Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CALIFORNIA ACCESS CA-200 - nieoryginalna bateria

caro1955 14 Jun 2009 15:52 1939 7
    caro1955
    Level 11  
    Serdecznie witam. Posiadam laptopa CALIFORNIA ACCESS Model No 200 Typ -219 . Problem to ze nie mam do niego aku. Wedlug tabliczki znamionowej aku. powinno miec 18V. Niemam tez schematu gniazda aku. mozna by zbudowac cos podobnego, lub zaadoptowac od innego laptopa. Prosze o pomoc lub o schemat podlaczenia aku.

Popraw pisownię.
    marek216
    skaktus
    Level 37  
    Innego akku nie podłączysz. Musisz mieć do konkretnego laptopa konkretny model akumulatora.
    caro1955
    Level 11  
    Dzieki ci SKAKTUS za odpowiedz,ale z tego co pamietam aku. mozna formowac w roznych formach. Problem tylko taki zeby laptop jego widzial.
    caro1955
    Level 11  
    Witam. Kto wie jak dostac sie do aku. w biosie w laptopie CALIFORNIA ACCESS typ 219 model 200 .
    goldi74
    Level 43  
    Trzeba go rozkręcić. Jest gdzieś tam sprytnie ukryty nad lub pod płytą główną.
    caro1955
    Level 11  
    Probowalem rozkrecic ,ale nie znam kolejnosci rozbierania .Boje sie uszkodzic . A laptop malo znany.

Moderated By mat_ed:

Posty scaliłem z tematem. Kolejny jest zbędny.

Krzysiu22
    Level 15  
    bateria jest wysuwana w kieszonce, która jest przykręcona na 2 śrubki, bodajże z lewej strony lapa. A akumulator można podstawić inny, tyle że należy wcześniej przestudiować standard komunikacyjny SMBUS i odpowiednio ją zaprogramować, polecam programy ACCPlus i BatteryMon, pozdrawiam.

Jeśli masz baterię o takim samym napięciu znamionowym, i komunikuje się ona po smbus to możesz ją podłączyć z całą elektroniką, TYLKO oczywiście rozkład pinów może być inny, musisz wiedzieć gdzie jest +, gdzie -, gdzie SMBD, A gdzie SMBC, do tego często dochodzi czujnik termiczny TH, i odpowiednio je podłączyć, POZDRAWIAM
    caro1955
    Level 11  
    Dziekuje KRZYSIU 22.Problem polega na tym ze nie posiadam ani szuflady ani batetri .I jak piszerz musze znac piny bateri .Ja ich nie znam bo nie znam kolejnosci rozkrecania tego laptopa .A obawiam sie o uszkodzenie jego. A musze dostac sie do srodka bo musze wymienic baterie w BIOSIE. Zalezy mi na pomcy w rozkreceniu . Moze ktos wie jak otworzuc tego laptopa .