Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Ogrzewanie pod這gowe z instalacji C O

mutasek24 15 Cze 2009 21:16 8205 17
  • #1 15 Cze 2009 21:16
    mutasek24
    Poziom 9  

Witam to bedzie moj pierwszy post a wiec prosze o wyrozumialosc .Z g鏎y Dzieki:)

Mianowicie chcialbym wykonac pod這g闚ke zamiast grzejnika w 豉zience...

Wiec moje pytanie i zarazem prozba...czy mog造 kto zyczliwy narysowac jakis maly schemat jak to podlaczyc....?

Sprzedawca polecil mi taki oto zawor: http://pl.heating.danfoss.com/xxTypex/87913_MNU17384098_SIT18.html

Czy to cudo sie nadaje ? czy montuje sie to na powrocie czy na zasilaniu?

No i czy moge wkonac takie ogrzewanie moge wykonac na tej samej instalicji?

Sorki za tak podst. prosze o pomoc

Z gory dziekuje

0 17
  • #2 15 Cze 2009 21:23
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze

Nadaje si. I na powrocie si to montuje. Je郵i to ma豉 豉zienka to to co powinno wystarczy. I powinno dzia豉.

0
  • #3 15 Cze 2009 21:50
    mutasek24
    Poziom 9  

ζzienka ma jakies 12m2 .ale odpadnie troszke brodzik , pralka itp.

Wiec jesli dobrze zrozumialem to:

-zasilenie (obecne grzejnik) przed逝zam i robie "slimaka", koncowke pod豉czam pod wejscie "tego cuda"

- a powr鏒( obecne grzejnik) od razu pod豉czam do wyjscia tego zaworu.

i powinno grac?

pozdrawiam

0
  • #4 16 Cze 2009 18:56
    wawrzeczko_t

NIE !

Przed grzejnikiem wstawiasz tr鎩nik - to jest zasilanie pod這g闚ki. Powr鏒 陰czysz za grzejnikiem te wykorzystuj帷 jaki tr鎩nik, ale przed tym tr鎩nikiem montujesz ogranicznik temperatury Danfoss lub inny (np: Heimeier RTL). Powinno wszystko dzia豉 je郵i wszystkie pozosta貫 odbiorniki ciep豉 (grzejniki) s wyposa穎ne z zawory termostatyczne, no i je郵i pompa obiegowa da rad.

Oczywi軼ie to t瘼e rozwi您anie, ale najta雟ze. A jak wiadomo stwierdzenie tanie i dobre nie funkcjonuje (przynajmniej w instalatorstwie).

0
  • #5 16 Cze 2009 21:49
    mutasek24
    Poziom 9  

To sie porobi這....

problem polega na tym iz planuje wogle zrezygnowac z grzejnika a w jego miejsce dac podlogowke.

Wiec grzejnika nie bedzie.. a w zasadzie juz go zdemontowalem :cry: , pozostaly mi tylko dwa przewody zasilanie i powrot...no i ten "magiczny zawor"

Mieszkanie jest nowe wiec mam w mieszkaniu szfke z rozdzielaczami co oznacza ze pompy nie ma...

Wiec moge prosic o jakis schemat dla laika? badz porade jak to wszystko zainstalowac...:cry:, bo moja kobieta nie daje mi spokoju...

Pozdrawiam

0
  • #6 17 Cze 2009 06:56
    wawrzeczko_t

W og鏊e nie ma pompy w mieszkaniu ? Ciep這 dostarcza zak豉d ciep這wniczy ?

0
  • #7 17 Cze 2009 07:07
    mutasek24
    Poziom 9  

Dok豉dnie tak.

Wiec mam w mieszkaniu nic innego niz rozdzielacze.

Na klatce zawory liczniki i to wszycho..moze gdzies tam jest jest jakas pompa choc nie spotkalem sie jeszcze. Ale to juz nie moj klopot

0
  • #8 17 Cze 2009 08:48
    Anonymous
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #9 17 Cze 2009 17:28
    wawrzeczko_t

No w豉郾ie. Wi璚 sprawa si komplikuje.

0
  • #10 18 Cze 2009 10:36
    mutasek24
    Poziom 9  

Zeby bylo smieszniej to gro ludzi jum ma podlog闚ke w tym bloku... jak widac jest teraz w modzie... wiec jesli chodzi o administracje to mikt sie nie przyczepia a nawet jesli to ....

Wiec chcialbym takowe rozwiazanie zastosowac ale jak narazie utknolem w miejscu...chcialbym sie dowiedziec czy moze ktos z kolegow robil taki "manewr" i moglby mi pomoc? tak naprawde potrzebowalbym bym jakis schemat tego ukladu ogrzewania z tym ze jak mowilem juz wczesniej mam zdemontowany grzejnik i pozostajy mi dw przewody ( zasil i powrot)

Da rade wykonac z tego podlog闚ke?

Dzieki wszystkim za pomoc z gory.

Pozdrawiam

0
  • #11 18 Cze 2009 10:58
    Anonymous
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #12 18 Cze 2009 11:26
    mutasek24
    Poziom 9  

Wiec i tak zle i tak nie dobrze....Zebym wiedzial to nie bral bym sie za to..:cry:

Wiec pozostaje mi pokombinlowac......mam zawor montowany na powrocie ale to chyba nie wszystko....

