Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor LCD 32"

giera2 14 Cze 2009 18:02 9948 24
  • #1 14 Cze 2009 18:02
    giera2
    Poziom 15  

Witam! Wiem że temat poruszany wielokrotnie ale mam problem ze znalezieniem konkretnego modelu TV LCD Na pewno musi być 32" posiadać złącza Euro,HDMI.DVI, musi mieć możliwość powieszenia na ścianie. No a cała reszta parametrów jak najlepsza w cenie do 2 tyś zł.
    Szukałem głównie modeli Panasonic, Sony, Philips ale nic w tej cenie nie znalazłem bo albo cena za wysoka albo brak danych technicznych.
    Najbardziej przypasował by mi panasonic bo posiadam Kino domowe tej że firmy.
    Prosił bym o ewentualny namiar na markę i model, no i jeszcze
    jakiej marki tv lcd wykazują największą bezawaryjność?
    Na dzień dzisiejszy posiadam TV GRUNDIG który służy mi już 10 lat i nigdy nie było z nim najmniejszego problemu, jedynie piloty siadały.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

• #2 14 Cze 2009 20:33
    noe1
    Poziom 21  

Samsungi mają na razie najlepsze kineskopy , a właściwie wyświetalcze LCD . Jaki wybrać? Sam musisz podjąć decyzję co do nazwy. Parametry- Samsungi- mają dobre, większość spełnia Twoje wymagania i są tańsze od producentów które wymieniłeś. Nie byłem ostatnio w sklepie, ale chyba zmieścisz się w cenie 2 tys. zł.

• #3 14 Cze 2009 21:37
    giera2
    Poziom 15  

Dzięki za podpowiedź, zresztą kineskopy samsunga w starych telewizorach też były bdb w grundigu mam kineskop samsunga i muszę powiedzieć że po tylu latach to obraz jet miodzio

• #4 15 Cze 2009 13:53
    atamano25
    Poziom 11  

co 2000zl ciężko będzie dobry sprzęt znaleźc :/ warto dołożyc 200-300zl i kupic np. LG LH2000 albo 3000 :) dostaniesz niewiele przekraczając budżet porządny telewizor

• #5 15 Cze 2009 19:01
    giera2
    Poziom 15  

Akurat LG LH2000 kosztuje w mojej miejscowości 1600 zł a markę LG omijam szerokim łukiem, miałem telefon, monitor do komputera i DVD tej firmy i wszystko padło:!:, telefon umarł, w monitorze zimne luty a DVD zaraz po zakończonej gwarancji przestało czytać płyty i poszło w śmietnik.

• #7 16 Cze 2009 13:23
    giera2
    Poziom 15  

Zakupiłem SAMSUNG LE32A551P2 Full HD za kwotę 1930zł.
    Mam nadzieje że będzie się spisywał

• #8 25 Cze 2009 19:02
    atamano25
    Poziom 11  

giera2 napisał:
    Akurat LG LH2000 kosztuje w mojej miejscowości 1600 zł a markę LG omijam szerokim łukiem, miałem telefon, monitor do komputera i DVD tej firmy i wszystko padło:!:, telefon umarł, w monitorze zimne luty a DVD zaraz po zakończonej gwarancji przestało czytać płyty i poszło w śmietnik.

a sprzęt kupowałes w jedym sklepie czy różnych - ja mam dużo sprzętu LG i jakos nie popsuł mi się żaden :/ - spotakłem sie z czyms takim, że w niektórych sklepach źle przechowują sprzęt i to może byc przyczyną późniejszych problemów :/

• #9 19 Lip 2009 13:32
    fotobzyku
    Poziom 25  

Co do sprzętu LG to też nie mogę powiedzieć złego słowa.
    Moim zdaniem jest to jedna z lepszych tańszych marek - bynajmniej tak było do tej pory.
    Sam posiadam napęd DVD w komputerze od ok 5 lat i działa bez problemu, monitor CRT mam od ok 7 lat i też działa super, LCD 3 lata nigdy nie zawiódł.
    Do serwisu także trafia niewiele sprzętów LG a jak już to naprawy są raczej nie drogie i proste.
    Co do TV LCD ciężko dokładnie się wypowiedzieć.

