Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosa spalinowa Stihl FS gaśnie po nagrzaniu

HACHLIK_88 14 Jun 2009 13:42 27325 3
    HACHLIK_88
    Level 1  
    Witam mam problem z kosą Stihl FS 55, otóż kiedy się nagrzeje silnik to się wyłącza i nie idzie jej zapalić, dopiero kiedy ochłodnie silnik, w tedy z oporami ale da się odpalić. Początkowo myślałem że to wina świecy ale wymiana nic nie dała. Mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie????:D

Tytuł postu poprawiłem - regulamin pkt.11. Dział "Diagnoza" jest działem poświęconym opisowi usterki wraz ze sposobem jej naprawy. Na tym dziale nie szukamy pomocy. Temat przenoszę do odpowiedniego działu. Proszę pamiętać o tych zasadach przy pisaniu następnych postów. [dzimi]
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Staszek49
    Level 35  
    Moim zdaniem przyczyną tego może być niewłaściwa mieszanka paliwowa (zbyt mało oleju w paliwie) i zaciera się silnik, zanieczyszczona głowica i cylinder ( brak należytego chłodzenia) lub usterka cewki zapłonowej, która pod wpływem ciepłoty "dostaje przerwy" w dostarczaniu wysokiego napięcia.
    User removed account
    User removed account  
    Traktorzysta19
    Level 11  
    Miałem kiedyś podobny problem. Kosa Fs200. Pracowała kilka minut i nagle gasła. Dopiero jak ostygła to dało się ją powtórnie odpalić. W moim przypadku usterką okazał się przewód wysokiego napięcia. Miał pękniętą izolację i po nagrzaniu następował przeskok iskry między przewodem a zewnętrzną ścianką cylindra. Aby nie kupować całego modułu, poszedłem do serwisu Stihla i tam (za friko !) dali mi kawałek takiego przewodu. Przylutowałem ten kawałek, założyłem koszulkę termokurczliwą i działa do dziś ! A to już chyba z 6 lat ;)

Powodzenia !