CZy moglbys mi raz jeszcze lopatologicznie wytlumaczyc jak to porozkladac i podlaczyc ? bo nie kumam. moze latwiej bylo by jakis z rysunkiem

bedzie to moja ostania prozba...nie bede zawracal wam juz wiecej glowy...

Sorki jesli denerwuje swoimi pytaniami ale bardzo mi na tym zalerzy....

pOZDRAWIAM

0
  • #13 18 Cze 2009 12:05
    hilzie

Panowie nie straszcie go軼ia,w tak ma貫j p皻li zaw鏎 np RTL Heimeier (ogranicznik temp powrotu)da rad ,nie jest to rozwi您anie idealne ,ale b璠zie funkcjonowa這,g這wic RTLa ustawi na 30 st i b璠zie ok,w篹ownic zr鏏 z rury typu pex-al-pex fi 16 ,wyjdzie ci tego ok 50 mb ,przy陰cza trzeba zrobi tak 瞠by mo積a by這 uk豉d odpowietrzy,
    "b璠zie pan zadowolony" jak m闚i satyryk

0
  • #14 18 Cze 2009 12:22
    mutasek24
    Poziom 9  

Uff.. W koncu ktos mnie pocieszy....
    Wiec jednak da rade....
    A mog豚ys zerknac czy ten zawor ( link w 1 poscie) sie nadaje? z tego co go ogladalem to ma zawor odpowietrzajacy....

Pozdrawiam

0
  • #15 18 Cze 2009 12:34
    systemgaz
    Poziom 23  

mutasek24 napisa:
    Witam to bedzie moj pierwszy post a wiec prosze o wyrozumialosc .Z g鏎y Dzieki:)

Mianowicie chcialbym wykonac pod這g闚ke zamiast grzejnika w 豉zience...

Wiec moje pytanie i zarazem prozba...czy mog造 kto zyczliwy narysowac jakis maly schemat jak to podlaczyc....?

Sprzedawca polecil mi taki oto zawor: http://pl.heating.danfoss.com/xxTypex/87913_MNU17384098_SIT18.html

Czy to cudo sie nadaje ? czy montuje sie to na powrocie czy na zasilaniu?

No i czy moge wkonac takie ogrzewanie moge wykonac na tej samej instalicji?

Sorki za tak podst. prosze o pomoc

Z gory dziekuje

Wiele informacji o realizacji pomys逝 na ogrzewanie wodne pod這gowe lub 軼ienne znajdziesz w bezp豉tnym poradniku

Wodne systemy ogrzewania pod這gowego
    http://www.systemgaz.com.pl/poradnik-20.htm

Ogrzewanie 軼ienne. Poradnik i broszura pdf
    http://www.systemgaz.com.pl/poradnik-23.htm

0
  • #16 18 Cze 2009 12:39
    hilzie

zaw鏎 FHV-R plus g這wica FJVR i b璠zie OK

0
  • #17 18 Cze 2009 12:43
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Z tym RTL-em to nie jest tak prosto w praktyce, do je郵i dasz za g瘰to rurki i b璠zie s豉by odbi鏎 ciep豉, to zaw鏎 ten 幢e dzia豉 (brak regulacji w szerokim zakresie skali ) i wymaga bardzo precyzyjnego ustawiania eksperymentalnego.
    Je郵i rurki b璠 rzadziej roz這穎ne, toRTL b璠zie 豉twiej wyregulowa, ale mo瞠 doj嗆 do niedogrzania pomieszczenia ( zalecane moce w 豉zience to ok 100W/m2) a pod這gowe jest w stanie dostarczy 60-80W/m2 przy dopuszczalnej, akceptowalnej temp. pod這gi od 28-32( w 豉zienkach) stopni. Problem ten mo積a rozwi您a za pomoc dodatkowego grzejnika drabinkowego, albo powi瘰zaj帷 ogrzewanie powierzchniowe wchodz帷 na 軼ian- ogrzewanie 軼ienne.

Reasumuj帷 tanio tzn bez mieszacza, pompy itd. mo瞠sz mie r騜ne problemy z komfortem u篡tkowania, regulacj itp. A z drugiej strony jest to do嗆 powszechnie stosowany (p馧)鈔odek do zasilania pojedynczych obwod闚 ogrzewania pod這gowego i jako ludzie z tym 篡j, ale w豉郾ie dlatego bior si mity o powa積ych wadach pod這g闚ki, bo jest ona cz瘰to miernie wykonana i 瘸dko dobrze wyregulowana przez "fachowc闚".

-1
  • #18 18 Cze 2009 13:29
    mutasek24
    Poziom 9  

Hm... tak wiec dzieki z gory chlopaki za pomoc bez was bym sobie pewnie nie poradzil.....

Jeszcze tylko jedno pozwolilem sobie isntrukcje troszke"pokolorowac" i mam pytanie czy tak jak na rysunku bedzie oki z podlaczeniem?

Ogrzewanie pod這gowe z instalacji C O

pozdrawiam

0