Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zacięcia w dupleksie Ricoh FT7650, Gestetner 2651, Nashuatec

17 Maj 2004 15:30 1354 9
  • Specjalista - kserokopiarki
    Mam kłopot z Gestetnerem 2651, maszyna ma 900000 przebiegu i zacina w dupleksie, Zacięcia powstają podczas wychodzenia z dupleksu i polegają na pobieraniu kilku kartek naraz, problem powstał nagle, przedtem nic się nie działo. Wymieniłem rolkę pobierania, paski separacji, dogiołem blachy zbierające napięcie statyczne ze szczotek rozładowujących papier na wejściu do dupleksu i nic. Maszyna potrafi zrobić 100 kopii dobrze i potem znowu wariuje, czujniki są sprawne, przelutowane i sprawdzone, sprzęgła również. Zastanawiające jest to ,że na bolcu w gnieździe uziemającym pojawia się czasami napięcie rzędu 100volt. Czy miał ktoś taki przypadek? Jakie jest rozwiązanie?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    nie wierzę, że nikt tego nie "przerabiał"
  • Poziom 21  
    Napięcie 100V jest na obudowie kopiarki jeżeli nie jest ona podłączona do gniazdka z uziemieniem. Jak masz prubmik to sprawdź czy świeci się lampka neonowa. Jeżeli tak to sprawdź gniazdko. Ja sprawdzam tak każdą maszynę i 1 na 10 jast źle podłączona. Co do duplexu nie jestem w stanie Ci pomóc.
    lamka się świeci. Czyli chyba na razie skoncentruję się na poprawnym uziemienu?
    mam ten sam problem , robiłem już różne rzeczy , nawet wymieniłem duplex z innej maszyny . Jedyna rzecz jaka mi przychodzi to rególacja czasu przejścia papieru ale nigdzię w serwisówce np.:od FT 5640 niemogę znależć , gdzie tego szukać bo przecież musi takowe być . Albo dlaczego kartka z duplexu wyjdzie na 5 cm i stoi , a wszystkie mechanizmy zostały zmienione a już na końcu cały duplex i cały czas to samo , gdzie to wyrególowac .
    Drugie
    Przy jednostronnym kopiowaniu obraz na kartce jest oki , po właczeniu przez duplex nieruszając oryginału z szyby - na pierwszej stronie obraz jest przesuniety w prawo ( ok.2 cm ) , druga strona tego samego oryginały jest skserowana oki , lecz gdy na pierwszej stronie jest przesuniety obraz to jak nie zatnie w duplexie to zatnie w utrwalaniu albo i nawet oklei się na wałku dociskowym , co robić ?
    a próbowałeś stary duplex na innej kopiarce, o której wiesz,że jest sprawna?
    chciałem , lecz druga maszyna jest wolniejsza i rozstawienie blach duplexu gdzie wchoodzi papier jest inne jak i czójnikó no i wyjście papieru z maszyny do duplexu też wtwdy jest w innym miejscu
    to jak ten duplex z wolniejszej maszyny pasowal do szybszej?
    niemam w tej chwili dostępu do tej szybszej maszyny bo stoi u innego gościa a ten ma dwie różne maszyny
    Witam
    Właśnie byłem u klienta bo duplex a puzniej piec zacina , poustawiałem marginesy i powtarza się to co opisałem wcześniej czyli gdy np. oryginał leci z ADF bez duplexu to jest oki i kartka się nie zacina a jak idzie przez duplex to wyobraźcie sobie że pierwsza strona jak otwieram duplex jest przesunieta ( cały obraz czemu ?) , przecież marginesy duplexu dotyczą drugiej strony , a jak przestawiłem rejestracje przawie do "0" to pierwsza strona duplexu jest oki ale jak sie kseruje normalnie to pierwszej części obrazu niema .??????????? :(