Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera FS-800 problem z wydrukiem

Pitereks 17 Maj 2004 14:45 3728 10
  • #1 17 Maj 2004 14:45
    Pitereks
    Poziom 14  

Witam.

Kupiłem niedawno używaną Kyocere FS-800, przebieg 17 tys. stron ogólnie drukuje dobrze - wydruki są czarne nie ma jakiś kropek rys itp, ale
    i tak mam kilka problemów z nią :

1. Jak drukuje mało stron (kilka) to jest dobrze, ale jak drukuje więcej niz 20-30 na raz to na kolejnych stronach mam taki objaw - lekkie odbicie tekstu poniżej - widać to szczególnie na kartkach na których jest mało tekstu - np. jeśli tylko mam 2 linijki na stronie to mam je lekko odbite 9,5 cm niżej. Jak odczekam kilka minut i znowu zaczne drukować już tego nie robi - przez jakieś 20-30 stron jest dobrze i tak w kółko Co to może być?

2. Z drukarki sypie sie toner - w drukarce jest moduł drukujący - jak go wyciągne to z lewej strony koło takiego gniazdka sypie sie toner - wystarczy poruszać tym modułem i się sypie. to chyba nie jest normalne?

3. Czasem (żadko) drukarka nie bierze papieru z podajnika - wypisuje paper jam - jak otworze i zamkne spowrotem kasete z papierem - problem znika.

4. Jakby ktoś miał instrukcje obsługi w pdf'ie do tej drukarki to poprosze :-)

5. Jak chce wydrukować coś w kilku kopiach i ustawie w okienku drukowania (np w wordzie) ilosć kopii to nie drukuje - jak ustawie ilosć kopii w sterowniku drukarki to wtedy drukuje odpwiednią ilość

Dzięki

0 10
  • #2 17 Maj 2004 17:09
    forteca
    Specjalista KYOCERA

Witam

Postaram sie odpowiedziec po krotce:

CYTAT
    "Jak drukuje mało stron (kilka) to jest dobrze, ale jak drukuje więcej niz 20-30 na raz to na kolejnych stronach mam taki objaw - lekkie odbicie tekstu poniżej - widać to szczególnie na kartkach na których jest mało tekstu - np. jeśli tylko mam 2 linijki na stronie to mam je lekko odbite 9,5 cm niżej. Jak odczekam kilka minut i znowu zaczne drukować już tego nie robi - przez jakieś 20-30 stron jest dobrze i tak w kółko Co to może być? "

Prawdopodonie...jest to objaw tzw. offsetowania....w wyniku niewlasciwego czyszczenia walka swiatloczulego...zostaje ponownie nalozony na walek toner...co objawia sie jasniejszym odbiciem poprzednio drukowanego tekstu....nalezaloby rozebrac cale PU....i dokladnie wyczyscic cale podzespoly....ze szczegolnym uwzglednieniem blade assy albo roller main....ostroznie z bebnem :!: ....lub ew. inna rzecz....blacha....ale....brak prawidlowego chlodzenia zasilacza wysokiego napiecia...prosze sprawdzic czy wentylator pracuje bez zadnych zaciec.

CYTAT:
    "Z drukarki sypie się toner - w drukarce jest moduł drukujący - jak go wyciągne to z lewej strony koło takiego gniazdka sypie się toner - wystarczy poruszać tym modułem i się sypie. to chyba nie jest normalne? "

Oczywiscie, ze nie jest to normalna sytuacja :( ....moga tego byc nastepujace przyczyny:
    - ktos uzupelnial poziom nosnika w drukarce i przedobrzyl :( ....w tym przypadku...pozostaje od czasu do czasu czyszczenie usypujacego sie tonera...PU powinno samo ustabilizowac poziom nosnika
    - uszkodzenie listwy czyszczacej beben swiatloczuly...niestety w tym przypadku...tylko wymina na nowa listwe pomoze
    - nieregularne rozmieszczenie nosnika...np. wskutek niewlasciwego przenoszenia drukarki.....prosze wyjac PU i rownomiernie potrzasnac nim na boki....nosnik powinien "ulozyc sie" sam

CYTAT:
    "Czasem (żadko) drukarka nie bierze papieru z podajnika - wypisuje paper jam - jak otworze i zamkne spowrotem kasete z papierem - problem znika"

Powodem moga byc, nastepujace przyczyny:
    - jw. nierownomierne ulozenie nosnika....caly proces nanoszenia tonera w tych modelach, polega na rownomiernym "roznoszeniu" go w calym ukladzie PU...poprzez nosnik inaczej developer.....jesli jest go malo lub jest nierownomiernie rozlozony....czujnik tonera nie jest w stanie stwierdzic ile jego jest ;) ....a w takim przypadku probuje uzupelnic poziom tonera....co objawia sie dluzsza praca PU....a w konsekwencji pojawieniem sie komunikatu paper jam
    - zuzyta Roller feed (rolka poboru papieru).....prosze ja sprawdzic....wyczyscic....ew. wymienic na nowa

Instrukci prosze szukac w sieci....przeslac osobicie nie moge :(
    A ilosc kopii z reguly zaznacza sie w sterowniku ;)

Pozdrawiam

0
  • #3 18 Maj 2004 17:10
    Pitereks
    Poziom 14  

No to się wpakowałem w niezły kanał :x
    Nie mam pojęcia o laserówkach (to jest moja pierwsza i nie wiem co to blade assy itp) a przed kupnem nie zajrzałem na elektrode - a szkoda bo dowiedziałbym się że te modele sa troche .... dziadowskie :oops:

A tak mnie zastanawia coś skoro tzw. offsetowanie wynika z niewłaściwego czyszczenia wałka to dlaczego nie pojawia się to kilku stronach tylko po 20?

