Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onwa Turbo 2-6124-11 gubi nośną?

17 Maj 2004 12:15 3146 3
  • Poziom 20  
    ww. CB podczas nadawania gubi nośną , zrywa. Wykluczam zimne luty i uszkodzenia mechaniczne ( np. kabelki, styki). Nie mam pomysłu gdzie jeszcze mogę szukać. Proszę o jakieś podpowiedzi. POZDR Szymon :)
  • Poziom 14  
    Może wartało by przeglądnąc syntezę, może ona zrywa drgania. Sprawdź miernikiem częstotliwości czy wszystko jest ok, albo sondą w.cz Jeżeli zrywa synteza, to będziesz musiał poszukać w niej uszkodzenia i usunąć.

• Poziom 31  
    Jeśli kabel mikrofonowy i mikrofon są OK, to szukaj uszkodzenia w końcówce mocy i stopniu sterującym. Monitoruj napięcia podawane na kolektory tranzystorów, sprawdz rezystory na kolektorach, albo testowo podmień końcówkę i driver - koszt niski około 6 zł, a pozwoli Ci wyeliminować czasem wadliwy tranzystor. Sam widziałem 2SC2078 który jak się trochę rozgrzał to dostawał przerwę na złączu. Inną metodą testowania tranzystorów pod tym kątem jest ich włożenie do mierniak współczynnika wzmocnienia i lekkie ich podgrzewanie do około 70 stopni Celcjusza. Jak "zerwie" to jest uszkodzony - dość nietypowo, ale uszkodzony.
  • Użytkownik usunął konto