Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka Brandt COA363XK - czy to agregat?

Arbiter 14 Cze 2009 14:08 9120 19
  • #1 14 Cze 2009 14:08
    Arbiter
    Poziom 13  

Lodówka przestała chłodzić. Nie załącza się agregat choć troche buczy, jest cieply

Podłączyłem na krótko agregat tzn zwarłem do fazy silnika fazę przychodzącą z termostatu i poszło. Plecy lodówki nie sa całe ciepłe - na 9 żeberek ciepłe są tylko 2.

Jednak i w tej konfiguracji na krótko czasem nie chce startować.
    czy agregat do wymiany?
    lodówka Brandt COA363XK - czy to agregat? lodówka Brandt COA363XK - czy to agregat?

0 19
  • Relpol
  • #2 14 Cze 2009 19:37
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Na 99% tak -niestety.

0
  • #3 14 Cze 2009 22:24
    Arbiter
    Poziom 13  

Dzieki za odpowiedz

Poszedłem troche dalej w analizie i podłączeniach, odpialem kostke od sprezarki i zobaczylem jak działa. Faza jest podawana na górny bolec agregatu przez termostat a dolne dwa bolce to zero i zero przez pastylkę.

Zobaczylem, że źle podpinalem faze omijajac termostat i podałem jeszcze raz faze w dobre miejsce. Wtedy agregat startuje i pracuje.

Więc skłaniam się ku tezie, ze padł termostat elektroniczny, bo dodatkowo nie działa wentylator wewnątrz lodówki. Jak podam fazę na sztywno to i wentylator startuje. Termostat lekko podśmiarduje spalenizną choć nic na nim nie widać. Czasami jak wystartuje ręcznie podając fazę na chwilę to lodówka pracuje przez jakiś czas. Czy wyłącznik nadmiarowy to ta pastylka?
    lodówka Brandt COA363XK - czy to agregat? lodówka Brandt COA363XK - czy to agregat?
    Zdjęcia z naprawy tutaj: http://arbiter.pl/galeria/lodowka.brandt
    Agregat chodził spięty na krótko 2 godziny, w zamrażalniku nie ma temperatury ujemnej - jest + 5 stopni. Z tyłu lodówki tylko 2 żeberka ciepłe, reszta zimna. Czy to brak czynnika?

0
  • Relpol
  • Pomocny post
    #4 14 Cze 2009 22:34
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Układ jest na R600, ubytek czynnika raczej nie.
    Może być zapchana kapilara albo sprężarka słaba.

0
  • #5 14 Cze 2009 22:48
    Arbiter
    Poziom 13  

cezet,
    sprężarka nagrzewa się do temperatury takiej ze zaczyna parzyć w rękę. Czy to norma, czy świadczy o jednej z usterek o których piszesz?

0
  • Pomocny post
    #6 14 Cze 2009 22:59
    nares
    Specjalista AGD

Sprężarka do wymiany.

0
  • #7 15 Cze 2009 01:17
    Arbiter
    Poziom 13  

Dzieki za odpowiedzi.

Czy wymiana sprężarki ma w tym momencie sens, czy raczej szukać nowej lodówki?

Ta ma 4,5 roku, kosztowała koło 2 tyś i oprocz tego ze padła podoba mi sie...

Dodano po 2 [godziny] 13 [minuty]:

Na tą chwile wydaje mi sie ze było tak: padł agregat, albo miał zwiększony pobór prądu, albo musiał chodzić non stop aby ochłodzić. W wyniku tego padł sterownik - termostat elektroniczny - przeciążenie.

Lub: zatkała się kapilara, sprężarka potrzebowała więcej prądu aby tłoczyć, przeciążeniu uległ sterownik - termostat

Termostat nie uruchamia wentylatora wewnątrz lodówki i agregatu. Przekaźnik nie tyka. A po podpięciu na krótko agregatu słabo chłodzi

0
  • #8 16 Cze 2009 15:20
    FRIGO SERWIS
    Poziom 9  

Witam Trzeba zrobić jeszcze jedną próbę.Należy bezpośrednio zasilić agregat i wentylator do pracy i sprawdzić czy temperatura zacznie spadać i czy skraplacz jest cieplejszy-sprężarki nie należy dotykać-na początku ma prawo być gorętsza.Układ z wentylatorem w przypadku jego zatrzymania nie będzie wychładzał komory zamrażarki-wydajność takiego układu jest znikoma.Jeśli w czasie tej próby temperatura zacznie spadać (najlepiej mierzyć temperaturę termometrem z czujką na przewodzie) to zostawić tak do 4 godzin.Jeśli temperatura będzie prawidłowa to do wymiany będzie regulator temperatury (najpierw jeszcze trzeba sprawdzić grzałkę) lub tylko jego czujki.

0
  • #9 16 Cze 2009 22:57
    Arbiter
    Poziom 13  

Tak jak pisałem zasilałem agregat na wprost i pracuje ale nie chłodzi mocno tylko troche ( w lodówce spada do 13stopni). Zamrażalnik chłodzi gorzej niż lodówka. Termostat elektroniczny jest sprawny, moje podejrzenia co do jego uszkodzenia były błędne

Wezwałem serwis, zabrali lodówkę. Twierdzą ze agregat raczej jest dobry skoro pracuje. Mowią ze albo rozszczelnienie ( i jeśli gdzieś wewnątrz to lodówka do wyrzucenia) albo przytkanie (wtedy da się wyczyszczenia)

zobaczymy

0
  • #10 19 Cze 2009 20:07
    Arbiter
    Poziom 13  

agregat dorby, lodówka jest rozszczelniona gdzieś na tylnej ścianie - nienaprawialna usterka podobno.

