Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie baterii w laptopie - Regeneracja ogniw New

Maku 28 Cze 2009 09:35 439422 981
    holtex
    Poziom 13  
    Cytat:
    Coś kolego ściemniasz i sugierujesz, że nasz kolega nie zresetował wsadu.
    Dla przekonania Ciebie, że Twoje twierdzenie jest nieprawdziwe zgrałem oba wsady i załadowałem do SBW. Oto screeny z nimi:

U mnie pokazuje tak, czyli coś z programem może być nie tak...

• IGE-XAO
    laser4skc
    Poziom 10  
    Witam posiadam baterię z Acera. Jest z nią problem bo prawie wogóle nie trzyma i przez to odłącza klawiaturę. Rozebrałem ogniwo , zbudowałem interfejs i połączyłem to wszystko z Be2works. Wszystkie 3 diody zielone i wygenerowałeme raport. Zastanawiam się czy wszystko jest okey i wystarczy wymienić ogniwa - kupiłem tej samej pojemności i rozmiaru.

Battery EEPROM Works (Rizal)

DesignCapacity: 2000 mAh
    FullChargeCapacity: 65515 mAh
    CycleCount: 79
    Date: 2005.11.24 y.m.d
    DesignVoltage: 14800 mV
    ManufactureName: SONY
    DeviceName: 12ZL
    SerialNumber: 41637
    ChargingCurrent: 1500 mA
    ChargingVoltage: 16800 mV
    DeviceChemistry: LION
    Temperature: 26,8 C
    Voltage: 15573 mV
    Current: 0 mA
    RelativeSOC: 65 percents
    AbsoluteSOC: 93 percents
    RemainingCapacity: 42817 mAh
    Mfg1: 3887 (integer)
    Mfg2: 3898 (integer)
    Mfg3: 3891 (integer)
    Mfg4: 3897 (integer)

zapomniałem w środku jest chip bq80201BT. Do resetu be2works wymaga podania jakiejś wartości FCC nie wiem co to.
  • IGE-XAO
    jarob
    VIP Zasłużony dla elektroda
    FCC to skrót od FullChargeCapacity i powinieneś podać 2000 mAh lub taką jakiej pojemności kupiłeś ogniwa
    laser4skc
    Poziom 10  
    Dzięki niesety po wprowadzeniu wartosci i zatwierdzeniu nic się nie dzieje. Teraz przyczyna , spodziewam się że muszę wykupić licencję na 3 aktywacje za 15 USD ??
    jarob
    I słusznie się spodziewasz. Bez licencji nic nie zdziałasz.
    laser4skc
    Poziom 10  
    Ale czy to jest potrzebne ?? licznik ładowań wygląda wporządku problem jest w tym że maxsymalna pojemność wypisuje 6231mhA co jest bzdura , reset pomoże ? czy kalibracja i zmiana ogniw?
    jarob
    tylko reset pomoże na taki błąd
    DJ DAREK
    Poziom 23  
    Witam,

posiadam baterie do laptopa DELL D600 typ baterii: C1295/11.1V/4700mAH/Li-ion. Ostatnio mialem ja naladowana robilem troche rzeczy na lapku zostalo 10% i ja wylaczylem, pozniej wlaczalem jeszcze kilka razy do samego biosa bo zasilacz mi padl dioda swiecila na czerwono(nic dziwnego bo wyladowana bateria), ale kupilem nowy podlaczylem lecz bateria jest trupem, lapek chodzi jedynie na zasilaczu bateria 0% i znak w XP przekreslony "X" w zarzadzaniu energii, po podlaczeniu zasilacza przy probach wyjecia/wlozenia baterii zero reakcji wogole jej "nie widzi", po wlozeniu zadna dioda nie świeci na baterii, moge cos jescze sprawdzic czy musze brac sie za flashowanie ukladu ?

Pozdrawiam
    jarob
    Wątpię, że to jest uszkodzona bateria.

Proponowałbym sprawdzić Twoją baterię w innym lapku, lub włożyć inną baterię do Twojego lapka. Wtedy sprawa się wyjaśni.
    DJ DAREK
    Poziom 23  
    Witam,

rozebralem ta baterie na ogniwach w granicach 3.60V na kazdej na calosci w granicach 10,7-10,8V, po nacisnieciu guzika do sprawdzenia zadna dioda sie nie swieci.. nie mam innego lapka zeby to sprawdzic :(
    dodano:
    zaczalem ladowac ogniwa wszystkie naraz napieciem 11.50V i doszly do 11V po podlaczeniu do lapka widzi baterie i zaczal ladowac, zobaczymy co sie bedzie dzialo, poki co jedna dioda swieci na kontrolce..

Pozdrawiam
    laser4skc
    Poziom 10  
    Witam planuje zakup be2worksa za 10USD kupował ktoś go już na forum ?JAk wygląda procedura?Może ktoś też jest zainteresowany resetowaniem chipu w swojej baterii ,będe miał trzy aktywacje ;p jutro robie przelew.

edit:
    Albo ktoś z forum resetuje elektronikę na chipach ?? jeżeli tak to prosił bym o info na pw ile PLN i gdzie
    szalenstwo
    Poziom 10  
    Witam

Posiadam baterie z dell Inspirion 6400.
    Type: KD476 11,1V 85Wh

Pytanie 1:
    Czy ktos zna pinout tej bateri?

