Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra Clasisic 1,4 X14NZ 8V podciśnienie w zbiorniku paliwa

geryluk 14 Cze 2009 12:40 3346 7
  • #1 14 Cze 2009 12:40
    geryluk
    Poziom 9  

Witam
    Mam problem z podciśnieniem wytwarzanym w zbiorniku palwa. Nie mogę znaleźć odpowiedzi - podobno jak filtr węglowy (gdzieś wyczytałem) jest zapchany to tak się dzieje. Gdzie on się znajduje ew. jakieś fotki - please! Może uda mi sie to zrobić? Na razie zdjąłem uszczelkę korka wlewu paliwa i pobiera (wyrównuje ciśnienie w zbiorniku) powietrze ale tak nie powinno byc. Zresztą wymieniłem już jedną pompe paliwa, uszkodziła się a teraz druga mi piszczy jak dodaję gazu. Myslę, że zasysanie powietrza do zbiornika i uszkodzenia pompy paliwa mogą mieć ze sobą zwiazek.
    Pomóżcie PLEASE!!!

--yasiu.brzeg-- Przeniesiono z elektroniki.

0 7
  • #2 14 Cze 2009 12:57
    shadow0013
    Poziom 34  

Poszukaj książki w PDFie Sam naprawiam Astra ... powinien być opis z rysunkami.

0
  • #3 14 Cze 2009 13:02
    Krick1987
    Poziom 24  

Filtr jest pod prawym przednim błotnikiem - jak się nie myle dostep jest do niego po zdjęciu plastikowej osłony błotnika.

0
  • #4 14 Cze 2009 13:50
    geryluk
    Poziom 9  

Mam pdf-a sam naprawiam ale ani słowem wspomniane o filtrze węglowym. Jeśli znajduje się z prawej strony to może rzeczywiście wystarczy zdjąć nadkole - no i jeśli to rzeczywiście jest przyczyną

0
  • #5 14 Cze 2009 14:26
    gimak
    Poziom 38  

geryluk, nie wiem na czym polegają Twoje kłopoty z podciśnieniem w baku. U mnie od nowości w megance i corolli utrzymuje się lekkie podciśnienie w baku objawiające się charakterystycznym odgłosem przy odkręcaniu korka wlewu. W żaden sposób nie przeszkadza to w pracy silnika.

0
  • #6 14 Cze 2009 14:58
    Krick1987
    Poziom 24  

gimak uwierz mi - w astrze przeszkadza :) (wiem z własnego doswiadczenia ) poprostu auto potrafi się dusić i muli troszkę, a przy 60KM każdy konik się liczy :)

0
  • #7 14 Cze 2009 16:12
    geryluk
    Poziom 9  

Mam ją od nowości i tego problemu nie było z podciśnieniem. Zauważyłem dopiero jak mi padła 1-sza pompa paliwa

0
  • #8 14 Cze 2009 18:57
    Daro122
    Poziom 29  

Owszem może to być zapchany filtr węglowy ale również takie same objawy dadzą odwrotnie podłączone przewody podciśnieniowe do elektrozaworu sterującego przepływem oparów , a ten znajduje się obok urządzenia wtryskowego jak również usterka samego elektrozaworu .

0