Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows Vista jak zapisać na stałe ustawienia jasności?

14 Cze 2009 15:09 9922 17
  • Poziom 9  
    Nie wiem dlaczego nie może wpisać się w pamieć mojego laptopa ściemnienie obrazu, jakie zapisuje i natychmiast obraz się sciemnia jednak po wylogowaniu lub wyłączeniu laptopa, ponownie wszystko wraca do orginalnego stanu. Gdy idę znów na ustawienia ( jakie zaraz ukarzę ) to układ jest zapisany już zmieniony przezemnie, jednak aby zaczęło to funkcjonować, ( czyli by mógł ściemnić się obraz ekranu) muszę nacisnąć przycisk APLLY.

Zastanawiam się czy w ogóle wchodzę w dobre ustawienia. Zatem ukarze po kolei moje kroki. Zaznaczam że mam Viste po angielsku.

-Naciskam prawy przycisk myszki.
    -potem naciskam na GRAPHICS PROPERTIES
    -potem na OR CORECTION
    -potem przestawiam 3 linię na lewo przyczym za każdym razem ściemnia się bardziej obraz.
    -APPLY
    -OK

Potem wszystko jest świetnie ściemnione dopóki nie wyłącze laptopa i nie włącze go ponownie.
    Nie chodzi mi o ściemnianie ekranu klawiszami bo to potrafię, mnie chodzi o zrobienie tego w ustawieniach komputera już na stałe.

Dziękuję i proszę o pomoc.
  • Spec od monitorów
    Nie bardzo jestem pewny o co ci chodzi. Jeśli chodzi Ci o to, aby ekran słabiej świecił to należy odszukać zarządzanie energią i w schematach zasilania trzeba ustawić jasność świecenia matrycy. Potem zapisać i już. I dla każdego schematu należy jasność ustawić oddzielnie.
  • Poziom 25  
    Jeśli chodzi o to, co kolega napisał wyżej to:

panel sterowania/opcje zasilania/ w menu po lewej stronie - dopasuj jasność ekranu.

Ustawiasz osobno dla zasilania z baterii i sieci. Klikasz "zapisz zmiany" i to wszystko.
  • Poziom 9  
    arekb81 napisał:

Ustawiasz osobno dla zasilania z baterii i sieci.

I tego nie wiedziałem. Zatem może tutaj coś jest nie tak, b ostatnie dni używam tego laptopa tylko z baterii.
    Niestety jeszcze nic nie wiem jak co ustawić bo wszystko mam po angielsku, i jestem tak bardzo zielony że nie mam pojęcia nawet gdzie są te opcje zasilania, panel sterowania itp.
    Przypomnę że naciskam wpierw :
    -prawy przycisk myszki.
    -potem naciskam na GRAPHICS PROPERTIES
    -potem na OR CORECTION
    -potem widzę już 3 linie w których w każdej przesuwam punkt na lewo co przy każdym ruchu ściemnia sie obraz.
    -potem APPLY
    -potem OK
    I wszystko jest super, jednak gdy wyłączę laptop i ponownie go włączę juz ustawienia rozregulują się.
    Proszę o pomoc i dziękuje.
  • Spec od monitorów
    Zrób inaczej. Skoro jest to Vista to możesz mając wersję oryginalną doinstalować polskie menu i będzie OK. Ja tej operacji nie wykonywałem, ale jeśli dobrze pamiętam tutaj na forum było coś o tym. A na polskich stronach jest na pewno.
    Dodam jeszcze, że interesująca Cię opcja to na pewno nie GRAPHICS PROPERTIES ...

Edit --------------------

Możesz też zerknąć tutaj-> Link i wiadomość od użytkownika yakov.
    Dzięki temu będziesz mógł korzystać z polskiego menu i będzie łatwiej Ci pomóc.

Edit2 ---------
    Dla legalnych posiadaczy Visty Ultimate można zerknąć tutaj:
    Link2
  • Poziom 9  
    Connor MacLeod napisał:
    Skoro jest to Vista to możesz mając wersję oryginalną doinstalować polskie menu i będzie OK. [/url]

Naprawdę jest to możliwe? :D

Poprzedniego laptopa jak zaupiłem ( w Anglii) miał opcję wyboru języka przy pierwszym instalowaniu go. Zdziwiłem się że przy Vista opcji tej nie spotkałem.
    Pomyślałem sobie że widocznie języka Polskiego chyba nie ma. Zostałem z angielskim.

Bardzo dziękuje ci Connor MacLeod za wspaniałą pomoc.
  • Poziom 9  
    Już myślałem że udało mi się zmienić język Angielski na Polski, ale nic z tego nie doj że pozostał angielski to wszystko mi sie w laptopie rozregulowało. przeinstalowałem netbooka ale nadal nie wiem jak w ustawieniach ( nie klawiszach ) ściemnić obraz komputera.
    prosze o pomoc i dziękuję.
  • Poziom 15  
    Prawy przycisk myszy na ikonie baterii w trayu. Wybierasz pierwszą opcję od góry. Pod nazwą danego planu masz opcję jego zmiany (Change plan settings). Wybierasz zmianę obowiązującego schematu. Masz dwie możliwości zmiany jasności (na baterii i na zasilaniu sieciowym). Na koniec zapisz zmiany i gotowe.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    HACK_2009 napisał:
    W panelu sterowania i zarządzanie energią (o ile pamiętam). Ustawiasz jasność dla baterii i gniazda z prądem.