Dodano po 3 [minuty]:

Też zastanawiałem się nad zakupem TV 32" jakiś nie drogi model z tunerem DVB-T mpeg-4 i także ciężko jest mi wybrać jakiś konkretny model.
    Może ktoś zasugeruje albo napisze doświadczenia z własnym TV, czy dokonał dobrego zakupu lub żałuje

• #10 21 Lip 2009 21:10
    prez8s
    Poziom 33  

Ja telewizory LG odradzam, są słabo wykonane i awaryjne. Sam kupiłem w MM 47LG5000, który po kilku dniach oddałem bo pojawiły sie uszkodzone subpiksele. Rozmawiałem z gościem z MM i twierdził że w LG to sie często zdarza i żebym nie wymagał cudów za takie pieniądze. Telewizor na wystawie swieci super, ale w domu tak sobie, czerni praktycznie nie ma, kąty widzenia beznadziejne.
    Znajomy pracuje w LG w Biskupicach Podgórnych, oczywiscie za psie pieniądze na taśmie, a z elektroniką nigdy nie miał nic wspólnego, jest po ogólniaku, przyuczali go tam. Znawca z niego słaby, a ludzi podobnych do niego pracuje tam multum, głównie z łapanki urzędu pracy.
    W zasadzie radze unikać telewizorów i monitorów z napisem "assembled in poland", to już lepiej kupić "made in china". Mam monitor 20" LG "made in china" i jestem z niego w pełni zadowolony ale z telewizora "assembled in poland" już nie.

• #11 24 Lip 2009 23:19
    Jap
    Poziom 28  

podzielam zdanie prez8s - mam 2 znajomych inż w biskupicach - teoretycznie nie jest źle ale praktycznie większość osób ma to w d... za takie pieniądze, aby przykładać się do montażu. Mam to samo w mojej korporacji -jak proszę o jakość - to pracownik mi odpowiada, że on za 1300pln nie będzie myślał przy montażu... Ja natomiast muszę kupić jakiś TV bo po raz 2gi padł mi grundig składany w Polsce (na tej linii też idą Philipsy) - a po konsultacji z kumplem, który był tam inż wiem że Philipsa i Grundiga składanego u nas też trza omijać... Pozostaje mi tylko Sharp Made in Japan no i wciąż wierzę w SONY - choć nie mają swych paneli, ale za to elektronika jest na najwyższym poziomie...

• #12 28 Lip 2009 13:17
    atamano25
    Poziom 11  

giera2 napisał:

tak twierdzisz?, ale może poczytaj recenzje tego TV :)
    http://hdtvmania.pl/2009/07/07/tanio-dobrze-i-bardzo-eko-recenzja-lg-32lh2000/

miłej lektury :)

• #14 05 Sie 2009 13:50
    Szymcok
    Poziom 11  

Mówię z góry, że nie jestem przekonany do telewizorów LG lepiej odwołać się do bardziej zaufanych marek takich jak np. Sony m.in: seria "Bravia"

Proponuję Ci tego Soniaka:

Code:
    http://www.ceneo.pl/1434926

Pozdrawiam Szymcok

• #15 05 Sie 2009 14:03
    adek1983_83
    Poziom 10  

Ja akurat do LG nic nie mam, miałem sporo sprzętów LG i nic mi się nie popsuło a ten Sony Bravia ma bardzo slaby kontrast. Morze jeszcze jakieś propozycje??
    Czas reakcji:LG-2,4 Sony-8
    Kontrast:LG-80 000:1 Sony-33 000:1
    Morze te telewizory Brava są przereklamowane ??

