Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technik Elektryk - to dobry wybór? ciężko skończyć?

14 Cze 2009 11:35 26622 6
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich !!! Mam do was pytanie właśnie skończyłem gimnazjum i wybieram się do Technikum Elektrycznego i tu pojawia się właśnie moje pytanie czy to dobry wybór i czy ciężko jest skończyć ten kierunek.I jak ktos ma jakies stronki żeby poczytać troche o podstawach elektryki i porobic jakies zadania to niech poda. Stronki o elektryce mile widziane.!!!!pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Obecnie jestem w pierwszej klasie i muszę powiedzieć, że jeśli trafisz na dobrego profesora od elektrotechniki to spokojnie dasz radę. Oczywiście jeśli coś tam nieco już wiesz. Najbardziej to mnie wkurza Biologia i Historia :)

Na początku pewnie będziesz miał do wykuci podstawowe jednostki układu SI, przedrostki wielokrotne i pod wielokrotne.
    Potem powtórka z gimnazjum typu liczenie pojemności zastępczej kondensatorów i obliczanie rezystancji zastępczej.
    Do tego dochodzi kupę praw, twierdzeń.
    Następnie obliczanie prądów w obwodzie metodami Kirchhoffa, potencjałów węzłowych, superpozycji, oczkową, thevenina.
    Na koniec zostanie magnetyzm.

Pozdrawiam!
  • Poziom 1  
    Siema:D ja obecnie skończyłem technikum elektryczne...dzisiaj pisałem praktyczny:D jeśli mógłbym Ci doradzić to polecam ten kierunek....w I klasie same proste rzeczy:D później troche trudniejsze ale dałbyś rade mało jest takich co mają problemy w technikum elektrycznym:p jakbyś chciał mógłbym Ci pomóc jeśli miałbyś problemy...ogólnie jest prosto jedno z najprostszych techników reszta dość trudne no może oprócz informatyków:D i dobry pieniądz jest również z tego:p wybór należy do Ciebie ale ja osobiście bym Ci polecał to technikum...jakbyś jeszcze chciał się coś dowiedzieć to pisz po ten nr gg:12843625 (najczęściej na niewidoku takze jak chcesz to pisz a jak bede niedostępny to odpisze w najbliższym czasie pozdroooo:D
  • Poziom 1  
    Witam. Nie polecam tego kierunku jest on bardzo trudny i proszę nie zwracać uwagi na to co jest napisane powyżej. Kierunek Technik Elektryk jest bardzo trudny z tego względu ,że przedmioty zawodowe są bardzo trudne do ogarnięcia trzeba na prawdę siedzieć dużo przy książkach żeby zrozumieć o co chodzi. Idąc do zawodówki a potem do technikum uzupełniającego mamy to samo tylko 1 rok dłużej i mamy odbyte bardzo ważne praktyki. Wszystkie te obliczenia kondensatorów itp są kompletnie nie przydatne w tym fachu należy dobrze znać się na robocie.
  • Specjalista elektryk
    Andys123 napisał:
    Witam. Nie polecam tego kierunku jest on bardzo trudny i proszę nie zwracać uwagi na to co jest napisane powyżej. Kierunek Technik Elektryk jest bardzo trudny z tego względu ,że przedmioty zawodowe są bardzo trudne do ogarnięcia trzeba na prawdę siedzieć dużo przy książkach żeby zrozumieć o co chodzi. Idąc do zawodówki a potem do technikum uzupełniającego mamy to samo tylko 1 rok dłużej i mamy odbyte bardzo ważne praktyki. Wszystkie te obliczenia kondensatorów itp są kompletnie nie przydatne w tym fachu należy dobrze znać się na robocie.

To fakt, że nie uczą jak powinno się pracować( do roboty to się gacie ściąga). No niestety to nie wina nauczycieli tylko tych co siedzą u góry. Kierunek jest nie powiem trudny, aczkolwiek to zaowocuje w postaci konkretnego zawodu, który już jest mało popularny a potrzebny, a będzie jeszcze gorzej. Jestem w IV klasie i zobaczyłem co to znaczy być elektrykiem podczas praktyki w III klasie.
    Jaki poziom będzie w szkole zależy od samych uczniów, ale bardziej od nauczycieli.

Pozdrawiam i osobiście polecam ten kierunek
  • Poziom 11  
    Technikum elektryczne i elektroniczne nie są aż takie trudne da się przebrnąć ( nie mówię tu źle o elektrykach ale u mnie w zespole szkół to były jedne z najsłabszych klas). Matematyka i fizyka taka sama jak w mechatronice czy mechanice dopiero budowlanka ma nieco inne skierowanie i u nich bardziej jest rozwinięta mechanika niż fizyka. Obecnie polecam elektrykę i elektronikę. Po elektryce łatwiej będzie znaleźć pracę w zawodzie a po elektronice się rozczarujesz bo żeby pracować w zawodzie to trzeba studia skończyć bo serwisy RTV i GSM (powoli) padają i ciężko co kolwiek powiedzieć na ten temat może z 5 lat to się zmieni. Jeśli się odrobinę przyłożysz do nauki (wystarczy tyle co brudu jest za paznokciem) i lubisz elektronikę bądź elektrykę to śmiało dasz sobie radę trudniej jest moim zdaniem w liceum o profilu humanistycznym.