W zwiazku z tym sprzedam na czesci - sprawne agregat, elektronika, jesli ktos jest zainteresowany, zapraszam na prv

0
  • #11 19 Cze 2009 20:13
    ROBSON33
    Moderator AGD

Arbiter napisał:
    agregat dorby, lodówka jest rozszczelniona gdzieś na tylnej ścianie - nienaprawialna usterka podobno.

W zwiazku z tym sprzedam na czesci - sprawne agregat, elektronika, jesli ktos jest zainteresowany, zapraszam na prv

Do naprawienia tylko potrzeba dobrego chłodniarza .

0
  • #12 19 Cze 2009 21:35
    wiesiekba
    Specjalista AGD

Jest w tej chwili środek który dozuje się do układu i uszczelnia dziurki średnicy włosa bez problemu.Nie zachodzi potrzeba prucia szafki.

0
  • #13 19 Cze 2009 21:48
    Arbiter
    Poziom 13  

wiesiekba napisał:
    Jest w tej chwili środek który dozuje się do układu i uszczelnia dziurki średnicy włosa bez problemu.Nie zachodzi potrzeba prucia szafki.

Dzieki za te opinie, poczytalem forum i wlasnie widze ze są ludzie co prują i naprawiają, ale jeszcze nie słyszałem o tym preparacie o którym piszesz. U mnie podobno po napompowaniu azotem schodziło 30% w 4h, ale nie wiem przy jakim cisnieniu. Myslisz ze ma sens to zastosować? Jesli tak to gdzie znalezc kogoś kto to zaaplikuje?

Lodówkę oddałem do autoryzowanego serwisu, twierdzą że śmietnik, za naprawę mam zapłacic 130PLN w tej cenie dostarczą mi z powrotem do domu

0
  • #14 19 Cze 2009 22:18
    wiesiekba
    Specjalista AGD

To zależy jaką kasę na tą naprawę szacujesz jako opłacalna wiek, stan szafki i cena zakupu nowej.Po aplikacji uszczelniacza uszczelniona zostaje instalacja i jak pojawi się nowa nieszczelność to też ją uszczelni. Środek krąży wraz z gazem cały czas.

0
  • #15 19 Cze 2009 22:26
    Arbiter
    Poziom 13  

wiesiekba napisał:
    To zależy jaką kasę na tą naprawę szacujesz jako opłacalna wiek, stan szafki i cena zakupu nowej.Po aplikacji uszczelniacza uszczelniona zostaje instalacja i jak pojawi się nowa nieszczelność to też ją uszczelni. Środek krąży wraz z gazem cały czas.

To musiałbym sie dowiedziec jaki koszt i jaka gwarancja działania i wtedy bym podjal decyzje czy decyduje sie na naprawe czy nowa kupuje. Lodowka ma 4 lata, jest praktycznie jak nowa. Wolę tą lodówkę niż kupować nową. Na nową musiałbym wydać około 1,8-2 tyś

Jak sie nazywa taki środek? I pytanie dlaczego serwis mi tego nie zaoferował?

0
  • #16 19 Cze 2009 22:41
    wiesiekba
    Specjalista AGD

Serwis nie stosuje środków tylko oryginały wchodzą w grę inaczej im nie wolno zalecenia producenta umowy itp.Środek wyszedł w tamtym roku jest nowością więc mało który chłodziarz o tym wie i jedna puszka kosztuje około 250 zł. starczy po umiejętnym użyciu na 4 lodówki lecz szybko trzeba go zabezpieczyć od dostępu wilgoci lub szybko zużyć (reaguje na wodę i twardnieje dlatego krążąc w układzie po napotkaniu wilgoci zastyga)
    lodówka Brandt COA363XK - czy to agregat?
    Uszczelniacz układów chłodniczych.

0
  • #17 20 Cze 2009 17:59
    Arbiter
    Poziom 13  

Wiesiek, jesteś pewien ze taki preparat zadziała skutecznie? Dzwoniłem do dwóch magików od lodówek czy by mi nie zreperowali takim preparatem ale mowia ze to sie nie da i ze to nie zadziała. Jak zatem jest?

0
  • #18 21 Cze 2009 01:05
    wiesiekba
    Specjalista AGD

Najwidoczniej nie próbowali i nie chcą.Ja zrobiłem kilka lodówek w ten sposób i klimatyzacje samochodowe również goście po jakimś czasie potwierdzili że urządzenia pracują.

0
  • #19 21 Cze 2009 04:48
    tonk07
    Poziom 16  

To tak jak z takimi specyfikami do opon są zwolennicy i przeciwnicy ale większość ma koło zapasowe

0
  • #20 27 Cze 2009 00:07
    Arbiter
    Poziom 13  

Wiec lodówka poszła na przemiał. Na pamiątke zostawiłem sobie elektronikę, jak ktoś chce kupić to prv

1
  Szukaj w 5mln produktów