześniej nawigacji, ekran dotykowy bardziej przeszkadza niż pomaga.
    askr
    Poziom 35  
    wladek83 napisał:
    Witamy nowego kolegę, susek91, entuzjastę wydajnych akumulatorów w zabawkach. Objaśnij mi jak to będziesz szybko i sprawnie pracował na tym "komputerze", jak też będziesz pisał pracę w edytorze tekstu szukając literki za literką. A potem to już migiem ją wydrukujesz przez wifi lub bluetootha, bo drukarki z tym to już każdy przedszkolak ma w domu. A teraz bez żartów - napisz nam do czego potrzebny byłby ci ten gadżet (niech i aku ci trzyma 24h) ?

Do czego ten "gadżet" może być potrzebny?

Sportowe loty balonowe - OziExplorer, wrzucone mapy i gps na bluetooth.
    Sporo ekip jeż teraz lata z tabletami. Klawiatura w ogóle nie jest używana, bo i po co? Wystarczy ekran dotykowy.
    wladek83
    Poziom 32  
    "Mocne argumenty" - nawigacja za 500 E :D . To musi też sterować palnikiem w tym balonie ( w końcu ma wifi i bloutootha...) !
    :arrow: Bielanek cyt."Sam korzystam z netbooka 10" i uważam, że nic więcej akurat dla mnie nie jest potrzebne" - proszę więc po raz drugi, napiszcie jak pracujecie i do czego wykorzystujecie takie zabawki. Użyjcie argumentów a się przekonam i też kupię, kolegom na spotkaniu emerytów szczęki (sztuczne też) opadną z wrażenia jak pokażę na Automapie gdzie się właśnie znajdujemy potem zasunę im MP3-ką po uszach ! Jak jeszcze mógłbym im zaimponować tą "maszyną" ? A jak który będzie bez okularów to nawet maila nie skrobnie, bo literki maciupkie a ikony jak piktogramy ... Gdy już zmniejszą te "komputery" do wielkości zegarka, zintegrują z telewizją satelitarną oraz cyfrową lustrzanką, to w oczy trzeba wmontować mikroskopy a w palce wskaźniki laserowe. Ergonomia i komfort ... Poważnie - wszystko ma swoje granice i przeznaczenie.

:arrow: askr : widziałem film i zdjęcia kolegi z lotów balonem i mało nie pękłem z zazdrości, tak piękny jest widok i pejzarze !

Przepraszam za ten off.
    askr
    Poziom 35  
    wladek83 napisał:
    "Mocne argumenty" - nawigacja za 500 E :D . To musi też sterować palnikiem w tym balonie ( w końcu ma wifi i bloutootha...) !

Powiem tak - tanio jak na sprzęt, który niektórzy ludzie zabierają na loty.
    Poza tym na zawodach wszystkim steruje się ręcznie, zresztą co to była by za przyjemność z latania jeśli wszystko było byna auto.
    sokoleokoo2
    Poziom 22  
    Ważne że coś się dzieje - osobiście Archos mało popularny w Polsce ale w UK - to standard. Kolejny konkurent dla Jabłek, traków i małych komputerków czy mini laptopów co na pewno obniży ceny - i oto chodzi.
    Belialek
    Poziom 22  
    wladek83 napisał:
    :arrow: Bielanek cyt."Sam korzystam z netbooka 10" i uważam, że nic więcej akurat dla mnie nie jest potrzebne" - proszę więc po raz drugi, napiszcie jak pracujecie i do czego wykorzystujecie takie zabawki. Użyjcie argumentów a się przekonam i też kupię, kolegom na spotkaniu emerytów szczęki (sztuczne też) opadną z wrażenia jak pokażę na Automapie gdzie się właśnie znajdujemy potem zasunę im MP3-ką po uszach !

Mam netbooka MSI Wind - Rano go wrzucam do plecaka jak zwykłą książkę (~1kg) i mam miejsce na mnóstwo innych rzeczy, robię notatki na uczelni - oczywiście wi-fi cały czas włączone (uwierz, z większym sprzętem ciężko się rozstawić na tych nowych śmiesznych pulpitach), podczas jazdy do domu pociągiem oglądam film i swobodnie korzystam z Internetu (gprs), a po powrocie korzystam jak z każdego innego komputera. Pokaż mi inny sprzęt, który jest tak samo mobilny, i wytrzyma przy pełnym obciążeniu te 5,5h bez ładowania (a to i tak tylko na fabrycznej baterii 6-komorowej). Miałem laptopa 15" i mam porównanie - jeżeli komuś zależy na mobilności, to weźmie sprzęt jak najmniejszy i jak najbardziej energooszczędny.

Co do "zarzutu" nawigacji za 500E - za porządnego Garmina trzeba zapłacić połowę tej kwoty. W przypadku zakupu Archosa po wyjściu z pojazdu masz pełnoprawny komputer, w przypadku Garmina chowasz do kieszeni i nie korzystasz aż do kolejnego wyjazdu.
    skaktus
    Poziom 37  
    Belialek napisał:

Co do "zarzutu" nawigacji za 500E - za porządnego Garmina trzeba zapłacić połowę tej kwoty. W przypadku zakupu Archosa po wyjściu z pojazdu masz pełnoprawny komputer, w przypadku Garmina chowasz do kieszeni i nie korzystasz aż do kolejnego wyjazdu.

Spoko, ale tutaj płacisz 500E za urządzenie, gdzie mapy musisz dodatkowo dokupić i co wtedy ?

Jak dla mnie Archos nieco za bardzo obrósł piórkami. Jego urządzanie są bardzo drogie, co jest bezzasadne bo zamawia je w Chinach, gdzie często można kupować podobne lub identyczne zabawki w cenie 200 E w detalu.

Co do samej idei PMP - miałem takie urządzenie i stwierdzam że jest to głupota. Używałem kilka dni, podarowałem sobie.

Co do samej mobilności - kolega który tak śmiga z laptopem zapomniał że ma w laptopie klawisze, a tutaj w Archosie ich brak. PS - mój laptop 17 calowy wytrzymuje nawet 5 godzin na necie....Mega oszczędny nie jest - bateria 8 komorowa, 5200 mAh, ale porównując wydajność małe laptopy się chowają.

Zamiast tego Archosa wolał bym kupić eeePC, mieć więcej mhz i klawisze.
    Belialek
    Poziom 22  
    5h na necie, a 5h znacznego obciazenia CPU (filmy) to jest jednak roznica :) ale ja nie o tym... Zadałeś pytanie do czego używam netbooka to odpowiedziałem.

Co do braku klawiatury - jak dla mnie to dyskwalifikuje ten sprzęt, ale na pewno jest grupa odbiorców którym to nie przeszkadza i właśnie do tej grupy oferta jest kierowana. Automapa kosztuje ~70E, a są przecież jeszcze darmowe programy do nawigacji, oraz możliwość korzystania z licencji ze starej navi. Równie dobrze możesz pytać po co ludziom PDA... Wątpię, żeby ktoś kupował Archosy tylko po to żeby poszpanować przed kolegami i wrzucić do szuflady.