Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stroboskop w halogenie 500 W

adamo119 14 Cze 2009 16:42 2755 8
  • Witam, chcialem sie pochwalć wykonanym 3 lata temu stroboskopem;]
    Jest to zmodyfikowany kit jabel j-37 sciezki pokrylem dodatkowo cyna aby sie nie przepalily, wymieniłem transformator(w zestawie był mały czarny zalany w calość) na nawiniety zdaje mi sie, że bd lepszy. Kondensatory wymieniłem na 105oC aby bylo mniejsze prawdopobobieństwo przegrzania i uszkodzenia, calosc umiescilem na dnie halogenu po wczesniejszym zaizolowaniu i zalaniu 'glutem' ze wzgledu na wysokie napięcie występujące w układzie. Potencjometr i włącznik zamontowałem z tyłu w puszce przyłączeniowej. Myśle że tak jest estetyczniej;] Musiałem obciąć odbłyśnik bo zestaw sie nie mieścił. Sprawe chłodzenia załatwiłem wentylatorem chłądzącym procesor zasilanego z sieci przez trafo 12V i prostownik spisuje sie bardzo dobrze całość sie nie przegrzewa. Stroboskop używałem na kilku imprezach i nie uległ do tej pory uszkodzeniu.
    Wszelkie komentarze i pytania mile widziane...

Stroboskop w halogenie 500 W Stroboskop w halogenie 500 W Stroboskop w halogenie 500 W Stroboskop w halogenie 500 W Stroboskop w halogenie 500 W

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    adamo119
    Poziom 10  
    adamo119 napisał 17 postów o ocenie 2, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście głuchołazy. Jest z nami od 2006 roku.
  • TermopastyTermopasty
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    darkus12
    Poziom 18  
    Chodzi o to, że te maleństwo ma 500 W czy o to, że po obódowie z halogena 500 W ? ogólnie konstrukcja fajna, tylko ja bym wymienił wyłączniczek na kołyskowy...
  • TermopastyTermopasty
    adamo119
    Poziom 10  
    Gege9797-- nie trafo jest przyklejone do dna halogena nic nie lata
    darkus12-- kiedy robilem stroboskop to podobaly mi sie takie teraz sam bym go zmienil;]
    damianojsp112
    Poziom 18  
    Bardzo pomysłowa konstrukcja i zarazem prosta, a i zgadzam sie ze zmianą przełącznika:D
    Frog_Qmak
    Poziom 25  
    Rabbbit
    Poziom 14  
    Ten stroboskop nie ma 500 W... Nie ma takiej możliwości, ponieważ IFK120 nie da rady tyle wyciągnąć... Może tylko obudowa być po halogenie 500 W...

Moim zdaniem konstrukcja nie udana... Zostawiłbym palnik który jest zazwyczaj w takich obudowach i coś z nim próbował zrobić, żeby uzyskać efekt stroboskopu... A na tym palniku to nie ma co się bawić... Sam mam strobo na IFK120 i wystarczy tylko do oświetlenia mojego pokoju :D
    stachurka
    Poziom 12  
    Cytat:
    Zostawiłbym palnik który jest zazwyczaj w takich obudowach i coś z nim próbował zrobić, żeby uzyskać efekt stroboskopu...

Błąd... w takich obudowach nie ma palnika a jedynia halogenowe żródło światła, czyli zwykły żarnik którego zwłoka załączenia wynosi około 2 sekund natomiast wyłaczenia około 5 s, dlatego takie "stroboskopowanie" to jedynie dla wyjątkowo anemicznego obserwatora może wydać się atrakcyjne :)
    Rabbbit
    Poziom 14  
    To przepraszam za błąd, ale nie wiedziałem jak się to nazywa :D Ale jest dużo innych palników (żarników?) które można zastosować i kupić w sklepach z oświetleniem :)