Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[candy aquamatic 6] za dużo wody - za mało wody

tomix 15 Cze 2009 20:51 2640 6
  • #1 15 Cze 2009 20:51
    tomix
    Poziom 16  

Witam kolegów.
    Pojawił mi się taki problem z pralką Candy AQUAMATIC 6, że wody nalewała do pełna i z czasem się wylewała. Nie zastanawiając się długo obróciłem ją, zdjąłem gumową rurę do odprowadzania wody, odłączyłem taką plastikową grubą rurkę, która idzie do czujnika poziomu wody i ją udrożniłem bo była cała zapchana. Teraz, po zmontowaniu wszystkiego spowrotem do pralki wlewa się tyle wody, że ledwo sięga do okna drzwi bębna. Dodam, że przy zaworze nic nie regulowałem. Czy to jest prawidłowy poziom wody, bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuję i przepraszam za mało profesjonalne zwroty odnośnie pralki, ale na co dzień zajmuję się telekomunikacją :D

1 6
  • Pomocny post
    #2 15 Cze 2009 20:55
    nares
    Specjalista AGD

Prawidłowo jest teraz.

3
  • #3 15 Cze 2009 20:57
    tomix
    Poziom 16  

Dzięki za ekspresową odpowiedź, przy okazji wykorzystam sytuację i zapytam o przycisk "e", domyślam się że służy od od prania ekonomicznego i ma związek z wodą, nie z prądem? Pralka bierze mniej wody, czy też mniej razy wykonuje dany proces?

0
  • #4 15 Cze 2009 21:08
    nares
    Specjalista AGD

Jeżeli bierze mniej wody, to zużywa mniej energii do jej zagrzania.

0
  • #5 15 Cze 2009 21:13
    tomix
    Poziom 16  

Owszem, zgadza się. Wykonując mniej czynności również zużywa mniej energii i mniej wody. Zastanawia mnie tylko na co ten przycisk ma bezpośredni wpływ. Na wodę czy czynności podczas prania? O ile się nie mylę czujnik poziomu wody ma tylko dwa stany (otwarty, zamknięty) więc pralka zawsze będzie do tego samego poziomu dolewać wody bez względu na przycisk "e"? Sorry, że tak dopytuje, ale jestem ciekaw tej "technologii" :)

0
  • #6 19 Lip 2009 12:38
    galien
    Poziom 12  

Z tego co doczytalem w instrukcji:

Przycisk "e" służy do obniżenia temperatury grzania wody w 1 programie z 90 stopni na 60. I tylko w tym programie, gdyż żaden inny nie nagrzewa wody do 90 stopni.

0
  • #7 19 Lip 2009 14:15
    tomix
    Poziom 16  

właśnie wczoraj udało mi się odnaleźć tą informację w pdf :) nie mniej jednak dziękuję za zainteresowanie

0