Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes 190 e W 201 rok prod.1989

14 Cze 2009 16:07 2163 2
  • Poziom 15  
    Witam czy ktoś posiada instrukcję związaną z kodami błyskowymi w mercedesie 190E W201,jak tak to barzdo proszę podpowwiedzi ,gdyż w mojej 190 jest okrągłe gniazdo komputerowe i gdy jestem w warsztatach to rozkładają ręce i wyśmiewają się z zabytku a jest to auto z 1989r z silnikiem 2 litr. Wsamochodzie tkwi problem z obrotami silnika falują na wolnych obrotach lub sam przyspiesza do 2000tyś.Jeśli ktoś moż coś doradzić to bardzo prosze.
  • Poziom 11  
    witam ja mam podobny problem to znaczy też mi falują obroty i sam przyspiesza moja 190 ma automat tyle że mam założony gaz i na lpg tego nie robi co prawda na gazie są trochę niskie obroty ale sam nie przyspiesza. Zauważyłem jeszcze gdy odpalam auto rano (zimny silnik) to obroty rosną dosyć wysoko nawet do ok 2500 obr/min i powoli spadają
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    Okrągłe gniazdo służy do podłączenia diagnoskopu: obroty silnika, kąt wyprzedzenia zapłonu, ew. napięcie na sondzie lambda.
    Tak więc nie rób sobie nadziei.
    Sterownik silnika podpięty jest czasem do prostokątnego gniazda diagnostycznego pod maską. Tu też nie rób sobie nadziei: to bardzo prymitywny system diagnostyczny oparty na przebiegu prostokątnym o zmiennym wypełnieniu. W zdecydowanej większości przypadków prowadzi na ślepe tory.
    Nie ma to jak doświadczenie i multimetr ;)