Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łacze dla serwera www - wymagania

13 Cze 2009 21:43 1246 3
  • Poziom 1  
    Witam !
    Jestem tu nowy i zielony i chcę się pobawić z serwerem.Mam pytanie odnośnie łącza pod serwer.
    Mieszkam w Anglii i mam internet 8 Mb ze zmiennym IP
    coś takiego :
    Tiscali
    Myślę nad zmianą na business broadband
    business broadband
    Tutaj jest up do 1 Mb , stałe IP, no i za te same pieniądze!
    Czy to jest dobre rozwiązanie?

Chcę postawić serwer www, dla swoich potrzeb pod stronkę.
    Ile osób może być połączonych z serwerem na takim łączu?
    I co to ten "MAC code" czy jest to mi potrzebne ?

Za odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam.:arrow::arrow:
  • Poziom 15  
    Hej
    Code:
    Tutaj jest up do 1 Mb , stałe IP, no i za te same pieniądze!

Czy to jest dobre rozwiązanie?

Musisz mieć stały adres IP zęby założyć serwer na własnym kompie
    napisz jakiego masz kompa < konfiguracje sprzętowa>
    stronka ma być o jakiej tematyce
    hmm nie podałeś najważniejszych informacje
    jeżeli to ma być coś w rodzaju bloga< chodzi mi o to ze tylko publikujesz swoje artykuły ...Nie udostępniasz plików do pobrania,nie udostępniasz kont poczty itp> to można łatwo policzyć ze 1Mb to 128 kB a wiec jeżeli stronka nioe będzie mieć wysublimowanej grafiki we fleszu ani potężnej szaty graficznej i każdemu powiedzmy średnio damy 8kB zęby swobodnie przeglądał stronkę to 16 osób a wiec Czy to dobry pomysł? Jeśli chcesz używać tego serwera aby się nauczyć czegoś to tak, to dobry pomysł. Jeśli natomiast zależy Ci tylko na utrzymaniu swojej strony to wysiłek włożony w konfigurację serwera, zwiększone rachunki za prąd (jakieś 10 -15 zł miesięcznie) to przy tak słabym łączu (sam mam Neo 1 Mb/s) nie ma z tego wielu korzyści. Do tego dochodzi fakt, że to 10 - 15 zł miesięcznie to ponad 120 zł rocznie - akurat na jakiś bardziej profesjonalny hosting.
    co do tego mac-a
    http://en.wikipedia.org/wiki/Migration_Authorisation_Code

Zdanie zaczynamy wielką literą! Proszę poprawić post.
    Gusioo.
  • Poziom 31  
    Najlepiej to jakieś łącze symetryczne. Pamiętaj, że potrzebujesz w takiej sytuacji więcej wysyłania.
  • Poziom 43  
    Zależy faktycznie co rozumiesz pod pojęciem "dla swoich potrzeb", bo jeśli testowanie skryptów php w postawionym apachu i jakaś tam komunikacja z bazą i drobne pliki do nauczenia się tworzenia stron, to spoko. Jeśli zaś zamierzasz postawić cokolwiek z plikami większymi niż 1MB, to nawet 1mbps będzie lekko przymulał. No i ADSL mają tą wadę, że przy całkiem zatkanym łączu download leci na łeb na szyje.

BTW: Do postawienia serwera ani zewnętrzne IP ani tym bardziej stałe konieczne nie jest. Wystarczy port i no-ip

Może lepiej rozglądnąć się za hostingiem gdzieś? Nie są drogie, a wiele wygodniejsze, szybsze, itd.