Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router adsl => router wifi acces point

mareks99 13 Jun 2009 22:12 2773 3
    mareks99
    Level 10  
    Witam.
    Mam pytanie odnosnie konfiguracji routera adsl z routerem wifi.

Posiadam w domu router adsl Pentagram Cerberus adsl lite skonfigurowany pod netie do ktorego podlaczone mam dwa komputery przez kabel i chce do tego modemu dolączyc laptopa pod wifi.
    Naturalnym jest ze potrzebuje jakis acces point.

Zastanawiam sie czy moge do tego routera podlaczyc do portu lan kolejny router z antena wifi?

Na oku mam Netgear WGR614 tylko nie wiem czy on bedzie wspolpracowal z moim routerem adsl pentagrama?
    Czy potrzebuje go polaczyc zwyklym kablem czy z crossem?
    Czy potrzebuje zrobic cos takiego jak bridge? czy moze DHCP?
    Wyczytalem cos o tym na forach ale dokladnie nie moge znalezc rozwiazania mojego problemu.
    Bardzo uprzejmie prosze o pomoc.
    Pozdrawiam
    maciek11
    Level 17  
    Tak na pierwszy rzut oka, to nasuwa się opcja żeby zrezygnować z dwóch urządzeń i użyć tylko jednego. Z tego co napisałeś wynika, że na razie masz tylko router adsl, więc kup sobie router adsl z wifi a ten co masz opchnij gdzieś na alledrogo Zwróci Ci się parę groszy a sieć i tak będzie działała :D
    enemyhilator
    Level 16  
    Nie wiem czy ci to pomoże, ale ja u siebie w domu mam ruter do którego podłączona jest radiówka (ruter jest nie znanej marki), potem zwykłą skrętka z jednego z portów LAN tego rutera podpięty jestem do rutera z AP (Dlink) wtyczka jest wpięta w port WAN. Na jednym i drugim ruterze jest włączone DHCP.

no i ktoś mnie uprzedził :|
    mareks99
    Level 10  
    Dziekuje za odpowiedz wszystkim. Troche mnie zniechecilo to konfgurowanie wiec jednak zdecyduje sie na kupno routera z modemem adsl i ap wifi a moj stary router wystawie na sprzedaz.
    Do zamkniecia.