0
  • #4 18 Maj 2004 17:38
    fest
    Poziom 22  

Bo offsetowanie wynika również z niewłaściwego działania wałka grzejnego. Nie znam tej drukarki ale stawiam na niewłaściwą temperaturę w piecu bądź zużyty teflon na wałku grzewczym.

0
  • #5 18 Maj 2004 20:53
    forteca
    Specjalista KYOCERA

Witam

No chyba nie jest az tak zle....z tymi drukarkami ;) .....powiem po krotce i jezykiem prostym ;) .....blade assy i roller main....to sa listwa czyszczaca beben z tonera i rolka rozladowujaca beben.....znajduja sie w module PU...tj. proces unicie...czyli zespole bebna.....prosze sie nie zrazac tym co Pan czytal na elektrodzie...fakt...drukarki kyocery typu FS-600,680,800...moze i nie byly udanymi modelami....ale to tylko z wzg. tzw. objaw usupywania nosnika z zespolu PU.....poza tym...byly to bardzo udane modele...a co najwazniejsze...bardzo ekonomiczne :) ....mam sporo ich wsrod klientow...i opinia o nich jest pozytywna :) ....a poza tym...efekt offsetowania, zdarza sie takze wsrod inych drukarek...nie tylko kyocery....co do opini Pana fest....efekt offsetu to wina tylko i wylacznie PU....piec tylko utrwala ten efekt... poza tym....drukarka ma zbyt mala ilosc kopii, zeby mowic o zniszczeniu walka teflonowego...(wykluczam mechaniczne uszkodzenie przez poprzedniego wlasciciela)....a jesli by nawet....byly zabrudzenia....to sa to nieregularne plamki na wydrukach...a nie drugi nadruk lekko przesuniety wzg. oryginalu...nieregularne plamki oznaczaja zazwyczaj zabrudzenia tonerem walkow....w tym wypadku sluze pomoca przy sprawdzeniu pieca.....naprawde jest to bardzo prosta czynnosc :)

Pozdrawiam

0
  • #6 20 Maj 2004 09:31
    Pitereks
    Poziom 14  

No to się troche uspokoiłem, że nie jest tak źle 8)
    Nie mam czasu rozebrać tego PU bo drkarka jest dziennie w użyciu, może w którąś niedziele się wezme :roll: , tylko się tak zastanawiam czym czyścić te elementy :?:
    Tonera już się tyle nie sypie z drukarki (ale jeszcze trche sypie) więc podejrzewam, że ktoś przedobrzył z dosypaniem.
    A jeszcze się tak zapytam o dwie rzeczy :
    Na końcu drukarki jest taki czerwony (raczej był czerwony) wałek, jest cały w czaren smugi takie - czy to czyścić i czym :?:
    I jeszcze taka rzecz - czasami jak wypisze paper jam to potem na 1 kartce która wyjdzie z tyłu są czarne kropki (czasem nawet taki poprzeczny pasek z tych kropek) i czasem takie jakby małe opiłki metalu ?

0
  • #7 20 Maj 2004 21:33
    forteca
    Specjalista KYOCERA

Witam

Ten czerwony walek....znajduje sie w module....zwanym fuser...inaczej module utrwalajacym...a popularnie zwanym piecem :) ....i ma za zadanie dociskac papier z tonerem do heat roller....czyli rolki grzewczej....ktora z kolei ma za zadanie "wtapiac" toner w kartke...czyli robic to co najbardziej lubi uzytkownik drukarki.....DRUKOWAC :) .....te zabrudzenia na tym walku...to jest spieczony toner z nosnikiem....ktory dostal sie na walek w wyniku przesypania nosnika....najlepiej byloby rozebrac caly modul i go oczyscic :) .....a te czarne kropki na pierwszych kilku kopiach po zacieciu papieru....to sa resztki tonera....ktore pozostaly na mechanizmach...wlasnie w wyniku zaciecia papieru :) ...najczesciej jak sie zatnie papier...kartka zostaje recznie...powiedzmy usunieta....przez uzyszkodnika :) ....tylko, ze drukarka sama sie z resztek tonera nie oczysci...wiec toner ten zostanie naniesiony na kartke podczas kolejnego nadruku...i tyle :) ....uffff niezly kawal teorii :D

A co do pytania....czym czyscic podzespoly?
    Nie bede sie rozpisywal...na elektrodzie znajdzie Pan ogrom sposobow...kazdy ma wlasne...najlepsze srodki do czyszczenia :)

