Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

STA015 -> bitrate utworu

maly_elektronik 14 Jun 2009 20:58 935 3
    maly_elektronik
    Level 23  
    Witam :)

Jakiś czas temu udało odpalić mi się układ scalonego dekodera mp3 [sta015]. Wszystko niby fajnie ale gra on zależnie od bitrate danego utworu.
    Np dla utworu 128kb/s jest ładnie ale już dla utworu 192kb/s już przerywa :( Z kolei jeżeli podkręce spi (ten wysyłający mp3-ke do dekodera) to ten pierwszy utwór gra zbyt szybko a drugi idealnie :)
    Czy jest to związane z jakimś błędem w programie czy po prostu za każdym razem zależnie od bitrate danego utworu trzeba odpalać spi z różną prędkością :?:

Pozdrawiam maly_elektronik :)
    K_o_n_r_a_d
    Level 23  
    Masz błąd w programie. Prędkość SPI, którym wysyłasz plik mp3 nie ma wpływu na odtwarzanie - o ile jest wystarczająco wysoka. SPI najlepiej ustawić na maksymalną możliwą prędkość.
    Przerywanie na pewno jest spowodowane zbyt małą prędkością wysyłania danych mp3. Powodem tego może być zbyt mała prędkość SPI, ale nie tylko to. Może masz bardzo nieoptymalny kod programu i normalnie program się nie wyrabia? Może za bardzo obciążony uK i nie nadąża czytać z karty danych? Powodów może być wiele.

Ustaw prędkość SPI na maksymalną jaką możesz i dopiero wtedy szukaj innych błędów.
    maly_elektronik
    Level 23  
    Tak zrobiłem :)
    Oczywiście używam programowego spi, tylko najdziwniejsze jest to że jak dam max. prędkość czyli ok 8Mhz (taktowanie procka 16Mhz) to utwory lecą zbyt szybko :( A jeżeli zmniejszę prędkość do ok 1,5 to te mp3-ki z mniejszym bitrate idą ładnie a z większym brzydko i na odwrót przy większej prędkości :(
    maniek1818
    Level 22  
    A jaki kolega używa interfejs SPI, programowy :?: ja mam to zrealizowane wszystko na 1 interfejsie sprzętowym, bo szkoda marnować wolnych pinów na dodatkowy programowy, a i program będzie trochę cięższy :idea: