Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AMICA ZIS 1605 migające lampki odpowiadające za program!

14 Jun 2009 19:08 6712 4
  • Level 9  
    Witam!

Mam problem ze zmywarką AMICA ZIS 1605. Zabytek zabytkiem, ale może ktoś zna objawy :)
    Po zakończeniu ostatniego zmywania zmywarka wypompowała wodę, standardowo zakomunikowała koniec zmywania, a na panelu choinka w postaci migających co 1 sekundę lampek odpowiadających za wybór programu ( miga wszystkie 5 kontrolek ). Nie reaguje na zmianę programu - jedynie da się włączyć/wyłączyć połowę wsadu do zmywania. Przy dłuższym przytrzymaniu zmiany programu wydaje jeden sygnał dźwiękowy - lampki dalej migają po swojemu.
    Można coś z tym fantem zrobić? Ewentualnie w jaki sposób wykonać reset zmywarki ( próbowałem różnych kombinacji bez rezultatu! )?

Nadmienię jeszcze, że przed tym uszkodzeniem zmywarka często podczas zmywania wydawała 1 dźwięk, zatrzymywała się na kilkanaście sekund i ponownie ruszała - zmywanie umiało trwać ponad 2 godziny.

Pozdrawiam
    Yeazz
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Pod zmywarką może być woda - zadziałał aqua-stop.
  • Level 9  
    AQUA STOP sygnalizują 2 skrajne lampki wg instrukcji dołączonej do zmywarki - tutaj jest choinka złożona ze wszystkich 5 lampek odpowiadających za wybór programu. W instrukcji oczywiście nie ma takiego rodzaju układu lampek :)
    Pod zmywarką sucho - woda dochodzi - sitko czyste.

Jakieś inne sugestie?

pozdrawiam
    Yeazz
  • Level 9  
    Rozłożyłem zmywarkę w miarę swoich możliwości - udało mi się wypompować wodę do końca zwierając chyba styki pływaka pod spodem zmywarki - przepłukałem zmywarkę - przynajmniej nie będzie zapaszek się ulatniał :D
    Ale dalej pozostaje nierozwiązany problem migających wszystkich lampek - spotkał się ktoś z takim problemem?

pozdrawiam
    Yeazz
  • Level 1  
    miałem taki samy objaw nie reagowała zmywarka na nic
    wywołałem sztuczny alarm termika temperatury i po tym diody wszystkie przestały migać skasowałem kod błędu i było już normalne działanie zmywarki