Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Resetowanie się komputer w trakcie instalacji Windows XP

13 Cze 2009 19:07 4701 11
  • Poziom 11  
    Witam!

Parametry kompa:
    płyta: GIGABYTE GA-G31M-S2L
    procesor: Intel E5200
    pamięć: DDR II 2048MB PC2-6400 (PC800)GoodRam
    grafika: GEFORCE PALIT 9600GT 512MB DDR3

Mam taki problem:

Mam rocznego kompa i do tej pory chodził bez zarzutu.
    tydzień temu przy zwykłym wyłączaniu Windowsa Xp (START>WYŁĄCZ KOMPUTER>WYŁĄCZ) komp się resetuje.

Myślałem że to wina Windowsa, najpierw spod Windowsa przeinstalowałem Xp-ka (Uaktualnienie) ale to nic nie pomogło, dalej się resetował.

Drugi krok jaki poczyniłem to nastawiłem BOOTowanie z CD, włożyłem płytkę XP Profesional i odpaliła się instalacja.
    Sformatowałem dysk C, po tem instalator kopiuje sobie pliki do instalacji Windowsa, po skopiowaniu ich pojawia się okno że zaraz Komputer uruchomi się ponownie, jest to odliczanie, czekam spokojnie do końca odliczania...komp uruchamia się ponownie (resetuje się) a instalacja zamiast być kontynuowana to zaczyna się od samiutkiego pocztku!
    I tak za każdym razem.
    Próbowałem też różnych płyt instalacyjnych i nic...

Co to może być???

• Poziom 43  
    Sprawdź dysk na początek.
    Gdyby z nim było wszystko w porządku to przetestuj pamięć.
  • Poziom 17  
    marcin9913 napisał:
    Drugi krok jaki poczyniłem to nastawiłem BOOTowanie z CD, włożyłem płytkę XP Profesional i odpaliła się instalacja.
    Sformatowałem dysk C, po tem instalator kopiuje sobie pliki do instalacji Windowsa, po skopiowaniu ich pojawia się okno że zaraz Komputer uruchomi się ponownie, jest to odliczanie, czekam spokojnie do końca odliczania...komp uruchamia się ponownie (resetuje się) a instalacja zamiast być kontynuowana to zaczyna się od samiutkiego pocztku!
    I tak za każdym razem.
    Próbowałem też różnych płyt instalacyjnych i nic...

Co to może być???

To chyba logiczne, że jeżeli ustawiłeś bootowanie z CD i płytka z instalatorem dalej siedzi w stacji to instalacja wystartuje od nowa. Musisz wiedzieć kiedy wyjąć i włożyć płytkę.

Jeżeli chodzi o resetowanie to podaj proszę model zasilacza.

• Poziom 43  
    Manfred48 napisał:
    To chyba logiczne, że jeżeli ustawiłeś bootowanie z CD i płytka z instalatorem dalej siedzi w stacji to instalacja wystartuje od nowa. Musisz wiedzieć kiedy wyjąć i włożyć płytkę.

Czy aby na pewno? - Komunikat "dowolny klawisz spowoduje rozruch..." byłby wtedy absolutnie zbędny.
  • Poziom 11  
    Manfred48 napisał:

Wiesz, nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz instalowałem Xp więc...

Prosze przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem to co napisałem.
  • Poziom 26  
    Trzeba podczas ładowania sterowników urządzeń wcisnąć klawisz F6 i wsadzić dyskietkę ze sterownikami do dysku SATA (powinieneś je znaleźć na CD od płyty głównej).
    Cytat:
    Wiesz, nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz instalowałem Xp więc...
    Instalowałeś już Windows na dyskach SATA czy tylko na ATA :?:
  • Poziom 11  
    Ja na tym kompie jak go kupiłem w październiku 2008r instalowałem ten sam Windows XP co teraz (z tej samej płyty) i było wszystko ok.

Nawet stacji dyskietek w nim nie ma...

To raptem teraz mu się odmieniło i potrzebuje tych sterowników?
  • Poziom 35  
    Rozwiązanie problemu padło w pierwszej odpowiedzi, jaką kolega otrzymał.

Od siebie dodam:
    sprawdź na jakimś LIVE CD pracę komputera, zobacz też czy czasem procesor nie ma za ciepło...
  • Poziom 26  
    Podaj markę, model i moc zasilacza. Jeszcze bym poradził na innym komputerze sprawdzić RAM memtestem i "twardziela" HD Tune`m.
  • Poziom 11  
    Zasilacz to jakaś lipna konstrukcja, był razem z obudowa...
  • Poziom 43  
    Cytat:
    Jeszcze bym poradził na innym komputerze sprawdzić RAM memtestem

Jak sprawdzać RAM, to na komputerze, w którym działa na co dzień, a nie na innym. Memtest sprawdza również współpracę pamięci z płytą główną.
  • Poziom 26  
    GoodRAM to DobryRAM, który polubi każdą płytę :D
    A tak na serio, to jeżeli przez rok RAM pracowałby bezproblemowo z płytą to nagle podzespoły przestałyby "się lubić"? Raczej bym stawiał na RAM niż na płyte główną.
    @marcin9913
    Pytałem o dane zasilacza, a nie o twoją opinię na jego temat. Zdejmij boczną ścianę z obudowy i odczytaj co tam nabazgrali na nalepce.