Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo CMC-1420AVG/MPR synchronizacja pionowa pada?

DooMinick 17 Maj 2004 13:07 1038 2
  • #1 17 Maj 2004 13:07
    DooMinick
    Poziom 21  

Monitor od poczatku moj. Pozyczylem go na jakies 2-3 lata i po zwrocie sa 2 problemy, jeden wazny, drugi mniej.

1)Przy jakichkolwiek ruchach, a czasem i bez obraz skacze (choc potrafi pozostac stabilny, jak sie nikt w pokoju nie rusza) i mozna tez zatrzymac go w tej pozycji, do ktorej skacze, wtedy jest na gorze obraz rozjechany (kilkumilimetrowe przerwy miedzy kolejnymi liniami, a na dole lub posrodku robi sie jasny bialy pasek (gdzie chyba wrzuca reszte linii). Jest to uciazliwe, gdyz nie mozna przy nim pracowac, bo co chwila mruga miedzy tym ftp://doominick.no-ip.org/rozjechany.jpg a dobrym ftp://doominick.no-ip.org/dobry.jpg obrazem. Nie jestem elektronik, ale to wydaje sie byc jakis zimny lut, tylko czy ktos podpowie gdzie? I czy ktos ma schemat tego monitora, zeby moc jakos sprobowac sie tym zajac?

2)W rozdzielczosci 640x480 obraz ladny, jasny - normalka. W 800x600 obraz ciemny, kolory nienaturalne (we wszystkich odswiezaniach) - niby normalka, ale wtedy 1024x768 tez powinno byc jeszcze ciemniejsze, a jest duzo lepsze. I ja nie wiem, czemu... Ale to jest mniej wazne, bo moge w 1024 pracowac.

0 2
  • #2 17 Maj 2004 19:46
    Connor MacLeod
    Spec od monitorów

Sam już sobie odpowiedziałeś na pytanie - zimne luty. I nie da się powiedzieć w którym miejscu, gdyż może ich być całkiem dużo do bardzo dużo (cała płyta :) ). Dobra lutownica, dużo cierpliwości, do 1h wolnego czasu i po problemie. A ponieważ nie zajmujesz się elektroniką to masz do wyboru albo dobrego kolegę, który to za Ciebie zrobi, albo serwis. Twój wybór.

0
  • #3 28 Mar 2006 21:59
    SLASH_M
    Poziom 10  

Connor MacLeod napisał:
    Sam już sobie odpowiedziałeś na pytanie - zimne luty. I nie da się powiedzieć w którym miejscu, gdyż może ich być całkiem dużo do bardzo dużo (cała płyta :) ). Dobra lutownica, dużo cierpliwości, do 1h wolnego czasu i po problemie. A ponieważ nie zajmujesz się elektroniką to masz do wyboru albo dobrego kolegę, który to za Ciebie zrobi, albo serwis. Twój wybór.

Ja miałem identyczny przypadek z monitorek firmy PROVIEW i powodem wcale nie były zimne luty tylko na rezystorze wysokiego napięcia (tam sie wytwarza napiecie chyba 1000V) przy lampie kineskopowej miało miejsce przebicie (poprostu rezystor był do wymiany). Został zamieniony na nowy i wszystko działa bardzo ładnie juz ponad rok.

0