Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo 2.0 TDCI 2003r, Potrafi zgasnąć w czasie jazdy

15 Cze 2009 21:27 6380 12
  • Poziom 42  
    Witam!
    Czy można ocenić wtryski na przelewach tak samo jak np. w Mercedesie CDI????
    Jak mu się przez chwilę "przyłoży" gazu to zgaśnie, miga kontrolka świec żarowych i pojawiają się błędy P1211 , P0251
    Odpala ale jakby któryś cylinder nie całkiem "mocny" i trochę dziwnie "twardo" pracuje
    Jak go zostawię na chwile to dobrze odpala i "miękko" pracuje, jak sie pomalutku rozpędza to nawet można jechać, ale zakaz wyprzedzania :)

Regulamin pkt 11.
    Popraw! [Błażej]
  • Poziom 36  
    jaki jest opis błędów?nie mam już ochoty grzebać w drugim kompie.
  • Poziom 42  
    P1211 dotyczy injector control presure high/low
    P0251 Injection Pump Fuel Metering Control A Malfunction
    (P0251 -wirnik krzywka pompy wtryskowej- usterka )
    Generalnie ponoć kończy się sprawa na wymianie wtrysków, chciałbym być pewien
    No i głównie chodzi mi o mozliwość sprawdzenia wtrysków na przelewach, czy jest podobnie jak np. w MB CDI?
  • Poziom 22  
    Jak wymienisz tylko wtryski to problem szybko wróci. Przede wszystkim wszystko wyczyścić przez co idzie paliwo, łacznie z bakiem. Pompa wysokiego ciśnienia przypuszczalnie też do wymiany bo ona jest przyczyną usterki (opiłki!)
  • Poziom 33  
    Możesz zrobić przelewy.
  • Poziom 36  
    obejrzyj dokładnie wiązkę przy pompie
  • Poziom 42  
    Jestem pewien, że wtryski do kitu, wymienię, wszystko wyczyszczę i zobaczę co będzie
    Dzięki za porady......
    "adam7009" - prawie tak samo
  • Poziom 33  
    jak wyszły przelewy?
  • Poziom 10  
    Witam.mam podobny przypadek z mondkiem.Podczas mocniejszego depnięcia w pedał gazu zapala się sprężynka, silnik traci moc.Po wyłaczeniu zapłonu i ponownym załaczeniu spręzynka znika.przy kolejnej "sprężynce" podłaczyłem się testerem(Dominator), który pokazał mi błąd P0251JJeździłem tak do momentu aż pewnego razu silnik podczas wyprzedzania zgasł.Nic przyjemego.Postanowiłem wówczas udać sie do mechanika.Podłaczyliśmy mondka pod kompa i oprócz dwukrotnego błędu czujnika położenia wałka rozrządu nic nie pokazał.Zrobilismy test na przelew i w trakcie tego testu okazało się, że trzy wtryski mocno leją.Koszt naprawy jednego to 450 PLN.Chcaiłbym we własnym zakresie zajrzeć do wtrysków, ale nie wiem jakich narzędzi należy użyć?Gdzie mozna zakupić zestawy naprawcze do wtrysków?Za podpwiedż będę wdzięczny.

• Poziom 19  
    przyrząd do profesionalnego sprawdzania kosztuje 80-100tys. więc zawież wtryskiwacze do fachowca
  • Poziom 10  
    Pojechałem do fachowca i za 1850PLN mondek śmiga jak nowy, do nastepnej usterki.
  • Poziom 2  
    Mógłbyś mi podać namiary na dobrego fachowca od wtrysków, też mam do regenaracji.