Doszukałem się że :
    panel sterowania oznacza : CONTROL PANEL
    znajduje sie on na lewym dolnym rogu ekranu.

Nie wiem natomiast jak odnaleźć:
    zarządzanie energią : chyba POWER OPTIONS, ale nie moge znależć tego.
    i
    jasność dla baterii i gniazda z prądem.

Bardzo dziękuje i proszę o pomoc i sam w trakcie będę szukał.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Skoro jesteś zielony to zrób tak, jak zaznaczyłem na obrazku na czerwono (w kolejności oczywiście).
    Windows Vista jak zapisać na stałe ustawienia jasności?
    Jak ustawisz pożądaną wartość, kliknij "Save changes".
  • Poziom 9  
    O rany:!::D
    Pierwszy raz w życiu spotkałem się z tak jasnym wytłumaczeniem mi czegoś :!:
    Za tak wspaniale ukazane informacje gotów bym był płacić i dziękować za możliwość zapytania :D
    Latarnik, dziękuje Ci najmocniej jak mogę:!:
    Laptopa z Vistą, zostawiłem w pracy a teraz piszę na XP. Doczekać się nie mogę aż poustawiam sobie to według twych super jasnych wskazówek.
    Dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Już mam w reku laptopa i doczytać się nie mogę co jest pod nr, 2. ?

Szukałem wszędzie ych ustawień i przypadkiem w ALL PROGRAMS znalazłem KONTROL PANEL. ( nie wiem dlaczego teraz juz napis ten zniknął i KONTROLU PANELU tam nie ma ? Proszę zatem o możliwość jego zlokalizowania)

Potem juz wszystko sie zgadzało super.
    Jednak gdy odnalazłem finałowe możliwości ściemniania obrazu, znów pojawiło sie pytanie:
    Dlaczego w jednym laptopie gdzie mam system XP mam tam aż 5 możliwości ściemnienia obrazu, mianowicie:
    -Jasność
    -poświata cyfrowa
    -kontrast
    -wyostrzenie obrazu
    -gamma

To dosyć ważne gdyż ja nastawiam sobie tak aby litery były wyraziste a tło ciemne itd.
    Czyżby w nowocześniejszej wersji jaką jest VISTA, była tylko jedna opcja jasności?
    Dziękuję bardzo za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Mylisz ustawienia ekranu pulpitu (ustawianych we właściwościach karty graficznej - prawy przycisk myszy na pulpicie, opcja Właściwości grafiki..., Panel sterowania NVIDIA lub Catalyst Control Center ) z jasnością matrycy laptopa. To dwie różne rzeczy.
  • Poziom 9  
    Jestem pewien że mylę również wiele innych rzeczy, wiem też że nawet pytania z powodu braku wiedzy komputerowej nawet źle formułuję
    jednak bardzo proszę o dokończenie wskazówek pozwalających mi ustawić jasność ekranu.
    Bardzo dziękuję za jasne wskazówki.
  • Poziom 9  
    Nadal nie udało mi się lokalizować ustwaienia. Dodam też że gdy raz mi się udało wejść w ustawienie jasności, mogłem tam tylko trochę ściemnić obraz. Czyżby w systemie XP, mozna było ściemnić obraz do zupełnej czerni, a w Viscie nie? Dalej nie rozumiem tez że ;
    gdy odnalazłem finałowe możliwości ściemniania obrazu, znów pojawiło sie pytanie:
    W jednym laptopie gdzie mam system XP mam tam aż 5 możliwości ściemnienia obrazu, mianowicie:
    -Jasność
    -poświata cyfrowa
    -kontrast
    -wyostrzenie obrazu
    -gamma

To dosyć ważne gdyż ja nastawiam sobie tak aby litery były wyraziste a tło ciemne itd.
    Czyżby w nowocześniejszej wersji jaką jest VISTA, była tylko jedna opcja jasności?
    Dziękuję.
  • Poziom 15  
    Vista ma wszystko to, co chcesz. Jaki to model laptopa (ten z Vistą)?
  • Poziom 9  
    Podaje stronę mojego laptopa. ( netbooka ) z taką tylko różnicą że ja zakupiłem go w Wlk. Brytanii.

Sony VAIO VGN-P11Z

http://www.spaceone.pl/index.php/sklep/vmchk/...y-vaio-vgn-p11z/r/detailed-product-flyer.html

Byłbym również bardzo wdzięczny tobie Latarnik, gdybyś po przeczytaniu parametrów ocenił mego laptopa co o nim myślisz? Chociaż tylko czy jest dobry, zły, lub taki sobie....
    Dziękuję.