Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jasny pas w Kyocerze km-c 2630

romchol 15 Jun 2009 15:49 1206 9
 • #1
  romchol
  Level 12  
  Mam problem w km 2630 pojawia się jasny pas na wydrukach i ze skanera na czarnym kolorze wzdłuż kartki w tym samym miejscu.Konserwacja podmienianie elektrod nic nie zmieniają.Intensywna czerń jest dobrze widoczna jest źle przy szarościach.Materiały typu bęben transfer mają po 150 tys.Po tych wymianach problem częściowo ustąpił,ale teraz jest jeszcze gorzej.Może ktoś miał podobny problem?
 • #3
  Overold
  Level 20  
  Witam
  Rozumiem że wiemy o czym piszemy :D nie znam kserokopiarki o symbolu KM2630 ale jest drukarka ja bym w takim układzie przyczepił się do lasera potrafi się zabrudzić i daje właśnie taki efekt jasny pas po jednej stronie mam nadzieje że toner jest oryginał bo on też potrafi namieszać podstaw ew wywoływaczkę z dobrym tonerem
  Pozdrawiam
 • #4
  martinkrys
  Photocopiers specialist
  a nie chodzi Ci przypadkiem o KM-C2630? Jeśli tak to wyczyść diody nad bębnami - każdy bęben ma swoje diody, tam nie ma lasera, oczywiście wyczyść elektrody i umyj gridy, po oczyszczeniu optyki zrób koniecznie kalibrację, no i nie załóż szyby w drugą stronę, bo się balans bieli źle ustawi
 • #5
  romchol
  Level 12  
  Ten jasny pas jest podczas drukowania więc optyka odpada diody i elektrody były czyszczone.Jak pisałem wcześniej czarne kopie wychodzą dobrze problem jest z jaśniejszą czernią.
 • #6
  mmcinek
  Level 17  
  Musisz skalibrować ( ręcznie ustawić ) odległości lamp ledowych od bębna.
  Do tego będzie ci potrzebny plik z testami, bez miego nawet nie zaczynaj regulacji, bo spieprzysz. Ta maszyna, żeby dobrze robiła półtony musi mieć dobrze wyregulowane ustawienie lamp ledowych.
  Cała procedura omówiona jest w SM.
  Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy.
 • #7
  romchol
  Level 12  
  Regulacja odległości lamp?Tam jest chyba stała odległość lamp.Próbowałeś tych regulacji?
 • #8
  mmcinek
  Level 17  
  Zadaj sobie trochę trudu i poszukaj w SM tam naprawdę jest to dobrze opisane. A jeśli chodzi oto czy robiłem, tak i owszem robiłem i da się ustawić.
  Ale zanim zanim zaczniesz kręcić:
  1. sprawdź poprawność montażu podzespołów ( b. ważne )
  2. zapoznaj się z procedurą w SM
  3. myśl co robisz
  4. jeśli czegoś nie wiesz - zapytaj, po co się wnerwiać.
  goroncopozdrawiam
 • #9
  romchol
  Level 12  
  Ten jasny pas był spowodowany przez listwę z diodami,regulacja nie pomagała zniwelować całkowicie jasnego pasa dopiero po podmienieniu listwy z diodami od innego koloru dało pozytywny efekt.Problemem zatem są diody czy ktoś zna sposób ich regulacji?
 • #10
  tomek1970
  Level 22  
  Znam problem głowic LED z drukarek Kyocery z tą maszyną KM-C2630 o kórej piszesz się nie borykałem. KM-C2520 mają skomplikowany moduł lasera a tej nieznam.
  W drukarkach pomagało nie starcie na sucho ale umycie listwy, toner osiada i przykleja się naprawde mocno i rozprasza światło - przetrzyj listwe na mokro np pianka do obudowy lub płyn do ekranów na ścierce. Niewiarygodne ale pomagało. Czyścik i przetarcie na sucho nic nie daje jesli to pas rozjaśnienia to rób tak jak Ci poradziłem jesli brakuje półtonów na całej powierzchni to listwa do wymiany.
  Żadne regulacje nic nie wnoszą maksymalnie blisko bębna i kalibracja tylko to jesli nie pomoże to tylko wymiana listwy LED.

  Pozdrawiam