Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq NC8000 - czyżby uszkodzona taśma od matrycy?

tomalka.p 15 Cze 2009 18:30 2320 3
  • #1 15 Cze 2009 18:30
    tomalka.p
    Poziom 2  

Witam wszystkich, mam problem z laptopem, dzis kiedy otworzylem klape od mojego hp nc8000 zauwazylem taką czerwoną linie

Tytuł wątku zmieniłem na regulaminowy.
    Kolega wklei poprawnie zdjęcia, za pomocą przycisku "Dodaj obrazek".
    Proszę również poprawić post.
    Zdania rozpoczynamy wielką literą.
    mat_ed

Strasznie mnie to denerwuje !! Ja srednio znam sie na sprzecie ale podejrzewam ze moze to byc jakas tasma laczaca :?: Jak myslicie da sie to naprawic samemu ? Moze przeczyscic jakims spirutusem ? Niestety nie moge rowniez rozkrecic obudowy poniewaz jest jakas dziwna i prawdopodobnie od nowosci nie ruszana :/ Ile moga za naprawe tego zabrac z serwisie ?

0 3
  • #2 15 Cze 2009 22:27
    katar83
    Poziom 25  

Czerwona linia to uszkodzenie tasm matrycy i potrzebna bedzie na 99.99% jej wymiana.
    Pozdrawiam

0
  • #3 16 Cze 2009 12:59
    tomalka.p
    Poziom 2  

Witam, bardzo dziękuję za odpowiedz. Ucieszyło mnie ze to prawdopodobnie wina tasmy bo naprawa nie będzie taka droga jak przy wymianie calej matrycy. Na innym forum powiedziedziano mi ze to to matryca i wymiana bedzie kosztowac ok. 500zl :| Mam nadzieję ze wymiana tasmy nie wyniesie mnie wiecej jak 150zl..

Przepraszam ze tyle bledow w poprzednim poscie ale spieszylem sie.
    Pozdrawiam tomalka.p

edit/
    Witam ponownie, pozwole sobie zacytowac kolege z innego forum

Cytat:
    nverter służy do zasilania oświetlenia - wiec nie to jest problemem.

taśma oczywiście ze może być to taśma ale nie tao której myślisz.
    są 2 rodzaje.
    *jedna łącząca elektronikę matrycy z płytą główną - ją można wymienić koszt ok 150zł objawy migoczący obraz ogólnie mało co na nim widać - po tej taśmie dane są przesyłane... (to nie także jedna tasiemka odpowiada za 1 linie na matrycy)

*druga łącząca elektronikę matrycy z matrycą. I tu jest tak ze jeżeli coś nie łączy to mogąbyć linie na matrycy itp.
    tego nie wymnienisz tu musisz wymienić matryce.

wiec masz uszkodzoną matryce.

poszukaj na alledrogo są oferty wymiany matrycy za-free jeżeli u nich kupisz - wyjdzie cie kilka 100 taniej. ale sprawdź jakie mają matryce najpierw.
    albo poszukaj sobie odpowiednika i będziesz miał matryce lepsza o większej rozdzielczości i np matową.

powodzenia

co Wy na to ?

0
  • Pomocny post
    #4 16 Cze 2009 16:33
    katar83
    Poziom 25  

Nie mialem na mysli uszkodzenia tasmy laczacej matryce z plyta glowna tylko elektroniki matrycy z samym panelem. W twoim przypadku to wlasnie to drugie i niestety bedzie potrzebna wymiana matrycy.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo