Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin Zawodowy, technik informatyk, X i Y czerwiec.09

jaga85 19 Cze 2009 11:47 102751 192
  • #181 19 Cze 2009 11:47
    Anulka8900
    Poziom 1  

czy mogłabym poprosić o kompletny arkusz z wersji x?? bo jak zauważyłam brakuje tam strony 9 o ile się nie pomyliłam :/

• #182 19 Cze 2009 12:31
    logos2000
    Poziom 21  

zastanawia mnie to pytanie

nr 32
    "Do polaczenia komputerow w siec lokalna mozna uzyc"
    switch
    router

obie sa przeciez prawidlowa odpowiedza, a wg CKE tylko switch..

oraz

nr: 47
    "W systemie Linux ifconfig oznacza"
    narzedzie umozliwiajce sprawdzenie znanych adresow MAC/IP

narzedzie umozliwiajace wyswietlenie stani interfejsow sieciowych

rowniez obie prawidlowe (wg CKE tylko druga)

przydalo by sie to wyjasnic...

• #183 19 Cze 2009 13:08
    rocklee
    Poziom 12  

Ja wiem, że zdałem, bo wychodzi najmniej 31 pkt z pisemnego, bo nie pamiętam w 4 odpowiedzi ;)

• #184 19 Cze 2009 13:14
    neverhoof
    Poziom 11  

logos2000 napisał:
    zastanawia mnie to pytanie

nr 32
    "Do polaczenia komputerow w siec lokalna mozna uzyc"
    switch
    router

obie sa przeciez prawidlowa odpowiedza, a wg CKE tylko switch..

oraz

nr: 47
    "W systemie Linux ifconfig oznacza"
    narzedzie umozliwiajce sprawdzenie znanych adresow MAC/IP

narzedzie umozliwiajace wyswietlenie stani interfejsow sieciowych

rowniez obie prawidlowe (wg CKE tylko druga)

przydalo by sie to wyjasnic...

W zadaniu 47 znanych adresów mac/ip to brzmi raczej jak sprawdzenie wpisów arp. Druga odpowiedź jest precyzyjniejsza i dotyczy dokładnie interfejsów sieciowych. Przeczytaj jescze raz obydwie odpowiedzi i dokladnie przeanalizuj :)
    Router służy raczej do łączenia sieci. Routery mają wbudowane switche. Do zrobienia lanu mozna nawet postawić serwer na core i7 tylko po co?

• #185 19 Cze 2009 13:28
    logos2000
    Poziom 21  

coz ja MAKI na linuxie sprawdzam wlasnie przez Ipconfig...

a co do tego routera/switcha powinni spercyzowac, najtaniej, najprosciej, najszybciej chociazby zrobic siec lokalna. to nie jest fer!! apropo widzial ktos switch bezprzewodowy? bo ja nie.... a nie kazdy przeciez chce wiercic i tez nie zawsze sie da

• #186 19 Cze 2009 13:30
    eskalante
    Poziom 9  

Hura! zdałam 35/50, 18/20, ale zgadzam się, że w kilku pytaniach są dwie prawidłowe odpowiedzi.

• #187 19 Cze 2009 13:55
    neverhoof
    Poziom 11  

No osobiscie tez uwazam, ze niektore pytania byly nietrafione. Bylo pytanie o licznik PC (niepamietam dokladnie ktore, a nie mam jak sprawdzic bo pisze z tel kom) i tez zastanawiam sie czy 2 odpowiedzi nie byly poprawne. Bo po kazdym wykonaniu rozkazu licznik zwieksza sie o 1 no i przechowuje adres kolejnego rozkazu.

• #188 19 Cze 2009 14:27
    jaga85
    Poziom 14  

Dziś też pojechali nieźle z praktycznym, nie dość że MBR to jeszcze komedie z plikiem ...

• #189 19 Cze 2009 14:36
    kOm4RR
    Poziom 1  

Z MBR szybko się uwinęliśmy, ale ten "dokument" mnie rozwalił. Siedziałem nad nim 2h, próbowałem praktycznie wszystkiego z zerowym wynikiem. Do końca nie wiedziałem co pisać w Liscie przyczyn, w końcu walnął sektor wiec wirus albo wina użytkownika. Ktoś z was otworzył ten dokument ?

• #190 19 Cze 2009 19:23
    jaga85
    Poziom 14  

Był to plik tekstowy tzn tak naprawdę był to email zapisany na dysku i panowie z CKE zmienili mu rozszerzenie na .txt. Wystarczyło podglądnąć go w notatniku a w środku była jego właściwa nazwa.
    po zmianie rozszerzenia na .eml ( Outlook ) otwierał się normalnie i trzeba było wypakować załącznik.

• #191 20 Cze 2009 13:51
    seungia
    Poziom 10  

Spisałem sobie co zaznaczałem na egzaminie i mam 29/50 z teorii wersja arkusza Y :) Miło :)

• #192 03 Gru 2009 21:56
    Mateuszqqq
    Poziom 9  

elektroda oszalała. teraz będzie pełno pokemoniastych wpisów tylko po to by zdobyć kilka marnych punktów na pobranie pliku . mój post jest tego przykładem narka.

Ps. dobra nie będę trollem, jestem w 3 klasie technikum (po gimnazjum) i testy nie sprawiają zbyt dużego problemu, zobaczymy jak ten...