Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć włącznik szyberdachu z passata b4 w b3

krusnik02 14 Cze 2009 13:02 3685 6
  • #1 14 Cze 2009 13:02
    krusnik02
    Poziom 9  

Witam wszystkich,
    Sprawa wygląda następująco, otrzymałem od kolegi z forum wewnętrzną lampę z wbudowanym przełącznikiem szyberdachu z paska B4. Ja mam oczywiście B3. Wydawało się że sprawa będzie prosta, ale nie jest. Z pośród 4 przewodów podłączyłem dwa dzięki którym miałem podświetlanie, więc z założenia zasilanie zostało doprowadzone. Kolejne dwa powinny odpowiadać za otwieranie i zamykanie szybra ale nic takiego się nie dzieje niezależnie w jakiej kolejności bym je podłączył.

Wiem, że są to dwa różne przełączniki B3 (dwie pozycje) a B4 ( dwie pozycje + środkowy), czy da się w ogóle podłączyć ten z B4, przynajmniej, żeby działał tak jak w B3.
    Na forum znalazłem podobny temat ale nic tam nie zostało wyjaśnione.
    Kolega podpowiedział mi cos takiego
    "Włącznik z B3 kiedy naciśniesz przycisk, jedną linię zwiera do plusa a drugą do masy. Włącznik z B4 podłącza tylko plusa. Albo przerobisz sobie przycisk (rzeźba), albo zastosujesz dodatkowe 2 przekaźniki, albo kupisz motor z B4 "
    Oczywiście wolałbym zastosować przekaźniki. Prosiłbym o podpowiedź jakie mają to być przekaźniki i jak je podłączyć.
    Dzięki i pozdro.

0 6
  • #2 14 Cze 2009 13:30
    ajpier
    Poziom 37  

Po podłączeniu zasilania i przełączaniu pojawia się jakieś napięcie na kolejnych odpływach.

0
  • #3 14 Cze 2009 14:05
    krusnik02
    Poziom 9  

Z tego co sprawdzałem, po podłączeniu zasilania na żadnym z dwóch wyjść nie ma napięcia w żadnym z położeń włącznika. Oczywiście nie jestem pewny czy tak naprawdę jest tam pełne zasilanie bo świecenie diód może tego nie oznaczać.

0
  • #4 14 Cze 2009 14:22
    ajpier
    Poziom 37  

Wiem jakie są w drzwiach ale szyberdachu nie przerabiałem. Możesz np. namalować taki wyłącznik i opisać w jakiej pozycji które piny są zwierne itd. To pomoże ocenić sytuację i coś dobrać.

0
  • #5 14 Cze 2009 16:25
    krusnik02
    Poziom 9  

to jest schemat szyberdachu w passacie b3Jak podłączyć włącznik szyberdachu z passata b4 w b3

to schemat szybra w b4Jak podłączyć włącznik szyberdachu z passata b4 w b3

czy to w czymś pomoże??

1
  • #6 14 Cze 2009 17:28
    ajpier
    Poziom 37  

Możesz podpiąć się bezpośrednio do silnika poprzez dwa przekaźniki. Na tym schemacie podświetlanie przycisku nie będzie działać.
    Jak podłączyć włącznik szyberdachu z passata b4 w b3

0
  • #7 14 Cze 2009 18:46
    krusnik02
    Poziom 9  

czyli nie ma możliwości podłączenia nowego włącznika w te przewody które dochodziły do starego? Miałem nadzieję że może uda się coś wpiąć w tym miejscu (jakiś Przekaźnik czy coś) i nie będę musiał ingerować dalej w instalację.
    Niestety jestem totalnym laikiem w sprawach elektryki i ten schemat nie wiele mi mówi. Dobrze by też było mieć podświetlanie, ale dość ględzenia. Jeżeli uda się wymyślić sposób na podpięcie takie jak wspomniałem na początku wypowiedzi z zachowaniem podświetlania będę niewymownie wdzięczny. Dziękuję za poświęcenie czasu temu problemowi.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo