Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmocnienie sygnału radiowego

kwl.wroc 14 Cze 2009 14:52 1781 5
  • #1 14 Cze 2009 14:52
    kwl.wroc
    Poziom 2  

Witam serdecznie,

Zwracam się z prośbą do użytkowników tego forum o informacje odnośnie możliwości wzmocnienia sygnału radiowego. Sprawa wygląda następująco:

Łączę się za pomocą urządzenia D-Link DWL-G700AP, drogą radiową, z nadajnikiem (router mojego znajomego) oddalonym ode mnie o ok.100m. Na tej drodze (wysokosc 2p) znajdują się drzewa, z dużą ilością liści. Połączenie zostaje nawiązane tylko podczas ładnej pogody...

Czy istnieje możliwość wzmocnienia sygnału?
    Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

0 5
  • #2 14 Cze 2009 15:11
    domek22
    Poziom 17  

Jakiego rodzaju anteny używasz??

0
  • #3 15 Cze 2009 00:09
    space1
    Poziom 13  

jeżeli wzmocnisz sygnał złamiesz prawo jeszcze bardziej niż już łamiesz (jeżeli podasz długość kabla i antenki to wyliczymy o ile).
    Natomiast zwiększenie anten i tak pomoże w bardzo małym stopniu gdyż 2,4 GHz jest bardzo tłumione w liściach a szczególnie mokrych.
    Znajdź możliwość połączenia przy pełnej widoczności... wystaw antenki np. panelowe 12dBi gdzieś wyżej.

0
  • #4 15 Cze 2009 10:59
    kwl.wroc
    Poziom 2  

Witam ponownie,

Anten na chwilę obecną nie posiadam, tylko d-link oraz router nadawczy.
    Nie rozumiem na jakiej zasadzie łamię tym prawo ... czy mógłbyś rozwinąć mysl?

Pozdrawiam

0
  • #5 15 Cze 2009 12:51
    space1
    Poziom 13  

Jeżeli masz "patyki" z kompletu to nadajesz zgodnie z prawem, ale jakbyś wystawił jakieś większe anteny na krotkich kablach to złamiesz prawo (bardzo częsta praktyka).
    Tak jak pisałem antenki zewnętrzne (panele 12dBi znanej firmy np. Netus), znaleźć miejsca gdzie antenki się zobaczą i masz stabilny link.

0
  • #6 15 Cze 2009 13:06
    kwl.wroc
    Poziom 2  

Reasumując w takim przypadku nalezy użyć anten zewnętrznych, koniecznie usytuowując je na "czystej" drodze.
    Bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie

0