Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pomiar ilości zużywanego prądu

14 Cze 2009 13:27 2137 4
  • Poziom 9  
    Witam,

mam potrzebę pomiaru prądu zużywanego przez dwa urządzenia - jedno zasilane prądem jednofazowym (220V) i drugie trój (360V).

Dla obu tych urządzeń potrzebny jest mi urządzenie umożliwiające pomiar zużywanego przez nie prądu w czasie.
    Nie chodzi mi tu o zwykły licznik - potrzebne jest urządzenie które będzie zapisywało zużycie prądu np. co 1 godzinę i później będzie możliwe sczytanie tych pomiarów i przeniesienie ich na komputer i sporządzenie tabel, wykresów zużycia o różnych porach dnia.

Mam nadzieję że wyrażam się wystarczająco jasno;)

z góry dzięki za pomoc:)

a no i fajnie żeby urządzenia były możliwie tanie;)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    energię w kWh
    wiem że są takie w przemyśle ale ponoć sa też tańsze liczniki elektroniczne które można do czegoś podłączyć ale kompletnie się na tym nie znam...
  • Poziom 9  
    bocznik i jakieś małe urządzonko na mikroprocesorze z odpowiednim programem ?
  • Poziom 9  
    znalazłem sporo liczników elektronicznych które mają wyjście impulsowe SO - ponoć można podłączyć jakieś urządzonko które będzie sczytywać i zapisywać te impulsy...

niestety na stornie producentów liczników nie mogę znaleźć żadnego odnośnika do takiego rejestratora który dałby "wydobyć" z siebie dane do PC...

np. tutaj:
    http://www.fif.com.pl/lista_produktow/55