Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS2 30004 problem możliwe laser.

15 Cze 2009 16:32 2159 7
  • Poziom 9  
    Witam kupiłem konsole PS2 z rozwalonym laserem. W domu juz miałem laser, po włożeniu do ps2 i skalibrowaniu lasera gra chodziła. po wyłączeniu i skręceniu ps2, gra nie chciała już chodzić inne też juz nie działały czy to może być problem z laserem... Dodam że płyty CD działają bez zarzutów. I jeszcze jedno jak sprawdzić czy cewka jest rozwalona albo laser jest spalony. Związke lasera na płycie dvd widać...
  • Poziom 17  
    Rozumiem ze pzred skreceniem po kalibracji lasera kazda plyta czy to DVD/CD chodzila bez problemu ?
    CZy laser jest nowy ?
    Daj wiecej info.
  • Poziom 9  
    akurat laser nie był nowy po włożeniu i skalibrowaniu czytało all gry... teraz jedynie cd a na dvd jest mocna związka lasera ale nic nie działa ponowna kalibracja też nic ;/
  • Poziom 17  
    Wedlug mnie laser do wymiany mimo ze na chwile zadzialal poprawnie.
  • Poziom 9  
    laser, czy to może być cewka uszkodzona? i jak to sprawdzić? i jak jest laser uszkodzony to chyba nie powinno być wiązki lasera na płycie... na allegro dosyć drogie są lasery 400B
  • Poziom 17  
    Sluchaj to ze jest wiazka lasera na plycie nie znaczy ze jest on dobry, bedzie swiecil ale nie bedzie juz czytal plyt DVD.
  • Poziom 9  
    a wymiana cewki pomoże czy koniecznie trzeba nowy laser?
  • Poziom 9  
    Zmierz cewki,powinny mieć 4,6 omów,wydaje mi się jednak że jeżeli czyta CD to cewki powinny być sprawne,ja przy slimie zniszczyłem nowy laser gdyż
    zbyt mocno "podkręciłem" ten maleńki potencjometr od DVD,są tam dwa jeden od CD a drugi od DVD,działała mi konsolka parę godzin i padła,jak na mnie to laser po prostu padł i będziesz musiał zainwestować w nowy,jest to jednak spory wydatek ok. 150zł na allegro za niewiele więcej dostaniesz używaną konsolkę przerobioną,jeśli jednak tylko cewki są uszkodzone to opłaca się je wymienić jeśli tylko potrafisz to zrobić.