Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VAG - kąt wtrysku. Adaptacja, pozycja 04, wartości kąta wtrysku.

dwoje19 15 Jun 2009 21:13 23475 2
    dwoje19
    Level 25  
    Już wiele potrafię zrobić VAG-iem ale jednak nadal się uczę i nie kumam jednej kwestii.
    Chodzi o adaptacje i pozycję 04, druga wartość to wartość zadana przez komputer a trzecia to rzeczywista kąta wtrysku. Czy tak?.
    I drugie pytanie: jeśli to są wartości kąta wtrysku to do czego te wartości są potrzebne?. No bo przecież kąt wtrysku ustawiamy mechanicznie pompą (przy jednoczesnej kontroli vag-iem).
    VAG - kąt wtrysku. Adaptacja, pozycja 04, wartości kąta wtrysku.

Przepraszam za chaotyczne pytanie ale nie bardzo wiedziałem jak je zadać abyście mnie nie zlekceważyli.
    luk311
    Level 13  
    Kąt wtrysku w silniku TDI nie jest stały. W programie jest zapisana mapa kąta wtrysku i wg tej mapy sterownik przestawia ten kąt. Nie wiem dokładnie od czego jest on uzależniony ale na pewno od obrotów silnika. Sprawdzenie zadanego kąta wtrysku odbywa się za pośrednictwem czujnika uniesienia iglicy we wtryskiwaczu oraz czujnika położenia wału. Sama regulacja polega na odpowiednim sterowaniu specjalnego zaworka w pompie wtryskowej.
    Statyczny kąt wtrysku ustawia się mechanicznie (funkcja TDI TIMMING w VAG COM) na konkretną wartość tak aby sterownik silnika miał odpowiedni zakres regulacji kąta.
    dwoje19
    Level 25  
    A czy to oznacza, że jeżeli wartość zadaną jaka jest w polu 2 czyli 1,1BTDC zmienię na 00 to zmieni się kąt wtrysku?.
    PS. a ile powinna wynosić wartość zadana w silniku AFN?.