Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Liniowy tranzystorowy wzm. mocy 100-150MHz moduł 120W

14 Cze 2009 12:39 4399 9
  • Poziom 15  
    Witam.
    Posiadam wzmacniacz firmy RACALL model 5820-99-649-3631. Kupiony został na aukcji. Parametry:
    - wzmacniacz zbudowany jest na dwóch tranzystorach BLV80/28
    - wzmacniacz przy zasilaniu 24 V oddaje moc do obciążenia 120 W przy współczynniku wzmocnienia mocy równym ok 10
    - zakres pracy wzmacniacza pokrycie ciągłe 100-155 MHz.
    Układ stanowi kompletny moduł wraz z radiatorem.
    Na płytce wzmacniacza znajdują się układy zabezpieczeń termicznych oraz kompletny układ polaryzacji baz tranzystorów mocy i reflektometr.
    W zależności od napięcia na bazach tranzystorów układ może pracować liniowo lub w klasie C.
    Wszystko byłoby fajnie gdybym miał do tego schemat. Chodziłoby o adaptację na pasmo 144-146. Jeśli jest ktoś na tym forum kto posiada w/w wzmacniacz i go rozpracował to niech się ze wszystkimi podzieli. Tych modułów podejrzewam jest już sporo na rynku.
    Mi na razie udało się rozpracować WE/WY i zasilanie 24V. W załączniku kilka zdjęć tego sprzętu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Dane katalogowe tranzystorów wskazują, że można odprowadzić deklarowaną moc z tego wzmacniacza (80W output , maksymalnie 115W na tranzystor ). Niestety, zastosowane tranzystory przeznaczone są do pracy w klasie C. Użytkowanie tego wzmacniacza do SSB jest mocno wątpliwe jeżeli nie chcesz narażać się na uwagi współużytkowników pasma 2-metrowego (ja bym się nie odważył :cry:)
    Pozostaje FM i telegrafia...
    73!
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich. I ja posiadam wyżej wymieniony wzmacniacz. Mam mały nadajnik FM o mocy 1W i chciałem wykorzystać ten wzmacniacz do emisji na radiowym paśmie 87,5 - 108,00MHz. (wiem że to nielegalne;)) Czytając wypowiedzi tutaj, jednak chyba nie zabardzo da się to zrobić.:((( Ale jeśli dało by się wykorzystać te tranzystory do budowy nowego wzmacniacza to bardzo prosił bym o pomoc. Może ktoś zna jakiś schemat. Z pewnością ucieszyło by to tych któży mają owe cacko a niebardzo wiedzą jak z niego zrobić jaki ś użytek.:)) Pozdrawiam!

Moderowany przez c2h5oh:

Przypominam, że tematem jest adaptacja do pracy w paśmie 144-146.
    Proszę trzymać się tematu!

• Poziom 1  
    hello,
    look for the schematy the amp.
    minun the connection plan.
    albert
  • Poziom 10  
    Ale ja wyraźnie widzę, że emitery tranzystorów końcowych wiszą krótko na masie
  • Poziom 10  
    odgrzewane kotlety :), coś się więcej wyjaśniło w sprawie PA? bo tak takowe posiadam:D
  • Poziom 10  
    Sterowałem go (2m) i nic na wyjściu. Odłożyłem temat i oddałem PA koledze, który to kupił i chyba się nabrał.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Też mam taki moduł.;) Są tam 3 typy tranzystorów. Każdego po dwie sztuki. BSS52B -> BFY50 -> BLV80/28 Myślę że owiele lepszym rozwiązaniem była by budowa wzmacniacza od początku. Jest tam automatyka która wymaga sterowania a to ciężko wykorzystać Jednak moduł dostarcza wielu nowych, cennych części.:)