Pytanie 2:
    Prosze o pomoc w zlokalizowaniu eepromu. Na plytce znajduja sie uklady: BQ 2931, BQ 2085 oraz osmio-nozkowy scalak z nadrukiem CEJ G53.
    jarob
    ad 1. Niestery nie
    ad 2. masz flash rom wewnątrz BQ 2085
    szalenstwo
    Poziom 10  
    W pliku z Smart Battery Workshop byl gif z pinoutem(nie wiem czy poprawny)

overburn
    Poziom 9  
    Witam

Mam baterie od della inspirona 6400 GD761 53WH ale smart batery 3.71 demo pokazuje mi battery not found. Generalanie bateria ma zwaloną elektronikę bo nagle z trzymania półtorej do 2 godzin zrobiło się parę minut.
    Teraz takie pytanko czy Tym programem da się faktycznie zresetować baterie czy lepiej kupić jakiś programator i rozebrać baterie? I tak w ogóle jest tu może gdzieś jakiś tutorial jak się do tego zabrać? bo czytanie tych tematów o regeneracji to jest ciężki temat przebić się przez ponad 100 stron.
    macumb
    Poziom 10  
    Witam potrzebuję pomocy , a mianowicie mam baterię do toshiby model PA3465U-1BRS , 10,8 V , 4000mAh. Pytanie właściwe bez zbędnej dyskusji - bateria trzyma ok.20min. ma już ponad 2 lata niebyła oszczędzana i często doładowywana , CZY warto inwestować w ogniwa i je wymieniać- czy to ma sens , czy ten model baterii ma licznik ładowań i jeżeli tak, czy konieczne jest jego zerowanie , czy konieczna jest jakaś kalibracja elektroniki baterii po wymianie Ogniw czy owa elektronika sama rozpozna nowe ogniwa i się skalibruje ?Proszę jakiegoś znawcę w tym temacie o konkretne wytyczne. Jeżeli potrzebna jest ingerencja w oprogramowanie elektroniki baterii to jak można tego dokonać jaki sprzęt jest do tego potrzebny lub kto to może zrobić ??? Koszt nowej baterii ok 250-300zł
    jarob
    Pewnie, że elektronika wymaga resetowania licznika. Kalibracja może zwiększyć pjemność baterii, ale nie wyzeruje licznika, ani nie zmieni daty produkcji. Na wszystkie Twoje pytania znajdują się odpowiedzi na elektrodzie. Wystarczy użyć funkcji szukaj.

Koszt regenwracji baterii mieści się w granicach 50-100zł, więc chyba warto. Oczywiście jak się to robi samemu. U kogoś 100-150zł
    arecki09
    Poziom 17  
    Mnie osobiście to regeneracja wyszła 40zł. A jak pytałem się w firmie to ok 100zł. To różnica duża. A zadowolony jestem niebiańsko 2h na xp z intensywnym używaniem.
    rudiksam
    Poziom 17  
    Yaras napisał:
    Witam.
    Może ktoś zresetować taki wsad - Dell C600, bateria nieorginalna, "Replace CPI CPX Battery Module" 14.8V 3800mAh na układach: M37515 i SL220.
    Włożone 8 nowych ogniw 2200mAh.

пробуйте.дамп обнулен на емкость 4400мАч
    Alios15
    Poziom 2  
    Ta Bateria Krótko wytrzyma jakies 5 min

BTP-AHD1 ma 2000 mah napięcie 14.8 V

co mam zrobic zeby działalo Sprawne
    Freya
    Poziom 9  
    Witam, jestem właścicielką lapa FS l1310g i niestety mam problem z baterią. Może ktoś już próbował taką regenerować.

Moja bateria to: sol-lmxxml6
    magik44
    Poziom 10  
    Witam posiadam lapa HP DV9000. Bateria trzyma niecałe 10 min. Model baterii to 432974-001.
    Każdy zestaw posiada napięcie 4,1 V natomiast cała bateria 16,4 V (napięcia mierzone bez rozłączania żadnego elementu baterii).
    Napięcie na złączu baterii to 14,8 V.
    Po podłączeniu żarówki 20 watowej napięcie na każdym zestawie spada do 3,9V ~ 4,0V. Dodam, że bateria się równomiernie rozładowywuje i ładuje.

Teraz pytania.
    1) Full Charge Capacity powinno być takie niskie ?
    2) Dlaczego wszystkich trzech danych nie wyświetla w mAh a jest tylko 0 w nawiasie ?
    3) Istnieje możliwość wskrzeszenia baterii ? Na 16 stronie poprzedniego tematu

Rudiksam napisał:
    Cytat:
    kaczy998 napisał:
    Cytat:

Kto może mi pomóc w zczytaniu eepromu z baterii HSTNN-UB33 (14,4V 4400 mAh) do laptopa HP DV9000. Jakim programem można edytować eeprom i najlepiej jakim interfejsem go sczytywać. W moim poprzednim poście są zdjęcia elektroniki z tej baterii.
    в этой батарее нет еепром.на вашем сайте есть даташит на М37512.почитай его.пока решения нет для этого контроллера.

