Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMICA ZIS 1605 migające lampki odpowiadające za program!

Yeazz 14 Cze 2009 19:08 5116 4
  • #1 14 Cze 2009 19:08
    Yeazz
    Poziom 8  

Witam!

Mam problem ze zmywarką AMICA ZIS 1605. Zabytek zabytkiem, ale może ktoś zna objawy :)
    Po zakończeniu ostatniego zmywania zmywarka wypompowała wodę, standardowo zakomunikowała koniec zmywania, a na panelu choinka w postaci migających co 1 sekundę lampek odpowiadających za wybór programu ( miga wszystkie 5 kontrolek ). Nie reaguje na zmianę programu - jedynie da się włączyć/wyłączyć połowę wsadu do zmywania. Przy dłuższym przytrzymaniu zmiany programu wydaje jeden sygnał dźwiękowy - lampki dalej migają po swojemu.
    Można coś z tym fantem zrobić? Ewentualnie w jaki sposób wykonać reset zmywarki ( próbowałem różnych kombinacji bez rezultatu! )?

Nadmienię jeszcze, że przed tym uszkodzeniem zmywarka często podczas zmywania wydawała 1 dźwięk, zatrzymywała się na kilkanaście sekund i ponownie ruszała - zmywanie umiało trwać ponad 2 godziny.

Pozdrawiam
    Yeazz

0 4
  • #2 14 Cze 2009 19:24
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pod zmywarką może być woda - zadziałał aqua-stop.

0
  • #3 14 Cze 2009 20:13
    Yeazz
    Poziom 8  

AQUA STOP sygnalizują 2 skrajne lampki wg instrukcji dołączonej do zmywarki - tutaj jest choinka złożona ze wszystkich 5 lampek odpowiadających za wybór programu. W instrukcji oczywiście nie ma takiego rodzaju układu lampek :)
    Pod zmywarką sucho - woda dochodzi - sitko czyste.

Jakieś inne sugestie?

pozdrawiam
    Yeazz

0
  • #4 16 Cze 2009 20:43
    Yeazz
    Poziom 8  

Rozłożyłem zmywarkę w miarę swoich możliwości - udało mi się wypompować wodę do końca zwierając chyba styki pływaka pod spodem zmywarki - przepłukałem zmywarkę - przynajmniej nie będzie zapaszek się ulatniał :D
    Ale dalej pozostaje nierozwiązany problem migających wszystkich lampek - spotkał się ktoś z takim problemem?

pozdrawiam
    Yeazz

0
  • #5 24 Kwi 2010 19:26
    tomala11
    Poziom 1  

miałem taki samy objaw nie reagowała zmywarka na nic
    wywołałem sztuczny alarm termika temperatury i po tym diody wszystkie przestały migać skasowałem kod błędu i było już normalne działanie zmywarki

3
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo