Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo TDDI, niechce odpalic

13 Cze 2009 20:39 12494 39
  • Poziom 9  
    Kupiłem forda mondeo 2001 tddi 2.0.Tydzień czasu nim pojeździłem i nagle nie chce odpalic.Może ktoś wie jaka jest tego przyczyna(mieszkam w Holandii i nikt nic nie wie)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Trzeba diagnostykę zrobić, może immo, może paliwo, może jakiś alarm ma, nic nie wiemy nic nie pomożemy. Więcej danych.
  • Poziom 9  
    dzień przed tym problemem w trakcie jazdy zapaliła się kontrolka świec a zaraz po tym kontrolka oleju. I nie wiem czy ja wyłączyłem silnik czy sam zgasł. Ale zaraz po zatrzymaniu go uruchomiłem bez problemu
  • Poziom 9  
    kręci a nie pali.To się dzieje od dwóch dni.Dzisiaj odpalił,w ciągu 10 minut silnik sam zgasł.
  • Poziom 9  
    a gdzie on się znajduje , jak to sprawdzic ?
  • Poziom 24  
    kordello napisał:
    a gdzie on się znajduje , jak to sprawdzic ?

Szukaj w okolicy kolektora ssącego (pod) jest on koloru szarego i z kostką 3 pinową.
  • Poziom 9  
    jeśli go znajdę co mam dalej robic?
  • Poziom 24  
    Sprawdź rezystancję między pinami czujnika.
    - między stykami "A" i "C" - 13,4 Om,
    - między stykami "A" i "B" - 0,6 Om,
    - między stykami "B" i "C" - 12,9 Om.
    Przynajmniej powinne mieć podobne wartości. Jeśli któreś piny mają zwarcie lub w ogóle nie ma przejść to do wymiany czujnik.

Ale oprócz czujnika może być sytuacja że się przestawił rozrząd i jego też należy sprawdzić. Poza tym proponuję ci jednak podłączyć auto pod komputer.

PS. nie doczytałem że ty masz silnik TDDI, a ja podałem ci miejsce umieszczenia czujnika w silniku TDCI. Więc może być gdzie indziej, w każdym razie szukaj na głowicy a jeśli nie znajdziesz to może być też koło kół zębatych paska rozrządu :? .
  • Poziom 9  
    czy ten czujnik jest przy skrzyni biegów przy kole zamachowym ? bo u mnie do tego czujnika ktoś doprowadził nowe przewody omijając kostkę która jest przy kielichu
  • Poziom 33  
    Przy skrzyni biegów jest czujnik położenia wału. Jak jest zrobiony jakiś bajpas to pewnie tam jest lepsza rzeźba zrobiona.
  • Poziom 9  
    ta wiązka idzie też do pompy wtryskowej i tam też są kable przed kostką przy pompie świeżą izolacją zawinięte
  • Poziom 33  
    Może wymieniali moduł na pompie.
  • Poziom 9  
    ale w jakim celu ?
  • Poziom 24  
    A może wymieniali sam tranzystor w module i jakiś zimny lut itp. :) . Kolego ty lepiej nie szperaj w tym aucie tylko jak najszybciej pod kompa pędź.

Dodano po 2 [minuty]:

kordello napisał:
    ale w jakim celu ?

W takim celu, że mógł paść sterownik pompy wtryskowej.
  • Poziom 9  
    dzięki chłopaki za pomoc jutro powiem więcej bo jestem umówiony z facetem z tego garażu co mi sprzedał auto i niby ma powiedziec co jest przyczyną ale i tak podłącze go pod komputer :)
  • Poziom 9  
    Witam, dałem go do naprawy, powiedzieli że pompa wtryskowa padła. Podłączyli drugą, którą im przywiozłem używaną 100% pewną i dalej jest to samo. Mechanik mówi że był w serwisie Forda zgrac pompę na kompie. Czy komputer wykaże że ta pompa też jest zła lub znajdzie inną przyczyne.
  • Poziom 33  
    hehehe pewnie padła pompka przy zbiorniku :) Połóż się przy prawym tylnym kole, a raczej przed i popukaj w nią młotkiem a druga osoba niech próbuje odpalić. Można też ją ominąć.
  • Poziom 1  
    jak mi sie tak stalo w zeszlym roku, to odpowiedz byla niestety niemila... pompa wtryskowa do wymiany...
  • Poziom 33  
    melexebay napisał:
    jak mi sie tak stalo w zeszlym roku, to odpowiedz byla niestety niemila... pompa wtryskowa do wymiany...