Pozdrawiam

0
  • #8 21 Maj 2004 10:09
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

fest napisał:
    Bo offsetowanie wynika również z niewłaściwego działania wałka grzejnego. Nie znam tej drukarki ale stawiam na niewłaściwą temperaturę w piecu bądź zużyty teflon na wałku grzewczym.

forteca napisał:
    .co do opini Pana fest....efekt offsetu to wina tylko i wylacznie PU....piec tylko utrwala ten efek

Przyłącze się do dyskusji. Popieram jednak opinie kolegi festa mechanizm w innych drukarakch i kopiarkach jest taki: (oczywiscie tych które utrwalanie mają zrealizowane na wałku teflonowym) przy złej temperaturze lub zużytym teflonie część toneru z obrazu kartki zostaje właśnie na owym wałku i przy następnym obrocie częściowo zostaje na wałku a częsciowo zostaje oddany na papier z tym że powinno tak sie dziać nawet przy pierwszym wydruku (taki efekt jest na przykład w wyzszych modelach oki kiedy zużyje się wałek olejowy współpracujący z fuserem) a to że dzieje sie to przy długich wydrukach (o ile oczywiscie powodem jest wałek teflonowy) może wskazywać na to że temperatura w "piecu" :D nie jest utrzymywana przez automatykę na stałym poziomie.. jak to sprawdzić?? ano zatrzymać wydruk (w innych drukarkach otwieram pokrywe) jak zacznie pojawiać sie efekt offsetowanie wyjąć zaciętą kartkę i sprawdzić czy efekt pojawia się na nieutrwalonym obrazie czy już na utrwalonym

0
  • #9 21 Maj 2004 17:39
    Pitereks
    Poziom 14  

Witam

No się troche źle wyraziłem - mówiąc, że się zacina papier miałem na myśli, że wypisuje paper jam i nie bierze papieru w ogóle. I po tym na "tylnej" częsci kartki bywają takie czarne grudki które mogę oderwać i są to jakby opiłki.
    Tak żeby wciągneło papier i się zaciął to mi się zdarzyło chyba tylko ze 2 razy, jak był pogięty papier w podajniku - wtedy byłem uzyszkodnikiem :twisted: - bo nie wiem jaki inaczej wyciągnąć papier - są na panelu jakieś guziki ale nie mam instrukcji (na necie brak) - jak ktoś ma i może podesłać pitereks(malpa)go2.pl

Jeśli chodzi o ofsetowanie to sądząc po tym co piszecie na piec bym nie stawiał, bo to robi tylko i wyłącznie jak troche wydrukuje (przy okazji już zaczyna offsetować po 15 stronach :shocked!: ).

No o czysczeniu to znalazłem tylko o czyszczeniu obudowy - aczym czyścić te wałki rolki itp :roll:

Pozdrawiam

0
  • #10 21 Maj 2004 18:42
    forteca
    Specjalista KYOCERA

Witam

A wiec tak odpowiem:

1. ofsetowanie w tym przypadku jest moim zdaniem zwiazane z modulem PU....poniewaz, jak kolega Pitereks napisal..zabrudzenia powstaja z drugiej strony kartki :) co wyklucza piec

2. predzej stawialbym na zabrudzenie walka dociskowego w piecu...jak i rowniez walka teflonowego...co moze potwierdzac wczesniejsze usypywanie tonera z nosnikiem...no i tez zabrudzenia od tylu kartki.....usupany nosnik z tonerem doczepil sie do tylnej strony kartki....i czesc zostala utrwalona na kartce....a czesc przylepiona do rolki dociskowej...tej czerwonej rolki ;)

3. na uszkodzenie walka teflonowego nie liczylbym....zwlaszcza iz drukarka ma dopiero 17 tys....no chyba ,ze ktorys uzyszkodnik go uszkodzil :(

4. natomiast komunikat paper jam....moze wiazac sie z kilkoma objawami...opisze po krotce...chociaz mozna by uzyc opcji szukaj...na elektrodzie ;) :
    - brak tonera....drukarka probuje pobrac sama toner...i w tym przypadku pracuje dluzsza chwile....jak jej sie to nie uda...gdyz nie widzi tonera...poniewaz brakuje nosnika, ktory sie usypal...a ktory rozprowadza toner
    - wypracowana roller feed assy...rolka pobierania papieru...lub separator kit....separator w szufladzie
    - uszkodzone sprzeglo od poboru papieru

5. jesli chodzi o czyszczenie modulu pieca....rolki moze Pan oczyscic np. miekka szmatka nasaczona benzyna lakowa....tylko prosze ich nie skrobac niczym ostrym !!...no i oczywiscie uwaga na lampe :)

6. mozemy sobie dywagowac nad usterka....a i tak prawde zna tylko Pan Pitereks...wszak on ma drukarke przed soba ;)

Pozdrawiam

0
  • #11 21 Maj 2004 20:47
    Pitereks
    Poziom 14  

Ok wiekie dzięki za uwagi na temat 8)

Jak rozbiore to chyba już będe wiedział co robić :-)

Pozdrawiam

0