Co domyślam się znaczy, że ta wersja układu nie posiada eeprom dalszej części zdania nie rozumiem.

4) W dalszej części tematu znalazłem wątek iż układ od baterii do HP DV6000 idzie uczyć tzn. zwiększać jej wpis o maksymalnej pojemności ogniw. Jest taka możliwość ?

Prosiłbym o odpowiedzi na pytania. Z góry dziękuję.

Dane odczytane BatteryMonem zamieszczam na screenach.
    satgal
    Poziom 40  
    Mam 2 baterie od Toshiby serii L wewnątrz jej jest kontroler MAX 1784 z zaszytą pamięcią i identyfikacją aby działała w Toshibach a ja chciałbym ją użyć w identycznym notebooku pod nazwą Packard Bell a oryginalnej do niego nie posiadam, czy jest możliwe zmiana softu w niej a nie wymiana oprogramowania biosa na płycie głównej notebooka bo wtedy przedstawia się Toshiba zamiast P B i działa w nim poprawnie.
    jarob
    magik44 napisał:
    Witam posiadam lapa HP DV9000. Bateria trzyma niecałe 10 min. Model baterii to 432974-001.
    Każdy zestaw posiada napięcie 4,1 V natomiast cała bateria 16,4 V (napięcia mierzone bez rozłączania żadnego elementu baterii).
    Napięcie na złączu baterii to 14,8 V.
    Po podłączeniu żarówki 20 watowej napięcie na każdym zestawie spada do 3,9V ~ 4,0V. Dodam, że bateria się równomiernie rozładowywuje i ładuje.

Teraz pytania.
    1) Full Charge Capacity powinno być takie niskie ?
    2) Dlaczego wszystkich trzech danych nie wyświetla w mAh a jest tylko 0 w nawiasie ?
    3) Istnieje możliwość wskrzeszenia baterii ? Na 16 stronie poprzedniego tematu

Rudiksam napisał:
    Cytat:
    kaczy998 napisał:
    Cytat:

Kto może mi pomóc w zczytaniu eepromu z baterii HSTNN-UB33 (14,4V 4400 mAh) do laptopa HP DV9000. Jakim programem można edytować eeprom i najlepiej jakim interfejsem go sczytywać. W moim poprzednim poście są zdjęcia elektroniki z tej baterii.
    в этой батарее нет еепром.на вашем сайте есть даташит на М37512.почитай его.пока решения нет для этого контроллера.

Co domyślam się znaczy, że ta wersja układu nie posiada eeprom dalszej części zdania nie rozumiem.

4) W dalszej części tematu znalazłem wątek iż układ od baterii do HP DV6000 idzie uczyć tzn. zwiększać jej wpis o maksymalnej pojemności ogniw. Jest taka możliwość ?

Prosiłbym o odpowiedzi na pytania. Z góry dziękuję.

ad. 1 - jeśli ogniwa są zużyte lub elektronika bateri tak twierdzi, to tak będzie.
    ad. 2 - hmmm, tego nie wiem.
    ad. 3 - Można spróbować ją wskrzesić, ale tak jak pisał nasz kolega w przytoczonym przez Ciebie cytacie, jesli batera zrobiona jest na M37512, to jest problem z zewnętrznym resetem wsadu. Układ ten nie ma zewnetrznego eepromu, a jedynie wewnętrzną pamięć flash i jak na razie niekt jeszcze nie wie jak go zresetować.
    Przede wszystkim nie napisałeś w jakim czasie, przy obciążeniu żarówką 20 W, rozładowały się ogniwa od 4,2 V do 3 V. Na tej podstawie można stwierdzić w jakim stanie są ogniwa.
    ad. 4 - Można poprzez przeprowadzenie kalibracji. Opis kalibracji kilka stron wcześniej.
    magik44
    Poziom 10  
    Najpierw podłączyłem żarówkę H4 55 watową świeciła jakieś 20 min jednak po tym czasie mocno nagrzały się ogniwa po czym zrezygnowałem, gdy tylko ostygły podłączyłem żarówkę 20 watową przy tych były jedynie ciepłe i świeciło jakieś drugie 20 min. Dodam, że bateria się bardzo szybko ładuje (10 min) i szybko rozładowywuje (5-8 min).
    Sprawdzę później jeszcze dokładnie jak długo świeci 20 watowa od pełnego naładowania do tych 3 V.
    O 3V chodzi w czasie obciążenia żarówka tak ?
    jarob
    Tak, chodzi o 3 V na sekcję, podczas obciążania żarówką. Czyli na calym pakiecie będzie 12 V
    magik44
    Poziom 10  
    Przetestowałem ogniwa żarówką jeszcze raz i do napięcia 12V świeciła przez 40 min.
    Napięcia na sekcjach zaczynając od + to 2,6V, 3,3V, 3,1V, 3,0V.