a kto powiedział że diesel jest tani w eksploatacji? :) Ja słyszałem i sam to potwierdzę że mniej pali :) Reszta droższa.
    Ale mamy na szczęście jak zauważyłem bogaty naród.
  • Poziom 9  
    czy ktoś wie gdzie można kupic pompę wtryskową ze 100% gwarancją ? bo dzwoniłem do Polski i nowych nie ma a w Holandii pompa po regeneracji kosztuje 2400 euro.
  • Poziom 24  
    marek1977 napisał:
    hehehe pewnie padła pompka przy zbiorniku :) Połóż się przy prawym tylnym kole, a raczej przed i popukaj w nią młotkiem a druga osoba niech próbuje odpalić. Można też ją ominąć.

TDDI nie ma dodatkowej pompki paliwa.

Dodano po 8 [minuty]:

kordello napisał:
    czy ktoś wie gdzie można kupic pompę wtryskową ze 100% gwarancją ? bo dzwoniłem do Polski i nowych nie ma a w Holandii pompa po regeneracji kosztuje 2400 euro.

Nie sądzę aby padła pompa lecz jej sterownik. Jeśli chcesz jeździć tym autem jeszcze długo to wyciągaj pompę i daj ją do boscha oni będą wiedzieć co z tym zrobić. Po naprawie wsadzą ją na stół pobierniczy, przeprowadzą regulację, kalibrację i będziesz miał z nią spokój na długie lata. A wsadzanie używki nie jest takie proste i często kończy się fiaskiem.
  • Poziom 33  
    Jak wymieniasz pompe na uzywkę trzeba dokodować immo, zrobi tokażdy kro ma kts i przystawke do pompy. Odezwij się na pw
  • Poziom 24  
    Moim skromnym zdaniem używkę można dać ale jeśli kupi się ją za półdarmo (ale jest to raczej nie realne). Niestety realia są takie że sterowniki wsadzane fabrycznie często padają i nie ma pewności że używka którą wsadziliśmy nie padnie za pół roku. Natomiast sterowniki które teraz montują są już wzmocnione i się tak nie przepalają.
  • Poziom 9  
    Mam pytanie , czy w Mondeo MK3 2,0 TDDI jest jakaś pompka w zbiorniku paliwa ? U mnie po przekręceniu zapłonu nie ma żadnych odgłosów.
  • Poziom 10  
    W TDDi nie było pompek w zbiorniku były w TDCi obok zbiornika, ciekawe czy sprawdzili bezpiecznik po wymianie pompy i przekaźnik:) no i oczywiście powinno się sprawdzić wtryski skoro pompa siadła. Jeśli chodzi o Kodowanie tych pomp niema nic prostszego. Dobra rada zaprowadź do kogoś kto ma pojęcie o tych autach a zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Moderowany przez szymitsu21:

Co Twój post wnosi? Na czym polega pomoc? Autor nie pyta gdzie zawieźć, tylko jak naprawić
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Poziom 35  
    slim225 napisał:
    były w TDCi obok zbiornika

No teraz dałeś czadu. Pompki zewnętrzne były może w samochodach VW do '92 roku. Większych głupot nie pisz, jak nie wiesz nawet jak wygląda ten samochód, ale:

slim225 napisał:
    Dobra rada zaprowadź do kogoś kto ma pojęcie o tych autach a zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Niech sobie próbuje, może coś się nauczy, a Tobie polecam się poduczyć o Mondeo MK3 - wtedy dopiero pisz.
  • Poziom 10  
    No widzisz a ja osobiście wymieniałem taką pompkę zewnętrzną jest ona zakładana z przodu zbiornika:) po prostu były wersję z i bez pompki często korodowały i zaczynały przeciekać auto się zapowietrzało i były problemy z odpalaniem.