Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panel dotykowy z palmtopa podłączony pod gameport

walus555 15 Cze 2009 18:31 1301 1
  • #1 15 Cze 2009 18:31
    walus555
    Poziom 18  

Witam szanownych kolegów. Otóż ostatnimi czasy zainteresował mnie motyw panelu dotykowego który podłączam do game portu. Więc zafascynowany podłączyłem go na miejsce zwykłych potencjometrów, o dziwo ku mojemu zdziwieniu działało, oczywiście po wcześniejszej kalibracji itd. wiec uruchomiłem grę i mogłem poruszać się postacią. Lecz moja myśl raczej sunie ku stwierdzeniu by działało to coś na rodzaj tabletu, problem jeszcze jest w tym ze ten panel był wykrywany tylko wtedy gdy był wciśnięty w jakimś punkcie(dotyk). Więc zwracam się z prośbą do was koledzy i koleżanki o wskazówki, porady, własne refleksje i oczywiście rozwinięcie tematu bo taki panel z odzysku wydaje mi się idealną alternatywą dla tabletów, mimo iż ma on jedynie funkcje np rysowania.
    Pozdrawiam i zapraszam do wypowiedzi :)

0 1
  • #2 12 Lip 2009 19:53
    zygfryd01
    Poziom 11  

Kiedyś też się tym interesowałem, ale w sumie spełzło na niczym ;). Napisz jaki to dokładniej był panel i na jakim sprzęcie go uruchomiłeś. Jeśli możesz, to wrzuć też jakieś schematy/zdjęcia połączenia. Dla tabletu to raczej marna alternatywa - w tablecie liczy się też bardzo siła i kąt nacisku, a palmtopy raczej tego nie wykrywają, ale może prędzej dla touchpada. Jeśli masz mysz kulkową, to może spróbuj podłączyć ten panel zamiast "rolek".
    Pozdrawiam

0