• #16 05 Sie 2009 14:15
    Szymcok
    Poziom 11  

Hmm... a nie lepiej Ci kupić plazmę? Ja nie wiem a wracając do tego LG mój kumpel ma i nie jest zadowolony :/

Fajny LCD (jeżeli nie chcesz sony) :

Code:
    http://www.ceneo.pl/1870941

* Przekątna obrazu : 32 cale
    * Rozdzielczość : 1920x1080 (Full HD)
    * Kontrast : 3000:1
    * Jasność : 500 cd/m2
    * Czas reakcji : 8 ms

A tu masz fajną plazmę:

Code:
    http://www.ceneo.pl/2342777

* Przekątna obrazu : 42 cale
    * Rozdzielczość : 1024x768
    * Kontrast : 20000:1
    * Ilość gniazd HDMI : 3

• #17 05 Sie 2009 15:44
    adek1983_83
    Poziom 10  

Ten wpadł mi w oko xD
    http://www.ceneo.pl/2213118
    Co o nim myślicie?
    I nie mówiłem ze nie chce sony tylko tamte parametry mi nie odpowiadały

Dodano po 4 [minuty]:

Zapomniałem dodać ze tv będzie na stale podłączony do PC,do gier i filmów w HD i nie tylko.

• #18 05 Sie 2009 17:04
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

podaj proszę jakie masz warunki , i potrzeby bo mocno skaczesz cenowo:

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
    preferowana marka?
    preferowana wielkość ekranu ?
    jaki sygnał ?
    jaka odległość od ekranu ?
    jakie urządzenia do podłączenia?
    jaka klasa cenowa?
    więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
    jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
    ile osób zasiada przed telewizorem?
    Jaki masz ulubiony program?
    jaki masz telewizor?
    Ma stać czy wisieć?
    Co Cię wkurza w telewizorach ?
    Czego oczekujesz od telewizora ?
    Full Hd czy HD ready ?
    Czy masz swoich faworytów?
    :cry:

• #19 05 Sie 2009 17:34
    Szymcok
    Poziom 11  

Myślę,że możesz go śmiało kupić ;)

• #20 06 Sie 2009 14:54
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

podziwiam Waszą wiedzę :idea:.
    Jak można doradzić dobór sprzętu nie znając potrzeb.
    To proszę odpowiedzieć który samochód jest lepszy :
    TIR ?
    http://www.niot.net/niot_570/tir%20renault%20truck%20niot.net%201%20(8).jpg
    czy
    Porsche?
    http://wallpapers.bpix.org/es_17__Porche_911_GT1,_1997.html
    I nie wiem na który się zdecydować ?

Przecież telewizory mają różne możliwości , dopiero jak się wie do czego mają służyć - można zabierać głos . A tak to zalatuje trochę .............

• #21 07 Sie 2009 12:41
    santera
    Poziom 12  

Ja poleciłabym Ci Sony KDL-32W4000K Full HD czas reakcji matrycy 6ms, możesz zaprogramować go w cyfrową ramkę, obraz czysty i wyrazisty. Według mnie nie męczy oczu.

• #22 07 Sie 2009 17:29
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

a czemu nie Hitachi UT m 70 , albo Sharp XL 8 czy Sharp DH 77 - te przynajmniej są 100 Hz - mają większą płynność, lepsze skalowanie .ALe bez danych i tak przypomina to wróżenie z fusów.......

• #23 09 Sie 2009 06:56
    andrzej2000
    Poziom 20  

santera napisał:
    Ja poleciłabym Ci Sony KDL-32W4000K Full HD czas reakcji matrycy 6ms, możesz zaprogramować go w cyfrową ramkę, obraz czysty i wyrazisty. Według mnie nie męczy oczu.

Sony wypuściło nową serię 32W5500 lub trochę tańszy 32V5500. Mam 32v5500 obraz i dźwięk jest OK

• #24 17 Wrz 2010 23:00
    szmarek11
    Poziom 10  

Ja posiadam SAMSUNGA obraz bardzo ładny,ale trzeba patrzyć jaki ma wbudowany tuner DVB-t czy MPG2 praktycznie już bezużyteczny czy MPG4 ten który będzie obowiązywał w Polsce.POZDRAWIAM

• #25 17 Wrz 2010 23:32
    konrado9
    Poziom 10  

samusnga ogladasz hd czy sd ze takie ladne sharpy na zwyklej cyfrowym lepiej odszumiaja i inne

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson